Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Kaski rowerowe dla dzieci – lepsza ochrona
Małe dziecięce główki wymagają specjalnej ochrony, a żeby w późniejszych latach zakładanie kasku weszło w nawyk, to najlepiej, by już pierwsze próby poruszania się jednośladem odbywały się z odpowiednim zabezpieczeniem tej najważniejszej części ciała. Niemal wszyscy producenci mają w swoich ofertach modele kasków odpowiednio skonstruowane i dopasowane do rozmiarów dziecięcych. Asortyment jest szeroki i zaczyna się od małych kasków miejskich z motywami z bajek, a kończy na miniwersjach stylowych kasków MTB – dokładnie takich, jakie noszą ojcowie. Wszystkie kaski rowerowe dla dzieci w naszej ofercie są testowane pod kątem zgodności z tymi samymi, rygorystycznymi normami i zapewniają niezawodną ochronę. Podstawą jest jednak odpowiednie dopasowanie. Obowiązuje tutaj taka sama zasada, co w przypadku rowerów: lepiej kupić dobry na już niż „na wyrost”, bo tylko wtedy, gdy kask jest odpowiednio dopasowany.

Kaski dla dzieci

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Przeznaczenie

 • Dzieci i Młodzież 2
 • MTB 1

Obwód głowy

 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50
 • 51
 • 52
 • 53
 • 54
 • 55
 • 56
 • 57

Marka

Seria

 • Bell Spark 2 1

Kolor

 • żółty
 • biały
 • kolorowy

Cena

do

Opinie klientów

 • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Bell Spark 2 Kask Dzieci, żółty
Bell Spark 2 Kask Dzieci, żółty
Bell
Spark 2 Kask Dzieci, żółty
MSRP 352,99 zł 319,00 zł
 • Warianty: 50-57cm
SALE
Casco MINI 2 Kask Dzieci, biały/kolorowy
Casco MINI 2 Kask Dzieci, biały/kolorowy
Casco
MINI 2 Kask Dzieci, biały/kolorowy
MSRP 343,99 zł 319,00 zł
 • Warianty: XS | 46-52cm
SALE

Wsiadamy na rower z dzieckiem

W momencie gdy zdecydujemy się na jazdę na rowerze z dzieckiem ważne jest nie tylko to, by kupić odpowiedniej jakości rower, dopasowany do naszych potrzeb, ale także to, by nabyć odpowiedni sprzęt zabezpieczający. Bez względu na to, czy nasza pociecha dopiero rozpoczyna przygodę rowerową jako pasażer, czy już zaczyna samodzielną jazdę, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie głowy przez dobrze dopasowany kask rowerowy dla dziecka. Należy pamiętać, że granicę stanowi wiek 12 miesięcy, przed tym wiekiem nie powinno się myśleć o sadzaniu dziecka na rower ze względu na ryzyko uszkodzenia kręgosłupa. Oczywiście w tym wieku dziecko będzie jedynie pasażerem, ale już wtedy powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie główki dziecka.

Bez względu na to czy szukasz kasku dla rowerzysty-pasażera czy dziecka, które zaczyna samodzielną jazdę, znajdziesz wiele modeli w sklepie Bikester.pl!

Czym kierować się podczas zakupu kasku dla dziecka?

Kask rowerowy dla dzieci

W wyborze kasku dla dziecka niezwykle istotne jest odpowiednie dobranie jego rozmiaru. Jeżeli nie wiemy jaki rozmiar wybrać, bardzo pomocne jest zmierzenie obwodu głowy dziecka. Dobrze dopasowany kask powinien ściśle przylegać, ale nie uciskać. Kask rowerowy dla dziecka powinien kończyć się około 2-3 cm nad oczami dziecka, jest to odpowiednia wysokość, która zabezpieczy dziecko przed nieprawidłowym widzeniem. Z uwagi na to, że małe dzieci szybko rosną, dobrze jest wybrać taki kask, który ma regulowany obwód, dzięki temu będzie mógł rosnąć z dzieckiem i zapewniać mu bezpieczeństwo przez nawet 2 lata!

Podczas zakupu kasku niezwykle istotne są kwestie obowiązkowych certyfikatów. Obecnie, zgodnie z zarządzeniami Unii Europejskiej, wszystkie kaski powinny posiadać oznakowanie CE, które gwarantuje zgodność kasku z tymi dyrektywami, oraz oznakowanie EN, które oznacza zgodność z ustawami EN EN 1078 i CEN EN 1080 (odpowiednio: ustawa o kaskach dla rowerzystów i kaskach dla dzieci). Wybierając kask tego rodzaju mamy pewność, że dbamy o bezpieczeństwo naszej pociechy i zapewniamy jej maksymalną ochronę głowy.

Czy wygląd kasku dla dziecka jest ważny?

To pytanie jest dla wielu rodziców bardzo istotne. Kiedy dziecko jest małe prawdopodobnie nie będzie narzekało na wygląd swojego kasku rowerowego, dopiero później, gdy zacznie samodzielną jazdę, może chcieć samo zdecydować o tym, jaki kask kupić. Należy pamiętać, że wygląd kasku nie jest najważniejszym jego parametrem! Zdecydowanie istotniejsze jest to, aby wybrany przez nas kask zapewniał ochronę głowy dziecka i dobrze na niej leżał, wygląd powinien być kwestią drugorzędną. Jednak z uwagi na fakt, że obecnie wygląd kupowanych przedmiotów odgrywa coraz istotniejszą rolę, to producenci kasków prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych i ciekawszych wzorów i kolorów na kaskach. Jeżeli zatem dziecku zależy na konkretnym wyglądzie kasku, powinniśmy w pierwszej kolejności skupić się na istotniejszych parametrach, ale dziecku zostawić wybór konkretnej dekoracji kasku. Z pewnością nasza pociecha doceni możliwość wyboru kasku z pośród kilku innych, nawet jeżeli będzie to ten sam model różniący się jedynie kolorem.

W sklepie Bikester.pl znajdziesz wiele kolorowych modeli kasków rowerowych dla dzieci. Sprawdź jakie produkty zgodne z obowiązującymi normami możesz znaleźć w naszym sklepie i zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto pamiętać o tym, że kask rowerowy to zabezpieczenie, które ma chronić nasze dziecko, a nie mu zagrażać. Co mogłoby by być dla dziecka potencjalnie niebezpieczne?

 • Po pierwsze należy pamiętać o tym, że kask rowerowy służy do… jazdy na rowerze. Nie zakładajmy go dziecku do zabawy a podwórku czy podczas uprawiania innych sportów. Taki rodzaj ochrony głowy jest dopasowany do zabezpieczenia dziecka podczas kolarstwa i siedzenia w siodełku, należy pamiętać, że jego używanie w innych sytuacjach może być niebezpieczne.
 • Po drugie kask powinien być lekki. Głowa dziecka nie powinna dźwigać zbyt dużego ciężaru ponieważ może to powodować skrzywienie kręgosłupa w odcinku szyjnym – dziecko zacznie pochylać głowę, aby zminimalizować ciężar co dodatkowo może wpływać negatywnie na pole widzenia i na bezpieczeństwo jazdy. Szczególnie ma to znaczenie w wypadku małych dzieci, które dopiero co nauczyły się siedzieć w pozycji wyprostowanej oraz starszych dzieci, które rozpoczynają pierwsze próby samodzielnej jazdy. Dobry kask dziecięcy powinien ważyć 200-350 g zależnie od wieku, wagi i wzrostu dziecka.
 • Po trzecie kask rowerowy dla dziecka musi być dobrze wentylowany. Z uwagi na to, że dziecko musi używać kasku bez względu na pogodę kask powinien być na tyle przewiewny, by jazda w nim w 30 stopniowym upale nie była dla dziecka nieprzyjemna. Dobrze wentylowany kask to taki z otworkami wentylacyjnymi wzdłuż całej konstrukcji. W przypadku deszczu czy innej nieprzyjaznej pogody warto skorzystać z dodatkowej czapeczki pod kaskiem lub odpowiedniej peleryny przeciwdeszczowej, która ochroni głowę przed wodą.

A zatem – na zakupy!

Teraz kiedy znamy wszystkie istotne kwestie związane z korzystnym zakupem kasku dla dzieci możemy zacząć przeglądać oferty sklepowe. Warto zaangażować dziecko w te poszukiwania, jeżeli dopuścimy je do możliwości wyboru produktu, na pewno chętniej będzie z niego korzystało i to bez konieczności namawiania z naszej strony. Pamiętajmy, że dobry kask to bezpieczeństwo naszego dziecka!