Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Liczniki rowerowe
Liczniki rowerowe – najważniejsze dane zawsze w zasięgu wzroku
Klasyczny licznik rowerowy z czujnikiem przewodowym i radiowym ma nie lada konkurencję w postaci smartfonów i nawigacji GPS. Podstawowe modele liczników rowerowych wciąż mogą być jednak atrakcyjne dzięki relatywnie prostej budowie i kompaktowej konstrukcji, dostosowanej do obciążeń typowych dla roweru. Stały dostęp do wszystkich parametrów jazdy nie wymaga mocowania smartfona do kierownicy. Liczniki rowerowe zostały podrasowane do roli wielofunkcyjnych przyrządów treningowych, które służą także jako nawigacja GPS i miernik wyników z funkcją pulsomierza.

Liczniki rowerowe

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Seria

 • Sigma Sport STS 1

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
SIGMA SPORT STS Czujnik prędkości
SIGMA SPORT STS Czujnik prędkości
SIGMA SPORT
STS Czujnik prędkości
MSRP 126,99 zł 99,00 zł
- 22 %
SALE
SIGMA SPORT ATS Czujnik prędkości
SIGMA SPORT ATS Czujnik prędkości
SIGMA SPORT
ATS Czujnik prędkości
MSRP 103,99 zł 79,00 zł
- 24 %
SALE
Przewodnik po komputerach licznikach rowerowych i urządzeniach nawigacyjnych GPS

Szukasz pomocy w wyborze odpowiedniego komputera rowerowego?

Dowiedz się więcej

Czy warto kupić licznik kilometrów na rower?

Licznik rowerowy

Wielu rowerzystów ceni sobie możliwość sprawdzenia, jaką odległość przejechali, z jaką prędkością się poruszali czy też jakie maksymalne prędkości są w stanie osiągnąć w różnych warunkach. Da się to zmierzyć, montując w rowerze licznik kilometrów – obecnie rynek jest tak nasycony rozmaitymi usprawnieniami dla rowerzystów i sportowców, że bez trudu można znaleźć licznik dopasowany do naszych potrzeb. Pytanie tylko, jaki wybrać i jakie parametry rzeczywiście przydadzą się w trasie, a jakie stanowią jedynie przyjemny, ale niepraktyczny gadżet.

Licznik rowerowy dla amatora i profesjonalisty

Przede wszystkim warto przyjrzeć się rodzajom liczników rowerowych pod katem ich przeznaczenia i stopnia skomplikowania funkcji dostępnych w urządzeniu. Do jazdy amatorskiej i rekreacyjnej nie są potrzebne tak zaawansowane i rozbudowane funkcje, jak w przypadku jazdy profesjonalnej, gdzie dokładne zanotowanie osiągów pozwala zaplanować kolejne treningi czy dostrzec ewentualne problemy techniczne, utrudniające zdobywanie zamierzonych celów.

 • Turystyczno-rekreacyjny – do jazdy sporadycznej, na krótkie, weekendowe wypady za miasto, wystarczą podstawowe funkcje licznika rowerowego, takie jak pomiar prędkości, odległości i czasu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać model, który zapisuje nie tylko prędkość jazdy, ale wylicza także średnią prędkość oraz zapamiętuje maksymalną. Zapis odległości może zapamiętywać albo całkowitą trasę lub zapisywać także odległości cząstkowe. Pomoże to w planowaniu kolejnych wycieczek.
 • Amatorski – osoby, które jeżdżą na rowerze częściej i nie są profesjonalnymi sportowcami, jednak trenują dużo, regularnie i biorą udział w zawodach amatorskich, wybierają liczniki z funkcjami o wyższym stopniu zaawansowania. Licznik kilometrów na rower ma wówczas także więcej wskaźników, takich jak pokazywanie prędkości bieżącej, średniej i maksymalnej, odległości i czasu, ale również wysokości pokonywanych wzniesień w czasie jazdy w górach. Wiele osób wybiera także liczniki z możliwością pomiaru tętna.
 • Profesjonalny – profesjonalni sportowcy zaopatrują się w liczniki mierzące nie tylko takie wartości, jak czas, prędkość i odległość w różnych ustawieniach. W niektórych modelach możliwe jest również dokonanie pomiarów tętna i spalania kalorii. Nowoczesne liczniki pokazują osiągniętą wysokość bezwzględną w górach, mogą być wyposażone w elementy nawigacji czy funkcję zapisu trasy.

Wybierając licznik rowerowy warto zwrócić uwagę na zakres temperatur, w jakim urządzenie działa bez zakłóceń. Jeśli wybierasz licznik na miesiące zimowe lub planujesz jazdę wysoko w górach, wąski zakres dla niskich temperatur może okazać się niewystarczający.

Licznik kilometrów na rower

Znaczącym parametrem przy wyborze licznika okazuje się jego rozmiar oraz podatność na uszkodzenia. Aby używanie licznika miało sens, musi on być zamontowany w takim miejscu, które w czasie jazdy jest widoczne. Rowerzyści z reguły wybierają kierownicę lub jej wspornik. Zbyt duży rozmiar licznika może zakłócać swobodne korzystanie z manetek czy hamulców, zwłaszcza w przypadku nieprawidłowego montażu. Typowe liczniki rowerowe są mniej awaryjne i podatne na zniszczenia – nawet w razie upadku czy zderzenia – niż tzw. zegarki fitness albo smartfony zamontowane w specjalnym uchwycie.

Licznik kilometrów na rower – jakie funkcje dodatkowe zapewnia?

Wybór funkcji, które posiadają liczniki rowerowe, może przyprawić początkujących rowerzystów o zawrót głowy. Jednak zależnie od stylu jazdy nie każda funkcja będzie przydatna. Nie warto kierować się ilością możliwości, które oferuje producent, jeśli połowy z nich się nigdy nie wykorzysta. Lepiej kupić licznik rowerowy dopasowany do realnych potrzeb rowerzysty i do warunków trasy.

Wskaźniki, które pokazują się na ekranie, można podzielić ze względu na ich przydatność i uniwersalność w każdych warunkach oraz na funkcje pomiarów i ustawienia dodatkowe. Do pierwszej grupy należeć będą wszelkie wskaźniki dotyczące działania samego urządzenia, np.:

 • Wskaźnik zużycia baterii,
 • Podświetlanie ekranu – funkcja bardzo przydatna, jeśli jeździsz także po zmroku,
 • Automatyczny start i zatrzymanie działania urządzenia.

Z kolei jeśli chodzi o możliwości pomiaru, do podstawowych funkcji zalicza się przede wszystkim:

 • Pomiar prędkości – najbardziej podstawowe modele pokazują jedynie prędkość bieżącą, ale większość producentów nawet w licznikach dla turystów dodaje także dodatkowe możliwości zapisu w pamięci maksymalnej prędkości oraz wyliczania prędkości średniej.
 • Pomiar odległości – i tutaj jest kilka możliwości zapisu – z jednej strony zapisywany jest przebieg całkowity, pokazujący sumę przejechanych kilometrów od początku jazdy z włączonym licznikiem. Czasem liczniki mają ustawione maksymalny zakres, np. 99 999 km – po przekroczeniu tej wartości pomiar zaczyna się znów od zera. Jeśli nie planujesz wypraw międzynarodowych, ten parametr nie jest tak istotny, natomiast jeśli jeździsz także na dalekie wyprawy, wybierz licznik, który nie będzie się zerować. W wielu licznikach jest również możliwość zapisu odległości cząstkowej, czyli zmierzenia długości danej trasy.
 • Pomiar czasu – dla tej funkcji przydatne są zarówno zegarek – który pozwala kontrolować upływ czasu, jak i stoper, pozwalający zmierzyć czas przejazdu trasy, a w przypadku osób przygotowujących się do wyścigów czy zjazdów na czas, da możliwość sprawdzania swoich możliwości i czynionych postępów.

Te podstawowe parametry pozwalają monitorować rozwijane prędkości, długość trasy i czas, w jakim rowerzysta jest w stanie ją przejechać. Dzięki temu możesz lepiej zaplanować nawet krótką wyprawę i przyglądać się, czy z czasem twoje możliwości i wydolność stają się coraz lepsze.

Bardziej zaawansowane opcje, dostępne w licznikach, pozwalają jeszcze lepiej dostosować parametry urządzenia do indywidualnych potrzeb, ale także do konkretnych warunków na trasie.

 • Ustawienia pamięci – funkcja backup pozwala przeglądać pamięć trasy i konkretne wartości zanotowane w danym czasie. To przydatna opcja dla tych, którzy szczegółowo analizują swoje postępy na trasie. Jeśli jeździsz na dwóch rowerach o różnych parametrach (szczególne znaczenie dla pracy licznika ma obwód kół), można wykorzystać opcję pamięci dla dwóch rowerów, czyli dual bike – licznik rowerowy sam rozpozna rower i osobno zanotuje wartości danej trasy dla konkretnego modelu.
 • Termometr – przydatny dla monitorowania warunków atmosferycznych, zwłaszcza jeśli jeździsz w temperaturach zbliżonych do granicy zakresu działania urządzenia.
 • Odliczanie trasy – dodatkowa funkcja pozwalająca zaplanować odległość. Można ustawić odliczanie wstecz (np. od 20 km do zera) lub od zera do ustalonej wartości. To przydatne rozwiązanie, gdy chcesz sprawdzić, w jakim czasie przejedziesz daną trasę czy odległość lub gdy dokładnie planujesz trening.
 • Kadencja – czyli pomiar częstotliwości pedałowania. Do zanotowania tego parametru konieczne jest posiadanie czujników zainstalowanych na pedałach.
 • Wysokościomierz – pozwala określić wysokość nad poziomem morza, ale także z jaką prędkością i w jakim czasie zostały pokonane podjazdy czy zjazdy.

Liczniki rowerowe dostępne w sklepie Bikester.pl stanowią bardzo zróżnicowany asortyment, od prostych modeli zapewniających podstawowe funkcje i kompaktowy rozmiar, po zaawansowane technologicznie urządzenia, pozwalające dokładnie monitorować przebieg trasy pod względem prędkości, czasu jazdy i innych parametrów, których pomiar zapewniają doskonale przygotowane transmitery.

Dzięki temu z Bikester.pl zaplanujesz trening i przygotujesz się do dłuższej trasy nawet w trudniejszych warunkach.