Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Czapki

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Castelli Artica Beanie, czarny
Castelli Artica Beanie, czarny
Castelli
Artica Beanie, czarny
MSRP 179,99 zł 109,00 zł
  • Warianty: One Size
- 39 %
SALE

Czapki dla rowerzystów

Jeżdżąc regularnie na rowerze, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Podczas każdej wycieczki rowerowej powinniśmy być wyposażeni w niezbędne akcesoria, które zapewnią nam większe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Każdy rowerzysta obowiązkowo musi mieć czapkę, która pełni bardzo ważną funkcję zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Czapki dla rowerzystów – dlaczego nie należy z nich rezygnować?

Osoby jeżdżące na rowerze zawsze powinny pamiętać o czapce. To właśnie ten element garderoby pełni funkcję ochronną przed słońcem w czasie sezonu letniego oraz zimnem w momencie, gdy z roweru korzystamy w sezonie jesienno-zimowym. W zależności od pory roku można dopasować czapkę, która zapewni komfort jazdy oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Wyróżniamy czapki z daszkiem, a także czapki wsuwane.

Czapka stanowi zabezpieczenie przed wiatrem oraz zimnem na naprawdę wysokim poziomie. W ten sposób chronimy głowę i uszy, co jest niezwykle istotne w chłodniejsze dni. Jeśli zadbamy o dobre nakrycie głowy przyjemność z jazdy na jednośladzie, będzie jeszcze większa, a nasze zdrowie z żaden sposób na tym nie ucierpi.

Czapka nie tylko na rower

Jeżeli zamierzamy kupić czapkę na rower, warto wiedzieć, że przyda się ona nam nie tylko podczas wycieczek rowerowych, ale też na co dzień. Wzory oraz modele czapek pozwalają na dopasowanie ich do naszego stylu i przede wszystkim wymagań.

Oczywiście powinniśmy pamiętać, aby czapka była odpowiednio dopasowana do pory roku i temperatury panującej na zewnątrz, ponieważ od tego zależy, czy spełni ona swoją funkcję.

Z jakiego materiału wybrać czapkę?

Wybierając czapkę, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest ona wykonana. Do popularnych materiałów, z jakich szyte są czapki, zaliczamy:

  • Bawełnę
  • Polikaryl
  • Poliester
  • Lycra

Każda z tych tkanin ma konkretne zastosowanie w poszczególnych czapkach, dzięki czemu stanowią one skuteczną ochronę dla głowy. Wybór czapek z różnych materiałów jest bardzo duży, dlatego każdy z pewnością znajdzie tu idealną dla siebie czapkę.