Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Odpowiedzialne zakupy

Próbujesz znaleźć odzież rowerową wyprodukowaną w bardziej odpowiedzialny sposób? A może chcesz wiedzieć, jak przedłużyć żywotność swoich komponentów? Jeśli tak, ta strona zawiera szereg przydatnych narzędzi, z których możesz skorzystać.

Wybierz temat z poniższych ikon, aby przejść bezpośrednio do niego lub przewiń w dół, aby dowiedzieć się więcej.


Certyfikaty zrównoważonego rozwoju

Czy Twój sprzęt i akcesoria rowerowe posiadają certyfikat zrównoważonego rozwoju?

W coraz bardziej "zielonym" świecie trudno jest określić, którym oznaczeniom można zaufać.
Dlatego przychodzimy z pomocą i rozszyfrowaliśmy dla Ciebie kilka najczęściej spotykanych.

Wszystkie te uznane na całym świecie standardy skupiają się na korzyściach środowiskowych, dobrostanie zwierząt lub kwestiach społecznych związanych z produktem. Co więcej, wszystkie są certyfikowane przez strony trzecie.

Wybierz ikonę poniżej, by przeskoczyć do wybranego tematu lub przewijaj stronę, aby dowiedzieć się więcej.

GOTS: Global Organic Textile Standard

Global Organic Textile Standard to uznawany na całym świecie standard dla tekstyliów ekologicznych.

Standard ten dokładnie mierzy produkcję materiałów organicznych pod kątem kryteriów środowiskowych i społecznych (od substancji chemicznych stosowanych w barwnikach do traktowania pracowników). Pozwala to na wybór produktów organicznych pochodzących z bardziej odpowiedzialnych łańcuchów dostaw.

Istnieją dwa oznaczenia GOTS. Produkty oznaczone jako "organiczne" zawierają ponad 95% włókien organicznych. Produkty wykonane z "materiałów organicznych" zawierają co najmniej 70% włókien organicznych.

Produkty z oznaczeniem GOTS znajdziesz tutaj .

bluesign APPROVED & bluesign PRODUCT

bluesign to zaufany system, który skupia się na sposobie produkcji tekstyliów, barwników i akcesoriów. Sprawia, że proces produkcyjny jest bezpieczniejszy dla pracowników, klientów i środowiska poprzez zakaz stosowania niebezpiecznych substancji chemicznych na każdym etapie.

Aby część produktu (np. tkanina lub dodatek) została zatwierdzona przez bluesign APPROVED, marki mogą używać wyłącznie substancji chemicznych, które spełniają wysokie standardy bluesign.

Aby produkt został uznany za bluesign PRODUCT, musi zawierać co najmniej 90% tekstyliów zatwierdzonych przez bluesign i 30% akcesoriów zatwierdzonych przez bluesign.

Zobacz nasze produkty bluesign tutaj .

RDS: Responsible Down Standard

Jeśli kupujesz śpiwór lub kurtkę z wypełnieniem puchowym, zwróć uwagę na znaczek RDS.

To logo z białymi piórami oznacza, że puch w Twoim produkcie pochodzą od ptaków, których potrzeby fizyczne i emocjonalne zostały w pełni zaspokojone. Praktyki takie jak skubanie na żywca i karmienie na siłę są zakazane.

Aby osiągnąć ten standard, fermy muszą spełniać surowe wymagania dotyczące dobrostanu zwierząt. Co więcej, cały proces jest oceniany: od hodowli do pozyskiwanie piór i jak powstaje produkt końcowy.

Zobacz nasze produkty RDS tutaj .

GRS: Global Recycled Standard

Ci, którzy preferują materiały pochodzące z recyklingu docenią logo GRS. Global Recycled Standard to nr. 1, powszechnie uznawanym certyfikatem dla produktów, które zawierają włókna z recyklingu.

Oprócz walki o większy procent zawartości surowców wtórnych w produktach, GRS reguluje warunki pracy pracowników i ściśle kontroluje użycie substancji chemicznych w procesie produkcji.

Jeśli więc na produkcie widnieje to logo, oznacza to, że został on wykonany w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu, w sposób mniej szkodliwy dla ludzi i środowiska.

Poznaj produkty GRS tutaj .

RWS: Responsible Wool Standard

Kiedy szukasz odzieży rowerowej na bazie wełny, szukaj certyfikatu RWS. Ten dobrowolny standard skupia się na zdrowiu owiec, z których pochodzi Twoja wełna.

Aby uzyskać zatwierdzenie RWS, gospodarstwa muszą przejść rygorystyczne wymagania dotyczące dobrostanu zwierząt. Potrzeby żywieniowe, fizyczne i emocjonalne każdego zwierzęcia muszą być spełnione, a praktyki takie jak mulesing są zakazane.

Gospodarstwa muszą również chronić dobrobyt swoich pracowników i zarządzać swoimi gruntami w sposób postępowy pod względem środowiskowym, chroniąc zdrowie gleby i różnorodność biologiczną.

Odkryj produkty RWS tutaj .

STANDARD 100 by OEKO-TEX

STANDARD 100 by OEKO-TEX to jeden z najbardziej znanych na świecie certyfikatów bezpieczeństwa i jakości tekstyliów.

Jeśli zauważysz na produkcie etykietę STANDARD 100 by OEKO-TEX, możesz być pewien, że każda jego część - od nici po guzik - przeszła rygorystyczne testy na substancje szkodliwe dla zdrowia człowieka.

Każdego roku standard jest aktualizowany zgodnie z najnowszymi przepisami i badaniami naukowymi - możesz więc mieć pełne zaufanie do jego oceny.

Znajdź produkty STANDARD 100 by OEKO-TEX tutaj .

Fair Trade Certified

Fair Trade USA to organizacja non-profit, która współpracuje z ogromną globalną siecią producentów, marek i organizacji. Jej cele? Promowanie sprawiedliwych praktyk biznesowych; stawianie ludzi i planety na pierwszym miejscu.

Kiedy widzisz produkt ze znakiem Fair Trade Certified, możesz byc pewny, że spełnia on poważne standardy społeczne, środowiskowe i ekonomiczne.

Obejmują one odpowiedzialne praktyki zaopatrzenia i zakupu, niezawodne źródła utrzymania i lepsze płace dla rolników i robotników, bezpieczniejsze warunki pracy i przejrzyste łańcuchy dostaw.

Kupuj produkty Fair Trade Certified tutaj .


Filtry certyfikatów zrównoważonego rozwoju

Skorzystaj z naszych filtrów, aby w prosty sposób odkryć produkty, które są zgodne z Twoimi wartościami.

Obecnie można filtrować według najpopularniejszych certyfikatów zrównoważonego rozwoju, ale w przyszłości będziemy je rozszerzać.

Wszystkie nasze filtry znajdziesz po lewej stronie sklepu.


Przewodniki

Oczywiście, dokonywanie bardziej odpowiedzialnych zakupów to coś więcej niż tylko certyfikaty.

Istnieje wiele czynników, o których należy pomyśleć, by dokonać właściwego wyboru. Na przykład, jak najlepiej zadbać o komponenty, aby chronić je przed zużyciem, którego można uniknąć? Albo, jaki jest najlepszy sposób na przygotowanie roweru do sezonowych wyzwań?
Dzięki tym rozwiązaniom można uniknąć przedwczesnej wymiany sprzętu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wybierz temat poniżej i zapoznaj się z naszymi przewodnikami:

Konserwacja
Przygotowanie sezonowe