Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Lemondki
Kierownica triathlonowa wraz z odpowiednimi mocowaniami zapewnia rowerzyście aerodynamiczną pozycję, która jest maksymalnie rozciągnięta, tak że niemalże leży się na rowerze. Oznacza to mniejszy opór powietrza i większą prędkość. Kierownice triathlonowe, często nazywane również kierownicami aero lub lemondkami, zazwyczaj składają się z samej kierownicy oraz odpowiednich elementów, na których opierają się przedramiona. Obie części są dostępne w szerokiej gamie wzorów, które możesz wybrać zgodnie z własnymi preferencjami. Kształty kierownic mogą być różne - od klasycznych kierownic rowerów wyścigowych po zakrzywione do przodu kierownice typu "bullhorn". Większość przystawek aero może być montowana do zwykłych kierownic rowerów szosowych.

Kierownice triathlonowe i chwyty

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Kierownice rowerowe dla triathlonistów

Każdy triathlonista wie, że odpowiednia kierownica w rowerze przekłada się na lepszy komfort jazdy i większe efekty. Dlatego też triathloniści wybierają tylko profesjonalne kierownice, przeznaczone do tego typu jazdy.

Kierownice triathlonowe

Kierownice do roweru triathlonowego wyróżniają się nietypowym kształtem i mocowaniem, umożliwiając tym samym zachowanie wygodnej, aerodynamicznej pozycji. Dzięki temu triathlonista może zachować pochyloną, niemal leżącą sylwetkę w trakcie jazdy.

Co składa się na kierownicę triathlonową?

Kierownice do rowerów triathlonowych przyjmują wiele nazw – kierownice aero oraz lemondkinp. BBB Cycling. Tak naprawdę jest to typowa kierownica wykonana z odpowiednio lekkich materiałów jak aluminium czy włókno węglowe, uzupełniona o odpowiednie elementy – lemodnki – na których triatlonista w trakcie jazdy opiera swoje przedramiona.

Kierownica triathlonowa wyróżnia się swoim specyficznym kształtem, który wpływa na ergonomię rowerzysty. W zależności od rodzaju roweru można wybierać spośród różnego rodzaju kierownic triathlonowych – mniej lub bardziej zakrzywionych w kształcie tzw. bullhorn.

Lemondki do kierownicy triathlonowej

Lemondki w kierownicy triathlonowej to jeden z najważniejszych elementów dla rowerzysty, który pragnie zachować wygodną i aerodynamiczną pozycję w trakcie szybkiej jazdy. Lemondki to nic innego jak podpórka montowana przy chwytach kierownicy, aby umożliwić kolarzom przyjęcie najbardziej dla nich optymalnej pochylonej pozycji. Najczęściej wykorzystuje się lemondki w rowerach służących do kolarstwa torowego, wyścigów kolarskich i triathlonów.

Chwyty do kierownicy triathlonowej

Jednym z najważniejszych elementów w kierownicy triathlonowej, bezpośrednio wpływającej na bezpieczeństwo i wygodę jazdy, są chwyty. Zakładane na końce kierownicy, umożliwiają kolarzowi pewny chwyt, dodający mu stabilizacji podczas jazdy w nawet najbardziej trudnych warunkach. Odpowiednio dobrane chwyty pozwalają na pewne trzymanie kierownicy niezależnie od pory roku i pogody, odciążając przy tym ramiona.

W ofercie sklepu Bikester znajdziesz szeroki wybór różnych kształtów kierownicy triathlonowej. Oprócz tego proponujemy bogaty asortyment elementów dodatkowych do kierownicy, takich jak lemondki oraz profesjonalne chwyty. Z pewnością znajdziesz optymalne rozwiązanie, dostosowane do potrzeb i stylu jazdy na rowerze szosowym i triathlonowym.