Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
KUCHENKI TURYSTYCZNE
Można żyć na batonikach, suchym prowiancie i orzechach. Ale bądźmy szczerzy, po długim dniu w siodle, ciepły posiłek to prawdziwa gratka. Podobnie jak świeżo parzona kawa rano. Dlatego też idealnie sprawdz się kompaktowa i lekka kuchenka na kilkudniowe wycieczki rowerowe. Możesz wybrać pomiędzy lekkimi i łatwymi w obsłudze kuchenkami gazowymi , a nawet bardziej elastycznymi kuchenkami z oddzielną butlą na paliwo. Minimalistyczną alternatywą jest kuchenka na paliwo stałe, która może być zasilana albo tabletkami, albo drewnem. Dodaj kilka minimalistycznych naczyń kuchennych, najlepiej garnek, który posłuży również do transportu kuchenki, stwórz swoje outdoorowe menu i przygoda może się rozpocząć.

Kuchenki turystyczne

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Kuchenki turystyczne

Kuchenki turystyczne stanowią niezwykle istotny element wyposażenia w trakcie wycieczki rowerowej. Umożliwiają przyrządzenie ciepłego posiłku, zagotowanie wody na herbatę oraz przygotowanie świeżej, aromatycznej kawy. Współczesne kuchenki turystyczne są lekkie i kompaktowe, dlatego bez trudu można je ze sobą zabrać nawet na bardzo wymagającą trasę. W ofercie sklepu internetowego Bikester dostępne są wysokiej jakości kuchenki turystyczne takich producentów jak Trangia, Esbit, Optimus, MSR oraz wiele innych.

Modele kuchenek turystycznych

Kuchenki turystyczne różnią się od siebie wyglądem, wielkością oraz funkcjonalnością. Najbardziej istotną cechą dywersyfikującą jest jednak rodzaj wykorzystywanego paliwa.

Kuchenki gazowe

Kuchenki gazowe są najczęściej spotykanym rodzajem kuchenek turystycznych. Cechują się niezwykłą lekkością i niewielkimi gabarytami. Kuchenki tego typu są wydajne i wygodne w użyciu. Z reguły posiadają jeden palnik. Niektóre modele wyposażone są w specjalne osłony chroniące przed wiatrem, dzięki którym można doprowadzić wodę do wrzenia nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W sklepie internetowym Bikester dostępne są zestawy zawierające kuchenkę gazową oraz komplet kompaktowych garnków i patelni z nieprzywierającą powłoką, dzięki którym gotowanie na łonie natury jest łatwe i przyjemne.

Kuchenki spirytusowe

Alternatywą dla kuchenek gazowych są kuchenki spirytusowe. Do ich zasilania, poza czystym spirytusem, można wykorzystać także denaturat i benzynę, a także inne alkohole. Warto jednak pamiętać, że trunek zawierający 40% czystego etanolu nie zapewnia dużej kaloryczności i gotowanie na nim może okazać się żmudne. Kuchenki spirytusowe są kompaktowe i łatwe w użyciu. W ofercie sklepu Bikester dostępnych jest wiele zestawów turystycznych, w których skład, wchodzą kuchenka spirytusowa oraz komplet nieprzywierających garnków i patelni.

Kuchenki na suche paliwo

Innym typem kuchenek turystycznych są kuchenki na suche paliwo. Dostępne są zarówno niewielkie, składane stelaże na brykiety paliwa stałego, jak i bardziej rozbudowane konstrukcje osłaniające płomień przed wiatrem.

W katalogu sklepu internetowego Bikester znajdują się również kuchenki wielopaliwowe, które mogą być zasilane paliwem stałym, żelem opałowym oraz naftą, a także modele umożliwiające spalanie drewna.