Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Pedały szosowe
Pedały do rowerów szosowych zapewniają najlepszy transfer mocy i znacznie lepsze dopasowanie niż inne pedały zatrzaskowe. Ponieważ nie wypinasz się tak często jak na przykład w rowerze MTB, pedały szosowe są zaprojektowane tak, aby trzymać Cię w miejscu znacznie mocniej i trudniej się z nich wypiąć. Można jednak kupić różne bloki z różnymi kątami wypięcia, więc jeśli wolisz trochę więcej swobody, to też jest to możliwe. Pedały szosowe, takie jak Shimano SPD-SL, są jednostronne, a waga jest zrównoważona, aby upewnić się, że pedał jest ustawiony w prawidłowy sposób, dzięki czemu można go szybko wpiąć, inne, takie jak Speedplay, są dwustronne i opierają się na znacznie większym bloku mocowanym do butów.

Pedały szosowe

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Pedały do rowerów szosowych

Rowery szosowe charakteryzują się dużymi możliwościami, w tym rozwijaniem dużych prędkości w trakcie jazdy. Niezależnie od tego, czy jeździsz na szosie amatorsko, czy zawodowo, biorąc udział w treningach lub zawodach, koniecznie wyposaż swój rower w pedały szosowe.

Pedały szosowe

Pedały do rowerów szosowych są specjalnie wzmocnione włóknem carbonowym, przez co charakteryzują się o wiele większą wytrzymałością niż tradycyjne pedały platformowe. Ze względu na specyficzną budowę pedałów szosowych, znacznie wpływają one na zwiększenie komfortu jazdy i zmniejszenie uczucia zmęczenia. Kolarze mają możliwość bardziej płynnego poruszania się trasie, a opływowy kształt samych pedałów zapewnia doskonałą aerodynamikę.

Osiąganie dużych prędkości jest znacznie łatwiejsze jeśli rower szosowy jest wyposażony w dedykowane dla niego pedały. Świetnie sprawdzają się w trakcie treningu i zawodów.

Jakie pedały szosowe wybrać?

Decydując się na zakup roweru szosowego, warto zwrócić uwagę na rodzaj pedałów. Pedały zatrzaskowe dedykowane kolarzówkom to podstawa, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Pedały szosowe określane są mianem SPD. Specyficzna konstrukcja pozwala na wpięcie stóp w pedały, dzięki czemu poruszanie się na rowerze jest płynne, a także zwiększa tym samym możliwość rozwijania dużych prędkości. Pedały szosowe są zaprojektowane w taki sposób, aby stabilnie utrzymywać stopy w jednej pozycji w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów. Stopa w pedałach SPD nie wypina się, dlatego uznaje się ten system za najlepsze rozwiązanie dla kolarzówek.

Wybierając pedały szosowe, można dokupić różnego rodzaju bloki, umożliwiające wpinanie i wypinanie się pod różnym kątem. W ten sposób z łatwością można wsiąść na szosę i od razu wystartować.

Pedały do kolarzówek w Bikester

W ofercie posiadamy szeroki wybór pedałów szosowych dwufunkcyjnych oraz zatrzaskowych. W Bikester proponujemy pedały jedynie najlepszych producentów, zapewniających jak największą aerodynamikę w trakcie jazdy – Shimano, Garmin, XLC, Red Cycling Productions.