Bikester - sklep rowerowy online
Witamy rowerową jesień
Tacx
Tacx – Twój idealny partner w treningu
Produkty Tacx powstały z pasji do sportów rowerowych. Niektórzy profesjonalni sportowcy wykorzystują trenażery Tacx w swoim codziennym programie treningowym. Najlepsze w produktach treningowych firmy Tacx jest to, że można z nich korzystać również przy kiepskiej pogodzie, jednocześnie obserwując słoneczne krajobrazy tras rowerowych, na przykład w Hiszpanii. Długoletnie doświadczenie i bliskie powiązanie ze sportami rowerowymi zapewniają know-how konieczne do tworzenia produktów treningowych klasy premium. Popularny trenażer Tacx sprawdza się zarówno wśród amatorów jak i profesjonalistów, takich jak zawodowy kolarz Fabian Cancellara, który korzysta z trenażera w ramach rozgrzewki przed wielkimi wyścigami.

Tacx

20 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

 • szary
 • pomarańczowy
 • czerwony
 • niebieski
 • czarny
 • srebrny

Cena

do

Opinie klientów

 • 1
 • 3
 • 11
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Tacx FLUX S Smart Trenażer + Pakiet promocyjny
Tacx FLUX S Smart Trenażer + Pakiet promocyjny
Tacx
FLUX S Smart Trenażer + Pakiet promocyjny
3.289,00 zł
darmowa wysyłka
Tacx FLUX 2 Smart Trenażer + Pakiet promocyjny
Tacx FLUX 2 Smart Trenażer + Pakiet promocyjny
Tacx
FLUX 2 Smart Trenażer + Pakiet promocyjny
3.759,00 zł
darmowa wysyłka
Tacx Antares Trenażer
Tacx Antares Trenażer
Tacx
Antares Trenażer
841,99 zł
darmowa wysyłka
Tacx Boost Turbo Trainer
Tacx Boost Turbo Trainer
Tacx
Boost Turbo Trainer
MSRP 1.125,00 zł 979,00 zł
darmowa wysyłka
- 12 %
Tacx Race Opona treningowa 700x23C
Tacx Race Opona treningowa 700x23C
Tacx
Race Opona treningowa 700x23C
MSRP 234,99 zł 219,00 zł
 • Warianty: 23-622 | 700x23c
Tacx Adapter-szybkozamykacz Do wszystkich trenażerów
Tacx Adapter-szybkozamykacz Do wszystkich trenażerów
Tacx
Adapter-szybkozamykacz Do wszystkich trenażerów
30,99 zł
Tacx NEO Płyty ruchowe
Tacx NEO Płyty ruchowe
Tacx
NEO Płyty ruchowe
1.409,00 zł
darmowa wysyłka
Tacx Ciro Uchwyt na bidon, czerwony
Tacx Ciro Uchwyt na bidon, czerwony czerwony
Tacx
Ciro Uchwyt na bidon, czerwony
84,99 zł
Tacx Ciro Uchwyt na bidon, niebieski
Tacx Ciro Uchwyt na bidon, niebieski niebieski
Tacx
Ciro Uchwyt na bidon, niebieski
MSRP 84,99 zł 69,00 zł
- 18 %
Tacx Ciro Uchwyt na bidon, czerwony
Tacx Ciro Uchwyt na bidon, czerwony czerwony
Tacx
Ciro Uchwyt na bidon, czerwony
84,99 zł
Tacx Deva Uchwyt na bidon, szary/czarny
Tacx Deva Uchwyt na bidon, szary/czarny szary/czarny
Tacx
Deva Uchwyt na bidon, szary/czarny
70,99 zł
Tacx Ciro Uchwyt na bidon, pomarańczowy
Tacx Ciro Uchwyt na bidon, pomarańczowy pomarańczowy
Tacx
Ciro Uchwyt na bidon, pomarańczowy
84,99 zł
Tacx Treibriemen Do trenażerów TaCX
Tacx Treibriemen Do trenażerów TaCX
Tacx
Treibriemen Do trenażerów TaCX
70,99 zł
Tacx Podstawka pod przednie koło Skyliner
Tacx Podstawka pod przednie koło Skyliner
Tacx
Podstawka pod przednie koło Skyliner
93,99 zł
Tacx Osłona przeciwpotowa do smartphonów
Tacx Osłona przeciwpotowa do smartphonów
Tacx
Osłona przeciwpotowa do smartphonów
140,99 zł
Tacx Zestaw do konserwacji łożysk do Neo 2T
Tacx Zestaw do konserwacji łożysk do Neo 2T
Tacx
Zestaw do konserwacji łożysk do Neo 2T
328,99 zł
Tacx Antena ANT+ USB
Tacx Antena ANT+ USB
Tacx
Antena ANT+ USB
MSRP 234,99 zł 219,00 zł
Tacx Deva Uchwyt na bidon Carbon, czarny
Tacx Deva Uchwyt na bidon Carbon, czarny czarny
Tacx
Deva Uchwyt na bidon Carbon, czarny
277,99 zł
Tacx Uchwyt na kierownicę do tabletów
Tacx Uchwyt na kierownicę do tabletów
Tacx
Uchwyt na kierownicę do tabletów
MSRP 469,99 zł 429,00 zł
Tacx Uchwyt do trenażerów
Tacx Uchwyt do trenażerów
Tacx
Uchwyt do trenażerów
MSRP 563,99 zł 519,00 zł
darmowa wysyłka

Wybierz trenażer Tacx i ćwicz w domu

Firma Tacx początek swojej działalności datuje na 1957 rok, kiedy to marka rozpoczęła działalność jako sklep ze sprzętem rowerowym w Wassenaar w Holandii. W 1969 Tacx otworzyło pierwszą wytwórnię – początkowo produkcja miała miejsce w domu właścicieli marki. Nieustannie rozszerzając swoją ofertę i zakres działań Tacx stawał się nowoczesnym przedsiębiorstwem, wprowadzającym na rynek coraz to nowsze rozwiązania dedykowane dla kolarstwa.

TACX

Założyciel marki, Koos Tacx, od którego nazwiska wzięła nazwę firma, razem z najbliższymi współpracownikami wprowadził produkty swojej marki do światowej czołówki wyposażenia dla rowerzystów. Trenażery Tacx wykorzystywane są przez profesjonalistów przygotowujących się do zawodów, ale również stanowią ważną część treningu dla osób jeżdżących amatorsko, rekreacyjnie czy po prostu dbających o swoją formę.

Trenażery Tacx – koniec z nudnymi treningami

Firma Tacx w pełnie zasłużyła na swoją wysoką pozycję – od lat dostarcza doskonałej jakości elementy wyposażenia do rowerów i liczne akcesoria, które pozwalają rowerzystom osiągać jeszcze lepsze właściwości jeśli chodzi o prędkość, jakość jazdy czy wydajność pedałowania. Szczególną część asortymentu, z której Tacx jest znany, stanowią trenażery. To urządzenia pozwalające na stacjonarną jazdę na własnym rowerze.

uż od 2000 roku Tacx zaczął wprowadzać trenażery z możliwością podłączenia ich do komputerów, co otworzyło przed rowerzystami zupełnie nowe możliwości treningu. Na ekranie monitora pedałujący rowerzysta może zobaczyć odczyty uwzględniające między innymi prędkość, kadencję pedałowania, tętno – wartości, dzięki którym można dokładnie analizować przebieg treningu i planować kolejne etapy ćwiczeń.

Wadą trenażerów, na którą narzekało wielu rowerzystów, była nuda – długotrwałe ćwiczenia w jednym pomieszczeniu są nużące i mogą powodować zniechęcenie. Dlatego innowacją, która podbiła rynek, okazało się połączenie komputerowych symulatorów jazdy z trenowaniem na trenażerze.

Jakie możliwości daje trening na trenażerach Tacx?

 • Jazda przez różne krajobrazy – dzięki ekranowi, na którym rowerzysta widzi zmieniający się krajobraz można nie tylko pokonać nudę, ale również zaplanować efektywniejszy trening, zmieniając opory i przełożenia w rowerze zgodnie z tym, co pojawia się na ekranie. Możesz zatem jechać trudną górską trasą przez Alpy albo łagodnymi drogami przez holenderskie miasto.
 • Legendarne wyścigi – oprogramowanie Tacx pozwala w czasie treningu zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami na znanych trasach wyścigów kolarskich.
 • Analiza wyników – trenażer Tacx to urządzenie, które dzięki nowoczesnym programom gwarantuje dokładną analizę treningu – dzięki temu możesz przyjrzeć się swoim postępom, wyłapać trudności i zaplanować, jak je poprawić.

Obecnie ponad 110 tysięcy zarejestrowanych użytkowników korzysta z możliwości, jakie daje trenażer Tacx. Tym samym firma, która zaczynała swoją działalność w branży jako mały sklep z niewielką wytwórnią sprzętu dla rowerzystów, stała się globalną marką dostarczającą swoje produkty do ponad 80 krajów na całym świecie. Aplikacje treningowe Tacx można pobrać na urządzenia mobilne.

Doskonała jakość Tacx

Materiały, z których przygotowywane są produkty Tacx, to najwyższej jakości surowce. Zautomatyzowana linia produkcyjna, przy której wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia robotyki i nowoczesne metody obróbki surowców pozwalają otrzymać produkt końcowy zapewniający rowerzyście wytrzymałość, odporność na odkształcenia czy zniszczenia oraz wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Co ciekawe, Tacx nie zleca wykonywania odlewów zewnętrznym firmom – a jest to praktyka popularna w branży – dzięki temu każdy trenażer przygotowany przez tę firmę cechuje się doskonałymi parametrami.

Trenażer Tacx

Trenażer to wyjątkowe urządzenie, umożliwiające trenowanie w domowych warunkach, na własnym rowerze. Dzięki możliwości regulacji oporu, który stawiany jest kołu w czasie pedałowania, możesz dobrać trudność, z jaką pokonasz kolejne kilometry.

Producent Tacx dostarcza trenażery różnego rodzaju:

Rolkowe

Rower musi być ustawiony na rolkach, które pod wpływem obracania się kół również się obracają. Dzięki temu rower „jedzie” w miejscu. Trudnością tego rozwiązania może być na początku konieczność nauczenia się utrzymywania równowagi, ponieważ w tym modelu trenażera koła nie są zablokowane. Trenażery rolkowe nie zawsze są wyposażone w mechanizm gwarantujące opór – wówczas trudność pedałowania trzeba regulować samodzielnie, używając przełożeń w rowerze. Utrzymywanie równowagi to także dodatkowy wysiłek dla mięśni, co może stać się elementem treningu.

Mechaniczne

W tym rodzaju trenażera przednie koło opiera się o podstawkę i jest nieruchome, natomiast tylne jest osadzone w specjalnym stelażu, przy którym znajduje się również mechanizm odpowiadający za zapewnienie oporu. Opór dają hamulce magnetyczne lub hydrauliczne. Tacx stosuje różne rozwiązania:

 • Direct drive – opór bezpośredni, czyli skierowany na kasetę roweru. Jest to rozwiązanie ciche, precyzyjne i pozwala na dokładne symulacje zjazdów ze stoków o nachyleniu od 0,5% do 25%.
 • Motor brake – rozwiązanie to zapewnia realistyczne doznania w czasie jazdy na trenażerach, doskonale nadaje się do długich treningów, zwłaszcza w okresie niesprzyjającej aury. Mechanizm działa bez dodatkowego zasilania, pobierając energię z obracających się kół.
 • Elektromagnes – opór powodują elektromagnesy, z powodzeniem symulując jazdę pod górę, oddając warunki jazdy w nachyleniu powyżej 7%. Nadaje się do regularnego trenowania o średniej intensywności.
 • Magnesy – prosta konstrukcja doskonale nadaje się do standardowych i wysiłkowych treningów, także dla utrzymania formy poza sezonem.

Warto wiedzieć, że kolarze korzystają z trenażerów nie tylko w czasie ćwiczeń stacjonarnych. To również idealna forma rozgrzewki przed zawodami czy sposób na wyciszenie mięśni po intensywnej jeździe, na przykład po wyścigu.

Trenażery Tacx w Bikester.pl

Sklep Bikester.pl zapewnia rowerzystom wyposażenie najwyższej jakości. Dzięki współpracy z marką Tacx klienci sklepu mogą zakupić trenażer idealnie dopasowany do swoich możliwości i potrzeb. Specjalistyczny sprzęt, przygotowany z myślą o potrzebach rowerzystów, pozwoli ci lepiej zaplanować trening i uzyskać lepsze wyniki wskutek podejmowanych ćwiczeń.

Dla osób, które lubią nowe doświadczenia i chcą wypróbować innowacyjne rozwiązania polecamy interaktywne trenażery, które umożliwiają dopasowanie stylu jazdy do zmieniającego się krajobrazu, wyświetlającego się na ekranie.

Tacx Satori

W doborze trenażera do swoich możliwości warto uwzględnić przede wszystkim następujące parametry:

 • Częstotliwość treningu,
 • Długość treningu,
 • Cel trenowania.

Trenażer Tacx to doskonałe rozwiązanie dla osób, które trenują profesjonalnie i chcą zachować kondycję także poza sezonem. Warto wykorzystać go w przygotowaniach się do kolejnych wyścigów na wiosnę, tak by poprawić własne możliwości. Trenażery można dopasować do stopnia trudności, intensywności wysiłku a nawet symulować nachylenie drogi.

Jeśli natomiast szukasz dobrej jakości sprzętu, który pozwoli ci zadbać o swoją sprawność fizyczną, możesz wybrać trenażer przeznaczony do spokojnej, stabilnej jazdy. Regularne ćwiczenia to najlepszy sposób, aby być fit. W sklepie Bikester.pl znajdziesz szeroki wybór produktów Tacx – przede wszystkim trenażery, ale również oprogramowania do treningów i liczne akcesoria, takie jak uchwyty na bidon czy stojaki do samodzielnego serwisowania roweru.