Bikester - sklep rowerowy online
Wyprzedaż zapasów - rabaty do 80%1
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Cannondale

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Historia marki Cannondale

Firma powstała w 1971 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej nazwa została zainspirowana stacją kolejki Cannondale Metro North w Wilton w Connecticut. Początkowo marka Joe’ego Montgomery’ego zajmowała się produkcją akcesoriów rowerowych i turystycznych: sakw, bagażników i przyczepek rowerowych, śpiworów, namiotów, jak również odzieży. W 1983 roku powstał pierwszy rower marki, był to model turystyczny. Jak na tamte czasy rewolucyjny– posiadał ramę wykonaną z aluminium o większej niż tradycyjna średnicy. Rama była dużo bardziej wytrzymała i jednocześnie lżejsza od konkurencyjnych ram stalowych. W kolejnych latach do oferty marki wprowadzono wiele nowych modeli rowerów przeznaczonych do jazdy w różnym terenie. Obecnie w ofercie Cannondale dostępnych jest ponad 80 różnych rowerów.

Kask rowerowy Connondale

Akcesoria rowerowe Cannondale

Dla osób, które często jeżdżą na rowerze w celach rekreacyjnych czy sportowych lub traktują rower jako środek transportu, niezbędne jest wyposażenie się w takie akcesoria, które podniosą komfort jazdy oraz wpłyną na bezpieczeństwo.

Podstawowym elementem, który powinien znaleźć się w wyposażeniu każdego rowerzysty jest pompka rowerowa. Utrzymanie odpowiedniego poziomu napompowania opon umożliwia nie tylko większą wygodę jazdy, ale również wpływa na bezpieczeństwo oraz na możliwość osiągania większych prędkości. W ofercie Cannondale dostępne są różne modele pompek rowerowych – zarówno modele kompaktowe, które z powodzeniem zmieszczą się nawet w małej torebce podsiodłowej, jak i większe modele pompek, które lepiej sprawdzą się do użytku w garażu. Każdy rowerzysta ma możliwość dopasowania produktu do swoich indywidualnych potrzeb.

Podczas intensywnego wysiłku sportowiec traci znaczne ilości wody podczas pocenia się. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko odwodnienia się, jak również spadku wydolności organizmu warto wyposażyć się w uchwyt do bidonu oraz bidon z wodą lub izotonikiem, który pozwoli na uzupełnienie brakujących płynów. Produkty Cannondale wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu z powodzeniem mogą służyć przez wiele lat, a duży wybór różnych modeli pozwala na ich dopasowanie nie tylko do rozmiaru bidonu, ale również do indywidualnego gustu oraz upodobań rowerzysty.

Torby rowerowe Cannondale

Rowerzyści uprawiający kolarstwo turystyczne oraz osoby jeżdżące w mieście niejednokrotnie potrzebują torby rowerowej lub sakwy, do której będą mogli zapakować najpotrzebniejsze elementy bagażu. Marka Cannondale oferuje duży wybór różnych modeli umożliwiających zabranie ze sobą w wygodny sposób potrzebnych rzeczy z wyposażenia turystycznego lub miejskiego. Wszystkie akcesoria rowerowe marki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dla osób potrzebujących najwyższej jakości polecane są modele wodoszczelne, które sprawdzą się w różnych warunkach atmosferycznych. Dzięki bogatemu katalogowi produktów, każdy ma możliwość wybrania takiego, który najlepiej sprosta jego potrzebom.

Odzież i kaski Cannondole

W celu zapewniania sportowcom możliwości kompleksowego wyposażenia się w niezbędne elementy stroju sportowego oraz profesjonalne akcesoria marka Cannondale przygotowała wybór odzieży przeznaczonej do spełnienia potrzeb rowerzystów. Odpowiednio profilowane spodenki rowerowe oraz modele spodni z szelkami przydają się przede wszystkim profesjonalnym sportowcom, ale również użytkownikom, którzy dużo jeżdżą i potrzebują odzieży wyprofilowanej w taki sposób, aby minimalizować negatywny wpływ, jaki może mieć nadmierny ucisk na krocze.

Cannondale w swojej ofercie prezentuje również koszulki sportowe oraz bluzy i kurtki. Duży wybór modeli pozwala zarówno kobietom, jak i mężczyznom na dopasowanie produktów do swoich potrzeb i do warunków w jakich planują jazdę.

W trosce o swoje bezpieczeństwo warto wyposażyć się w odpowiednio dobrany kask rowerowy. Ochrona głowy przed urazem spowodowanym upadkiem z roweru lub innego rodzaju wypadkiem powinna być dla każdego sportowca kwestią priorytetową. Marka Cannondale proponuje swoim klientom duży wybór kasków rowerowych przeznaczonych do różnych stylów jazdy. W przypadku jazdy na czas najważniejsze jest, aby kask miał opływowy kształt, który pozwoli na osiąganie szybkich prędkości. Podczas jazdy MTB w trudnym terenie ważne jest to, aby kask zapewnił dobrą ochronę czaszki przed urazami. Zarówno modele do kolarstwa górskiego, jak i szosowego często wyposażone są w daszek, który pozwala na osłonięcie oczu przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, gałęziami oraz innymi rzeczami, które mogą negatywnie wpływać na bezpieczeństwo podczas jazdy. Wybierając kask warto zastanowić się w jakich warunkach będzie się z niego korzystać i dopasować go w taki sposób, aby zapewnił maksymalną ochronę.

Owijki i gripy

Podczas długich tras rowerowych, gdy rowerzysta przez wiele godzin musi trzymać kierownicę i jechać w jednej pozycji istotne staje się to, aby jej uchwyt był wygodny. Zawodowi rowerzyści oraz osoby, które uprawiają kolarstwo rekreacyjnie dobrze wiedzą, że odciski na dłoniach skutecznie mogą uprzykrzyć jazdę, dlatego aby unikać takich sytuacji warto wyposażyć się w wygodne gripy i funkcjonalne owijki, które zwiększają komfort jazdy oraz minimalizują ryzyko przenoszenia wibracji na dłonie i nadgarstki. Długotrwała jazda z odpowiednim sprzętem jest znacznie wygodniejsza, odpowiednie wyposażenie pozwala wpłynąć na komfort nawet na najtrudniejszej trasie.

Produkty Cannondole w ofercie sklepu Bikester.pl

Sklep internetowy Bikester.pl proponuje swoim użytkownikom bogaty wybór oryginalnych produktów marki Cannondole. W ofercie dostępne są akcesoria dopasowane zarówno do potrzeb profesjonalistów, jak i amatorów. Atrakcyjne ceny wyrobów Cannondole umożliwiają stworzenie kompleksowego stroju kolarskiego oraz na takie wyposażenie roweru, by był on dopasowany do indywidualnych potrzeb i spełniał wymagania danego kolarza. Zapraszamy do skorzystania z oferty marki.