Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Fizik
Fizik
Fizik należy do najbardziej znanych producentów siodełek, Siodełka projektowane są w Stanach Zjednoczonych, jednak produkcja ma miejsce we Włoszech. Marka powstała w 1996 r. jako submarka firmy Selle Royal. Do projektowania perfekcyjnych siodełek wykorzystywana jest wiedza o anatomii człowieka. Siodełka rowerowe Fizik są cenione na równi przez zagorzałych miłośników jazdy rowerowej, jak i okazjonalnych rowerzystów.

Fizik

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • biały
  • czarny

Cena

do

Opinie klientów

  • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Fizik Transiro Infinito R3 Triathlonowe buty rowerowe, czarny/biały
Fizik Transiro Infinito R3 Triathlonowe buty rowerowe, czarny/biały
Fizik
Transiro Infinito R3 Triathlonowe buty rowerowe, czarny/biały
MSRP 1.129,00 zł 729,00 zł
darmowa wysyłka
  • Warianty: EU 48
- 35 %
SALE

Fizik – marka zwycięzców

Marka Fizik kojarzona jest przede wszystkim z siodełkami rowerowymi – jednak osobom dobrze obeznanym z rynkiem części rowerowych oraz wyposażenia dla rowerzystów Fizik kojarzy się także z wysokiej klasy akcesoriami oraz elementami odzieży. W sklepie Bikester.pl znajdziecie produkty Fizik przygotowane z myślą o tych kolarzach, którzy stawiają przede wszystkim na najwyższą jakość i chcą poprawiać swoje wyniki korzystając z akcesoriów przygotowywanych przez najlepszych twórców.

Fizik buty rowerowe

Filozofia Fizik

Fizik działa od 1996 roku jako samodzielny brand, jednak historia marki wpisuje się w ponadpięćdziesięcioletnią działalność Selle Royal – włoskiego producenta, który dostarcza sportowcom na całym świecie ponadczasowe rozwiązania. Od 1956 Selle Royal wspiera swoimi akcesoriami wysiłki najlepszych kolarzy. Jako submarka Fizik chce docierać przede wszystkim do tych kolarzy, dla których priorytetem jest prędkość. Przygotowując swoje produkty, Fizik dba o to, by poprawa wydajności pedałowania i możliwość szybkiej jazdy nie były obarczone pogorszeniem komfortu.

Zaprojektowane przez Fizik siodełka rowerowe oraz inne akcesoria dla rowerzystów – zarówno części do rowerów, jak i elementy odzieży – gwarantują zminimalizowanie ryzyka towarzyszącego szybkiej jeździe. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji oraz poszukiwaniu nowych rozwiązań w zakresie obróbki materiałów, produkty Fizik skutecznie zmniejszają lub całkiem eliminują typowe problemy związane z dyskomfortem w czasie jazdy. Połączenie doskonałej jakości oraz zapewnienie kolarzowi komfortu jazdy sprawiają, że obniżający koncentrację ból, który może także negatywnie wpływać na wydajność, przestaje być problemem.

Jak to możliwe? Twórcy produktów opatrzonych logo Fizika skupiają się głównie na tym, by jak najlepiej poznać mechanikę pracy ludzkiego ciała. Uwzględniając zasady funkcjonowania organizmu rowerzysty w czasie jazdy możliwe jest lepsze wykorzystanie potencjału poszczególnych części rowerowych oraz wyeliminowanie najpopularniejszych dolegliwości typowych dla danego stylu jazdy. Połączenie znajomości zasad biomechaniki oraz uwzględnienie sił działających w czasie wyścigu zarówno na rower, jak i na kolarza pozwoliły marce Fizik opracować rozwiązania, które sprawdzają się w każdych warunkach i umożliwiają przekraczanie własnych granic.

Produkty marki – siodełka rowerowe

Niezależnie od stylu jazdy siodełko rowerowe odgrywa ogromną rolę w czasie jazdy – zarówno dla komfortu rowerzysty, jak i dla efektywności jazdy. Jego rodzaj powinien być dopasowany także do tych dwóch sfer:

  • Komfort – zależy w dużej mierze od budowy anatomicznej samego kolarza. Oczywiste różnice w budowie miednicy kobiet i mężczyzn sprawiają, że producenci dedykują konkretne rodzaje siodełek przedstawicielom jednej z dwóch płci – kupno modelu unisex do jazdy profesjonalnej jest niewskazane, podobnie rzecz ma się z jazdą rekreacyjną czy amatorską, ale uprawianą często i przez długi czas.
  • Efektywność – zagadnienie łączące się z komfortem, ponieważ źle dobrane siodełko powoduje nie tylko przykre odczucia, ale również – przy dużym bólu – może wpływać na obniżenie koncentracji, a nawet prowadzić do poważnych obrażeń delikatnych okolic krocza. Równocześnie spada wówczas efektywność kolarza, który zamiast na jeździe skupia się na bólu. Nieprawidłowe podparcie kręgosłupa obniża również wydajność pedałowania.

Twórcy marki Fizik doskonale wiedzą, jak przygotować siodełko rowerowe odpowiednie do danego stylu jazdy. Im bardziej sportowy charakter jazdy – oraz im większą prędkość chce się rozwinąć – tym bardziej pochyloną sylwetkę należy przyjąć. Z kolei w jeździe rekreacyjnej czy amatorskiej o umiarkowanym stopniu trudności można jechać w pozycji półwyprostowanej lub ustawiając kręgosłup całkowicie prostopadle do podłoża.

Siodełka rowerowe do jazdy szosowej nie muszą tak dobrze amortyzować wstrząsów, jak modele do jazdy po bardziej zróżnicowanym terenie, jednak powinny być sprężyste. Twarde siodełko wbrew pozorom przy długotrwałej jeździe daje większy komfort niż zbyt miękkie, ponieważ lepiej podpiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Siodełka do jazdy szosowej są niekiedy nieco dłuższe, tak by kolarz mógł w czasie jazdy znaleźć wygodną pozycję – zarówno jadąc pod górkę, jak i podczas zjazdów czy przy jeździe po równym, płaskim terenie.

Siodełka dla mężczyzn i kobiet – różnice

Z powodu znacznych różnic anatomicznych w budowie miednicy i okolic krocza u mężczyzn oraz kobiet siodełka muszą być odpowiednio przygotowane, tak by mogły sprostać indywidualnym potrzebom kolarzy. Siodełka dla mężczyzn są często nieco węższe w tylnej części, ponieważ mężczyźni mają mniejszy niż kobiety rozstaw kości kulszowych – zapewnienie tym kościom dobrych punktów podparcia ma kluczowe znaczenie dla zminimalizowania dyskomfortu przy długiej jeździe. Taki kształt służy również prawidłowemu rozmieszczeniu wagi kolarza na powierzchni siodełka, bez powodowania zbyt dużych nacisków na jeden punkt.

Ponadto męskie modele mają niekiedy specjalne wgłębienie w środkowej części siodełka – jego podłużny kształt pozwala zapobiegać nadmiernemu uciskowi prostaty. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, odpowiednio wyprofilowane siodełko pozwala zminimalizować ruchy rotacyjne w obrębie miednicy podczas pedałowania.

Buty dla rowerzystów

Obok siodełka i kierownicy to właśnie pedały stanowią istotny punkt podparcia – ponadto są one medium, przez które siła mięśni jest przekazywana na korbę i napęd. Miedzy kolarzem a pedałami i resztą napędu znajdują się buty rowerowe – twórcy Fizik doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są punkty stykania się pracy rowerzysty z mechaniką roweru. Dlatego projektując buty rowerowe włoski producent stawia przede wszystkim na to, by uwzględniać zarówno zasady pracy organizmu, jak i całego roweru – dzięki temu możliwe jest uzyskanie najbardziej optymalnych parametrów, które przekładają się na zwiększenie efektywności jazdy.

Fizik zapewnia kolarzom buty do jazdy szosowej i MTB, a także do jazdy w warunkach zimowych. Modele do jazdy szosowej zapewniają doskonałe przełożenie siły mięśni na pracę napędu i uzyskanie dobrej kadencji pedałowania. Bardzo sztywna podeszwa, minimalistyczny, opływowy kształt oraz niemal idealne dopasowanie do kształtu stopy sprawiają, że buty rowerowe Fizik do jazdy szosowej to gwarancja doskonałego komfortu nawet przy bardzo intensywnej jeździe.

Z kolei modele do jazdy górskiej są doskonale dostosowane do technicznego terenu, w jakim kolarz mierzy się z trudnymi warunkami, upływającym czasem i innymi zawodnikami. Zapewniają możliwość osiągania dobrej prędkości i wysokiej kadencji pedałowania dzięki doskonałej przyczepności, są wytrzymałe i solidne, a w razie potrzeby umożliwiają także efektywne podprowadzenie roweru nawet na grząskim, mokrym terenie.

Akcesoria rowerowe Fizik w Bikester.pl

Sklep interenetowy Bikester.pl dysponuje szerokim asortymentem produktów – buty rowerowe, siodełka i inne akcesoria Fizik to gwarancja połączenia znakomitej jakości i wytrzymałości. Produkty Fizik dedykowane głównie profesjonalnym rowerzystom zapewniają komfort i doskonałe parametry jazdy. Zachęcamy do sprawdzenia produktów Fizik dostępnych w naszym sklepie.