Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Kierownice do jazdy górskiej - pełna kontrola
Podczas jazdy na rowerze górskim, posiadanie pełnej kontroli jest niezbędne. Dlatego należy wybrać możliwie jak najszerszą kierownicę. Takie rozmiary są szczególnie przydatne w terenie technicznym. Oczywiście sama szerokość nie wystarczy, a kierownica powinna pasować do ridera. Ważny jest również jej kształt: kierownica prosta oznacza niski kokpit, który świetnie nadaje się do niektórych stylów. Tzw. riser oferują uniesioną pozycję, która zwiększa widoczność, kontrolę i komfort - idealne dla jeźdźców zjazdowych i enduro.

Kierownice MTB

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Przeznaczenie

  • Enduro 1
  • Kolarstwo All Mountain / Przełajowe 1
  • Maraton / XC 1
  • Tour / Cross Country 1

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Reverse E-Element Kierownica rowerowa Ø31,8mm 800mm, czarny
Reverse E-Element Kierownica rowerowa Ø31,8mm 800mm, czarny
Reverse
E-Element Kierownica rowerowa Ø31,8mm 800mm, czarny
446,99 zł
  • Warianty: 25mm
SALE

Kierownica rowerowa do jazdy MTB

Każdy rodzaj jazdy na rowerze charakteryzuje się określonymi parametrami i rowerzyści uprawiający daną dyscyplinę powinni pamiętać o tym, że warto dopasować poszczególne części roweru do charakterystycznych dla danego stylu jazdy trudności. W jeździe górskiej sprzęt powinien być solidny i odporny na wstrząsy i trudne warunki. Dobrze dopasowana kierownica MTB będzie ważnym czynnikiem, wpływającym na wygodę rowerzysty w czasie wymagających tras górskich.

Kierownice MTB

Jak dopasować kierownice rowerowe MTB?

W doborze kierownicy do roweru górskiego szczególnie ważne jest odpowiednie dopasowanie kształtu. Zależnie od stopnia wygięcia kierownicy w górę lub w kierunku rowerzysty kolarz może przyjąć wygodną dla siebie pozycję, pozwalającą na większy komfort w czasie jazdy. Istotna jest także szerokość kierownicy – większa szerokość pozwala na zwiększenie precyzji ruchu przednim kołem. Z kolei krótsza kierownica zapewnia lepszą zwrotność, bo na wykonanie manewru krótką kierownicą potrzeba mniej czasu.

W ofercie Bikester.pl dostępny jest zróżnicowany asortyment, obejmujący kierownice rowerowe MTB o różnych parametrach. Dzięki temu dopasowanie odpowiedniej kierownicy nie powinno stanowić problemu.

Kształt kierownicy a charakter jazdy

Dopasowując kształt kierownicy warto pamiętać o podstawowych cechach:

  • Proste modele charakteryzują się często większą wytrzymałością, ponieważ brak zgięć i załamań niweluje występowanie słabych punktów, w których mogłoby dojść do pęknięcia czy złamania kierownicy. Są to modele chętnie wybierane przez osoby preferujące tzw. jazdę wyczynową – prosta kierownica umożliwia przyjęcie aerodynamicznej pozycji, ale również nie przeszkadza w jeździe amatorskiej, w pozycji wyprostowanej.
  • Gięte kierownice dzięki zróżnicowaniu kształtu pozwalają na lepsze dopasowanie do potrzeb osób uprawiających jazdę amatorską, rekreacyjną czy turystyczną. Można w nich dostosować położenie kierownicy w taki sposób, by zapewnić sobie wygodę w czasie długiej jazdy – pozwala to również zmniejszyć obciążenie nadgarstków.
  • Specyficznym typem giętej kierownicy jest kierownica podniesiona, w której manetki znajdują się najwyżej, a punkt przymocowania do mostka najniżej. Dzięki zróżnicowanym wariantom wygięcia rowerzysta może dopasować kierownicę tak, by zapewnić sobie największy komfort.

    Kierownice rowerowe MTB mają zazwyczaj długość od 56 do 66 cm – długość kierownicy powinna być dopasowana do indywidualnych preferencji rowerzysty.

Kierownica z aluminium czy z karbonu?

W sklepie internetowym Bikester.pl można znaleźć zarówno kierownice rowerowe MTB wykonane z aluminium, jak i te przygotowane z karbonu, czyli włókna węglowego. Kierownice z aluminium cechują się wysoką wytrzymałością, są też dość lekkie.

Warto wiedzieć, że kształt kierownicy wpływa również na jej wagę. Najlżejsze są kierownice proste, ponieważ do ich produkcji zużywa się najmniej materiału.

Jeśli rowerzyście zależy na jak najniższej wadze może wybrać kierownicę przygotowaną z karbonu – tego rodzaju modele są bardzo lekkie, jednak nie są tak wytrzymałe na uderzenia, zatem w wyczynowej jeździe mogą się nie sprawdzić. Niska waga często idzie w parze ze sztywnością kierownicy, co może być utrudnieniem – w wymagającej jeździe górskiej amortyzacja wstrząsów ma duże znaczenie, dlatego rezygnacja z wagi na rzecz zmniejszenia sztywności kierownicy jest często uzasadniona.

Nowoczesne kierownice MTB w Bikester.pl

Bikester.pl przygotował różne rodzaje kierownic rowerowych dopasowanych do wymagań jazdy górskiej. Dzięki współpracy z wiodącymi w branży producentami sklep dostarcza produkty najwyższej jakości, dostosowane do potrzeb zarówno profesjonalnych kolarzy, szukających najlepszych rozwiązań, jak i do potrzeb osób trenujących amatorsko lub rekreacyjnie, które stawiają przede wszystkim na wygodę i funkcjonalność. Zachęcamy do zapoznania się z licznymi modelami kierownic rowerowych MTB dostępnych w ofercie Bikester.pl.