Bikester - sklep rowerowy online
Wyprzedaż zapasów - rabaty do 80%1
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
pls
Akumulatory do rowerów elektrycznych – Więcej mocy!
To oczywiste, że rower elektryczny bez akumulatora daleko nie zajedzie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów akumulatorów do e-rowerów, jednak w rowerach elektrycznych wysokiej klasy na ogół stosuje się baterie litowo-jonowe. Ładowanie takich akumulatorów jest niezwykle łatwe, a dzięki maksymalnej gęstości ogniw możliwe jest osiągnięcie niewielkiej wagi i wielkości. Jednym z najpopularniejszych modeli są akumulatory montowane na ramie - umiejscowione możliwie najbliżej środka ciężkości roweru i bardzo proste w obsłudze. Jednak niezależnie od tego, w jaki rodzaj akumulatora wyposażony jest nasz rower elektryczny, potrzebna nam będzie również kompatybilna ładowarka. Niestety mimo zaawansowanej technologi, nawet najlepsze akumulatory do e-rowerów nie naładują się same!

Ładowarki

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Bosch Charger Kabel zasilający UK
Bosch Charger Kabel zasilający UK
Bosch
Charger Kabel zasilający UK
28,99 zł
SALE

Akumulatory i ładowarki stosowane w rowerach elektrycznych

E-rowery cieszą się coraz większą popularnością, choć nadal wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jak te jednoślady funkcjonują. Przede wszystkim należy podkreślić, że nie są to tzw. motorowery, w których napęd stanowi samodzielny silnik. W rowerach elektrycznych mamy do czynienia raczej ze wspomaganiem napędu w postaci silnika, który działa jedynie podczas aktywnej jazdy – podczas pedałowania.

Akumulatory do rowerów elektrycznych

Mechanizm ten opiera się na bateriach – specjalnych akumulatorach, które można ładować, by podczas jazdy móc korzystać z elektrycznego silnika. Dzięki temu trudniejsze podjazdy czy dłuższe trasy stają się osiągalne dla wielu osób, które w przeciwnym razie nigdy nie zdecydowałyby się na podjęcie takiej aktywności. W sklepie Bikester.pl można znaleźć szeroki wybór rowerów elektrycznych – wśród akcesoriów do e-rowerów nie mogło więc zabraknąć także akumulatorów oraz ładowarek np. od Bosch, dzięki którym zapewnisz sobie wygodną jazdę w każdych okolicznościach.

Akumulatory do e-rowerów

Jak dobrać baterię do roweru elektrycznego? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej moc oraz technologię wykonania. Zależnie od zastosowanych materiałów na rynku można spotkać baterie:

  • Li-Ion – litowo-jonowe, uznawane za najwydajniejsze (ten typ baterii stosowany jest zazwyczaj w laptopach czy smartfonach),
  • Li-Poly – litowo-polimerowe,
  • Ni-MH – niklowo-metalowo-wodorkowe,
  • Ni-Cd – niklowo-kadmowe,
  • Żelowe.

W Bikester.pl znajdziecie przede wszystkim to pierwsze rozwiązanie – akumulatory do rowerów elektrycznych z baterią litowo-jonową cechują się bardzo dobrym stosunkiem masy do wydajności: są lekkie, a przy tym zapewniają bardzo dobrą moc. Ponadto są bardzo trwałe – akumulatory w rowerach elektrycznych na baterii Li-Ion zachowują bardzo wysoką żywotność nawet po kilkuset cyklach ładowania. Oznacza to, że bateria sprawdza się przez długi czas i nie trzeba jej często zmieniać na nowsze modele. Z tego powodu warto zainwestować właśnie w ten typ akumulatora.

Niezawodna jazda – ładowarka do rowerów elektrycznych

Żeby móc korzystać z dobrej jakości baterii niezbędne jest dopasowanie także ładowarki. Baterie te działają na zasadzie akumulatora – należy więc po prostu pamiętać o regularnym lub bieżącym ładowaniu ich przed planowaną trasą, tak by nie dać się zaskoczyć w połowie drogi brakiem wspomagania. Oczywiście rower elektryczny i bez tego pojedzie dalej, jednak jeśli zależy nam na korzystaniu z silnika, warto o tym pamiętać wcześniej, by móc cieszyć się komfortem nieco łatwiejszej jazdy.

W sklepie Bikester.pl znajdziecie różne modele ładowarek do rowerów elektrycznych – wybierając odpowiedni typ urządzenia koniecznie sprawdźcie, czy jest on kompatybilny z danym rodzajem akumulatora! Niektóre ładowarki są wyposażone w adaptery, umożliwiające używanie ich dla różnych modeli akumulatorów – to praktyczne rozwiązanie, jeśli posiadamy kilka rowerów z różnymi rodzajami baterii, ponieważ nie trzeba wówczas kupować kilku ładowarek.

Warto też zwrócić uwagę, czy producent wyposażył ładowarkę w kable i przejściówki – niekiedy należy samodzielnie dokupić odpowiednie dodatkowe akcesoria, czasem są one załączone w komplecie.

Akcesoria do ładowarek i akumulatorów

Istotne jest prawidłowe przechowywanie zarówno akumulatorów do rowerów elektrycznych, jak i samych ładowarek. W ten sposób zwiększamy ich żywotność i chronimy je przed uszkodzeniami czy spadkiem wydajności wskutek przechowywania w niewłaściwych warunkach.

W sklepie Bikester.pl dostępne są ochraniacze na akumulatory (osłony montowane bezpośrednio przy akumulatorze znajdującym się na ramie roweru) oraz torby do przewożenia ich na bagażniku rowerowym. Osłony na akumulator są wykonane z neoprenu, zapewniają więc ochronę nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi czy brudem, ale także przed wodą – dzięki temu można cieszyć się jazdą na rowerze elektrycznym nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.