Bikester - sklep rowerowy online
Wyprzedaż zapasów - rabaty do 80%1
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Lampy na dynamo – gwarancja niezawodnego oświetlenia roweru
Nie tylko lampki na baterie są coraz mniejsze, lżejsze i wydajniejsze. Zamontowanych trwale lamp na dynamo również nie można dziś porównywać z oświetleniem przednim i tylnym sprzed 10 lat, które w większości napędzane było przez dynamo boczne. Dzisiaj najbardziej powszechne są o wiele efektywniejsze dynama w piaście, które niezawodnie dostarczają więcej energii, nie utrudniając zarazem pedałowania. Elementem niezbędnym zestawu napędzanego dynamem są nowoczesne lampy. Reflektory przednie i lampki tylne takich ekspertów ds. oświetlenia, jak Busch & Müller, Supernova czy Trelock zapewniają nie tylko znakomitą możliwość kontroli wykorzystania światła w mieście, ale też pierwszorzędne światła długie na nieoświetlonych drogach lokalnych.

Oświetlenie rowerowe na dynamo

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Oświetlenie rowerowe na dynamo - sklep rowerowy Bikester.pl

Sposób oświetlenia roweru jest regulowany przez przepisy. Należy ich przestrzegać, aby nie stwarzać zagrożenia oraz aby samemu nie zrobić sobie krzywdy. Oświetlenie rowerowe na dynamo jest bardzo popularnym wyborem lampek. W Bikester kupicie lampki rowerowe na dynamo zarówno na przód, jak i tył pojazdu.

Oświetlenie rowerowe na dynamo

Czym właściwie jest dynamo?

Najprościej powiedzieć, że to prądnica rowerowa. Podczas pedałowania wytwarzana energia mechaniczna przekształca się w elektryczną i dostarcza prąd do żarówki. Montaż i demontaż są bardzo proste, więc gdy zajdzie potrzeba wymiany, nie powinno być problemów z samodzielnym załatwieniem sprawy.

Lampki rowerowe zasilane na dynamo

Główną zaletą lampek na dynamo np. od Trelock jest to, że świecą mocnym, jasnym światłem, dzięki czemu pojazd jest widoczny z daleka. Mają wbudowane żarówki typu LED. Kolejnym plusem jest to, że oświetlenie rowerowe na dynamo sprawdzi się w każdych warunkach i nie trzeba się martwić o to, że w środku górskiego szlaku wyczerpie się bateria. Z zasilaniem dynamo to niemożliwe.

Dostępne w naszym sklepie lampki świecą na czerwono (wersja tylna) i na biało (modele do montażu w przedniej części roweru). Kształty i wielkości lampek są dość zróżnicowane. Są w aluminiowej obudowie oraz z uchwytami ze stali nierdzewnej. Obudowy bywają w kilku kolorach do wyboru. Lampki można dopasowywać do wielkości roweru, swojego poczucia estetyki lub do rodzaju roweru – w innym stylu będzie lampka do roweru miejskiego, a inna do roweru górskiego. Wszystkie pochodzą od znanych i cenionych producentów, co gwarantuje wysoką jakość wykonania tych reflektorów.

Niektóre modele posiadają technologię oświetleniową IQ lub IQ2, zintegrowany czujnik światła i ciemności oraz światła postojowe do 5 minut. Zdarzają się wersję, w których nie ma przełącznika, bo działania jest zautomatyzowane. Każda z lampek na dynamo posiada różne natężenie światła, które trzeba wybrać indywidualnie.

Zapraszamy do przyjrzenia się produktom należącym do oświetlenia rowerowego na dynamo i zadbania o swoje bezpieczeństwo na drodze.