Bikester - sklep rowerowy online
Witamy rowerową jesień

PRZEWODNIK ROWERÓW GÓRSKICH

ZNAJDŹ IDEALNY ROWER GÓRSKI DLA SWOICH POTRZEB

To, co w latach 70-tych w Kalifornii zainicjowało kilku żądnych przygód hipisów, jest w tej chwili najbardziej udanym kierunkiem w świecie rowerowym na całym świecie i stało się motorem innowacyjności dla całej branży rowerowej.

Modernistyczne rowery górskie imponują wszechstronnością oraz niezawodnością we wszystkich możliwych kierunkach, a także gwarantują jedno: wiele radości z każdej jazdy! Czy to jako solidny towarzysz w podróżach miejskich i wiejskich, jako idealny pojazd do codziennego użytku, lub jako profesjonalny pojazd do wycieczek sportowych na trudnym terenie – różne rodzaje rowerów górskich, w zależności od upodobań rowerzysty.
Każdy z tych rowerów górskich ma swoje mocne strony, w przypadku szerokiego zakresu zastosowań. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy wiedzą czego chcą, jednak często dezorientujące dla początkujących.

Hardtail, czy Full? Mały, czy duży rower? Rower crossowy, czy górski? Hydrauliczne hamulce tarczowe, systemy zawieszenia, liczba biegów ... mnogość opcji dla rowerów górskich jest na początku mało zrozumiała. Poniżej można znaleźć właściwą ofertę zarówno dla nowicjuszy jak i zaawansowanych kolarzy.


PROJEKT – FULL, CZY HARDTAIL?

W wyższym segmencie cenowym rowery górskie posiadają pełne zawieszenie. Ale rowery górskie z tylnym zawieszeniem, mogą okazać się niekiedy bardziej odpowiednim wyborem. To czy należy używać w rowerze dla początkujących pełne zawieszenia lub "tylko" sprężynowe przednie zawieszenie hardtail, zależy od terenu na którym chemy jeździć, indywidualnego stylu jazdy, a także zasobności portfela.

ROWER GÓRSKI FULL

+ Komfort: GSzczególnie podczas dłuższych przejazdów, czujemy się bardziej zrelaksowani.

+ Radość z jazdy oraz kontrola:W trudnym terenie można poruszać się szybciej i lepiej kontrolować rower.

- Waga:Amortyzator teleskopowy, przegub oraz oraz wszelkie dodatkowe wyposażenie, zwiększają całkowitą wagę roweru.

- Cena: W przypadku roweu Full, klient powinien przygotować około 2000 zł więcej aniżeli w przypadku Hardtail.

ROWERY GÓRSKIE HARDTAIL

+ Wyposażenie: Nawet niedrogie rowery są zazwyczaj dobrze wyposażone.

+ Waga: W porównaniu do całkowitej masy rowerów typu Full jest znacznie mniejsza.

+ Serwisowanie: Prosta konstrukcja gwarantuje stałą, spójną przyjemność z jazdy.

- Komfort: Wstrząsy w tylnej części, amortyzowane są tylko przez opony i na trudnych drogach potrzebne jest duże wsparcie kierowcy.


OBSZARY ZASTOSOWANIA - GDZIE I JAK POWINNO UŻYWAĆ SIĘ ROWERU?

Niezależnie od tego, czy to rower miejski do codziennego użytku, czy też rower wyczynowy do wyprawy z przyjaciółmi, rowery te spełnią wszelkie oczekiwania. Miejsce siedzące zazwyczaj jest mniej rozciągnięte i zapewnia większą kontrolę i komfort dla początkujących. Na pierwszy plan wysuwa się wszechstronność oraz wyważona, dobrze kontrolowana jazda, zarówno na drogach utwardzonych jak i nie utwardzonych.

Sportowy przód, szybkie podjazdy i skutczne zjazdy: Te rowery przekształcają siłę nóg bezpośrednio w napęd bez obawy o wysokość, ani o szlaki techniczne. Lekki, sztywny i bez rockers są idealnymi rowery po pracy, aby dać gazu półgodzinny lub następnego Bike Marathon na stoisku linii startu.