Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Od 1981 roku firma SIGMA SPORT jest synonimem kompetencji, jakości i doskonałego stosunku jakości do ceny w zakresie komputerów rowerowych, sprzętu elektronicznego i systemów oświetleniowych. Produkty SIGMA SPORT są bezpieczne, niezawodne, niezwykle precyzyjne i łatwe w użyciu. Wszyscy miłośnicy sportu znajdą tu odpowiedni sprzęt. Liczne nagrody potwierdzają wysoki standard jakości i wzornictwa.

SIGMA SPORT

7 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • biały
  • czarny

Cena

do

Opinie klientów

  • 1
  • 1
  • 4
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
SIGMA SPORT Aura 80 Światło przednie USB
SIGMA SPORT Aura 80 Światło przednie USB
SIGMA SPORT
Aura 80 Światło przednie USB
MSRP 305,99 zł 279,00 zł
SALE
SIGMA SPORT ROX 4.0 Komputer rowerowy w zestawie uchwyt do mostka, biały
SIGMA SPORT ROX 4.0 Komputer rowerowy w zestawie uchwyt do mostka, biały
SIGMA SPORT
ROX 4.0 Komputer rowerowy w zestawie uchwyt do mostka, biały
MSRP 469,99 zł 449,00 zł
SALE
SIGMA SPORT STS Czujnik prędkości
SIGMA SPORT STS Czujnik prędkości
SIGMA SPORT
STS Czujnik prędkości
MSRP 126,99 zł 99,00 zł
- 22 %
SALE
SIGMA SPORT Cadence Magnet
SIGMA SPORT Cadence Magnet
SIGMA SPORT
Cadence Magnet
25,99 zł
SALE
SIGMA SPORT ATS Czujnik prędkości
SIGMA SPORT ATS Czujnik prędkości
SIGMA SPORT
ATS Czujnik prędkości
MSRP 103,99 zł 79,00 zł
- 24 %
SALE
SIGMA SPORT Charger Buster Battery Pack
SIGMA SPORT Charger Buster Battery Pack
SIGMA SPORT
Charger Buster Battery Pack
154,99 zł
SALE
SIGMA SPORT STS Czujnik kadencji 2022
SIGMA SPORT STS Czujnik kadencji 2022
SIGMA SPORT
STS Czujnik kadencji 2022
MSRP 126,99 zł 99,00 zł
- 22 %
SALE

Licznik rowerowy Sigma Sport

Pierwsze komputery były ogromne – zajmowały dużo miejsca i były trudne w obsłudze. Wyprodukowanie pierwszego przenośnego komputera zabrało firmie IBM aż 30 lat. Natomiast pierwsze komputery rowerowe, zawierające przede wszystkim licznik rowerowy, który mierzy wiele parametrów, w porównaniu z dzisiejszymi modelami wyglądają nieatrakcyjnie, wolna działają i są duże.

Sigma Sport

W 1982 roku niemiecka firma SIGMA SPORT we współpracy z inżynierem Klausem-Peterem Schendelem opracowała pierwszy model licznika rowerowego, nazwanego Cyclecoach. Cztery lata później pojawiła się nowsza wersja urządzenia, Velostar, zapewniająca pomiar kadencji pedałowania oraz wyposażona w funkcję monitorowania tętna. Z czasem Sigma zaczęła produkować również inne elementy ułatwiające jazdę, między innymi lampki na baterię, także dopasowane do modeli rowerów górskich, umożliwiające poruszanie się rowerem po zmroku.

Liczniki Sigma – jakość wybierana przez profesjonalistów

Sigma Sport dostarcza wyposażenie elektroniczne, przede wszystkim liczniki rowerowe, profesjonalnym teamom kolarskim. Tym samym potwierdzona zostaje jakość przygotowywanych przez firmę akcesoriów, ulepszanych i unowocześnianych z każdym rokiem. Wychodząc naprzeciw potrzebom rowerzystów Sigma wprowadza nowe funkcje lub usprawnia działanie dotychczasowych modeli, starając się nieustannie podnosić standardy zapewniane przez swoje liczniki.

W sklepie Bikester.pl można znaleźć liczniki rowerowe dedykowane do różnych stylów jazdy – są one nastawione na notowanie parametrów, które pozwolą rowerzyście przeanalizować pokonaną trasę pod względem prędkości, występujących utrudnień na danych etapach czy przyjrzeć się zanotowanym zmianom tętna. Jakie funkcje mogą zapewniać profesjonalne liczniki rowerowe?

Licznik rowerowy Sigma

Wskaźniki działania urządzenia

Pokazują m.in. zużycie baterii, stan pamięci. Niektóre modele mają funkcję automatycznego zatrzymania czy rozpoczęcia pomiarów w momencie gdy rower staje lub rusza. Jeśli zdarza ci się jeździć po zmierzchu warto wybrać licznik zaopatrzony w funkcję podświetlania ekranu – ułatwi ci to śledzenie parametrów wyświetlających się na ekranie nawet mimo jazdy przez las czy po zachodzie słońca.

Pomiar prędkości

Licznik mierzy prędkość, z jaką pokonujesz kolejne kilometry, ale warto wybrać model, który pokazuje nie tylko prędkość w danym momencie jazdy, lecz ma także funkcję zapisu średnich prędkości oraz prędkości maksymalnej. Pozwoli ci to lepiej planować treningi. Warto sprawdzać również czas pokonania danej trasy – albo za pomocą stopera, albo zwykłą funkcją zegara – tak by sprawdzić, jak szybko pokonujesz dany dystans.

Pomiar odległości

Dzięki zmierzeniu długości przejechanych tras możesz porównywać swoje osiągi na konkretnych trasach, planować treningi i lepiej analizować swoje wyniki.

Pomiar wysokości

Bardziej zaawansowane modele liczników pokazują wysokość, na jakiej znajduje się rowerzysta. Jeśli do tego zapisują w czasie rzeczywistym stosunek prędkości jazdy i pokonanego dystansu do zmian wysokości, dokładna analiza pozwoli ci zauważyć, z jaką prędkością jesteś w stanie podjechać pod górę o różnym nachyleniu czy jak szybko zjeżdżasz. To znakomita opcja dająca możliwość wymiernej analizy swoich umiejętności.

Pomiar kadencji

Aby zmierzyć częstotliwość pedałowania musisz mieć dodatkowe czujniki montowane na pedałach. To przydatne by sprawdzić wydajność pedałowania.

Wybrane modele liczników rowerowych Sigma

Producent przygotował kilka serii liczników – są one dopasowane do różnych rodzajów tras i stylów jazdy.

  • ROX – to liczniki profesjonalne, dopasowane do każdego stylu jazdy. Są stosowane nie tylko przez kolarzy, ale również lekkoatletów dbających o formę przez ćwiczenia z rowerem. Seria liczników ROX jest wyposażona w nadajnik GPS, dlatego doskonale nadaje się także do turystyki rowerowej czy do eksplorowania nowych tras.
  • Topline 2016 – nowa oferta producenta obejmująca liczniki cechujące się nowoczesnym designem. Większy ekran ułatwia odczyt danych. Serię tworzą liczniki posiadające zróżnicowany zakres funkcji – od modeli kompaktowych, wyposażonych w podstawowe funkcje, po zaawansowane technologicznie urządzenia dla profesjonalistów.
  • Topline 2012 – nieco starsza seria, gwarantująca dostępność wielu funkcji zawartych w urządzeniu o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Czytelny ekran, solidna obudowa – doskonały wybór zarówno na krótsze, jak i dłuższe wycieczki.
  • Trendline – produkt cechujący się ciekawym designem, dedykowany przede wszystkim ludziom młodym, ceniącym nie tylko funkcjonalność, ale i względy estetyczne.
Sigma liczniki

Sigma Sport oferuje liczniki działające na kabel, komunikujące się z punktami pomiaru w rowerze przez odpowiednio zamontowane czujniki, lub bezprzewodowe. Technologia bezprzewodowa zapewnia większą swobodę użytkowania, dlatego jest chętniej wybierana przez rowerzystów, choć może być potencjalnie bardziej awaryjna. W ofercie producenta można znaleźć również proste liczniki dla dzieci i młodzieży, cechujące się odmiennym niż w standardowych modelach kształtem i zróżnicowaną kolorystyką.

Sigma Sport w Bikester.pl

Sklep z wyposażeniem dla rowerzystów oferuje swoim klientom szeroki wybór produktów Sigma. Są to zarówno liczniki rowerowe dla profesjonalistów i amatorów, jak i do jazdy turystycznej. Producent ten dostarcza również profesjonalne oświetlenie rowerowe, które może być wykorzystywane nawet w trudnych warunkach do jazdy po lesie czy po górach.

Liczniki rowerowe od Sigma Sport to zaawansowane urządzenia. Dzięki możliwości podłączenia ich do komputera czy urządzeń mobilnych można zebrać wszystkie dostępne wyniki np. z ostatniej zanotowanej wyprawy lub ogólne, ze wszystkich dotychczasowych tras, i przyjrzeć się swoim osiągnięciom pod względem prędkości, wydajności jazdy itd.

Licznik rowerowy to nie tylko przydatny gadżet – to ważne narzędzie mające bardzo praktyczne zastosowanie zwłaszcza w treningach, planowaniu tras i analizie swoich osiągnięć.

Sklep Bikester.pl przygotował szeroką ofertę obejmującą znaczną liczbę akcesoriów od Sigma Sport. Dzięki zróżnicowanym opcjom zapewnianym przez różne modele komputerów rowerowych możesz wybrać licznik najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.