Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Rękawiczki rowerowe krótkie
Krótkie rękawiczki bez palców są prawdopodobnie znane jako najbardziej typowe rękawiczki na rower. Odpowiednio podszyta strona wewnętrzna zapewnia komfort i sprawia, że rękawiczki dobrze przylegają nawet do spoconych dłoni. Lekki, często elastyczny materiał wierzchni jest oddychający i przewiewny, bo przecież rękawiczki należy zakładać nawet wtedy, gdy jest ciepło. Dzięki brakowi palców rękawiczki pozwalają na zachowanie pełnej swobody ruchów przy obsłudze dźwigni hamulca, ekranu dotykowego smartfona czy też nawigacji. Dokonując zakupu warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar i wygląd – niektóre modele mogą mieć naprawdę zaskakujące udogodnienia. I tak na przykład szlufki na małych palcach mogą znacząco ułatwiać zdejmowanie rękawiczek z dłoni. Również wstawki z frotté na kciuku okazują się w praktyce bardzo przydatną właściwością, bo można nimi zetrzeć pot z czoła.

Rękawiczki krótkie

6 Artykuł
Filtr
Resetuj

Rozmiar rękawiczki

 • 4
 • 6
 • 7
 • 8

Przeznaczenie

 • Szosa 6
 • MTB 5
 • Turystycznie  3
 • Miasto 2
 • Dzieci i Młodzież 1

Wkładki

 • nie 4
 • tak 2

Kolor

 • żółty
 • szary
 • czerwony
 • niebieski
 • biały
 • czarny
 • srebrny

Cena

do

Opinie klientów

 • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Castelli Roubaix Gel 2 Rękawice Kobiety, czerwony
Castelli Roubaix Gel 2 Rękawice Kobiety, czerwony
Castelli
Roubaix Gel 2 Rękawice Kobiety, czerwony
MSRP 179,99 zł od 99,00 zł
 • Warianty: SL
- 45 %
SALE
Roeckl Hagen Rękawice, czarny/biały
Roeckl Hagen Rękawice, czarny/biały
Roeckl
Hagen Rękawice, czarny/biały
MSRP 134,99 zł 99,00 zł
 • Warianty: 6,5
- 26 %
SALE
Castelli Roubaix Gel 2 Rękawice Kobiety, srebrny/szary
Castelli Roubaix Gel 2 Rękawice Kobiety, srebrny/szary
Castelli
Roubaix Gel 2 Rękawice Kobiety, srebrny/szary
MSRP 179,99 zł 119,00 zł
 • Warianty: S
- 33 %
SALE
Roeckl Tarifa Rękawiczki Dzieci, czarny/żółty
Roeckl Tarifa Rękawiczki Dzieci, czarny/żółty
Roeckl
Tarifa Rękawiczki Dzieci, czarny/żółty
70,99 zł
 • Warianty: 4
SALE
Ziener Callie Rękawiczki rowerowe Kobiety, niebieski
Ziener Callie Rękawiczki rowerowe Kobiety, niebieski
Ziener
Callie Rękawiczki rowerowe Kobiety, niebieski
MSRP 93,99 zł 69,00 zł
 • Warianty: 6
- 26 %
SALE
Ziener Callie Rękawiczki rowerowe Kobiety, czerwony
Ziener Callie Rękawiczki rowerowe Kobiety, czerwony
Ziener
Callie Rękawiczki rowerowe Kobiety, czerwony
MSRP 93,99 zł 69,00 zł
 • Warianty: 6
- 26 %
SALE

Krótkie rękawiczki rowerowe – pewna jazda bez odcisków

Klasyczne krótkie rękawiczki rowerowe to bez wątpienia pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl o jakimkolwiek rodzaju rękawiczek dla kolarzy. Zapewniające pewny chwyt kierownicy nawet przy spoconych dłoniach i chroniące ich wewnętrzną część przed odciskami i otarciami podczas jazdy zdecydowanie znajdują wśród kolarzy szerokie grono wielbicieli. Choć nie należą do wyposażenia obowiązkowego, w wielu przypadkach mogą okazać się wręcz niezbędne dla zachowania pewnego chwytu kierownicy i tym samym stabilniejszej pozycji na rowerze, zarówno na szosie, jak i w terenie.

Krótkie rękawiczki rowerowe

Rękawiczki rowerowe – krótkie, ale niezwykle praktyczne

Pozbawione materiału na palcach krótkie rękawiczki rowerowe to jedno z najdziwniejszych akcesoriów na wyposażeniu rowerzysty. Ich zadanie znacząco różni się od tego, co czego zwykle stosowane są rękawiczki – te nie mają chronić przed zimnem, a wręcz powinny gwarantować w pełni swobodne oddychanie skóry. Dlaczego więc kolarze w ogóle z nich korzystają?

Miękki materiał umieszczony po wewnętrznej stronie rękawiczki jest zdecydowanie jej najważniejszą częścią – to dzięki niemu kolarz może trzymać kierownicę pewnie i stabilnie nawet wtedy, gdy jego dłonie są mocno spocone. Co więcej, mokre dłonie plus twardy materiał obszywający kierownicę to często przepis na odciski, których ryzyko zostaje wyeliminowane właśnie dzięki zastosowaniu odpowiednich krótkich rękawiczek rowerowych. Formę ochronną stanowi tu często wkładka żelowa, która dodatkowo przyjemnie chłodzi dłoń podczas jazdy. Strona zewnętrzna to zwykle lekki i elastyczny materiał lub wręcz siatka, która pozwoli skórze oddychać, zajmie się odprowadzaniem potu i nie ograniczy ruchów dłoni podczas zmiany biegów czy wciskania hamulca.

Brak palców ma tu również ogromne znaczenie, pozwalając swobodnie obsługiwać ekran smartfona czy nawigacji rowerowej. Łatwiejsze staje się także pewne chwytanie butelki lub bidonu z wodą podczas jazdy – ryzyko, że wypadnie ze śliskiej dłoni praktycznie nie istnieje.

Funkcjonalne krótkie rękawiczki rowerowe

Producenci rękawiczek rowerowych od dawna starają się wprowadzić w ich konstrukcji jak najwięcej udogodnień, tak by korzystający z nich kolarze mogli jeszcze bardziej docenić korzyści ze stosowania rękawiczek podczas jazdy. I tak w niektórych modelach pojawiają się dziś specjalne szlufki, dzięki którym rękawiczki można zdjąć bez większego problemu nawet w trakcie jazdy, lub też dodatkowe wstawki frotte na wierzchniej części rękawiczki, dzięki którym można zetrzeć pot z czoła czy przetrzeć ekran smartfona w trakcie jazdy.

Krótkie rękawiczki rowerowe są przystosowane do wspierania jazdy zarówno kolarzy szosowych, jak i wyczynowych, choć ci drudzy często stawiają na rękawiczki długie dla zwiększonej ochrony palców i wierzchu dłoni. Mimo to producenci tacy jak Giro, Cube czy GripGrab nieustannie pracują nad zwiększeniem komfortu jazdy w rękawiczkach bez względu na to jaką kierownicę przyjdzie trzymać kolarzowi czy jak wiele kontroli nad nią będzie potrzebował. Specjalne wzmocnienia wzdłuż najsilniej pracujących części dłoni pozwalają zachować rękawiczki w dobrej formie nawet przez kilka sezonów, a jednocześnie gwarantują pełną ochronę i komfort wnętrza dłoni podczas wielogodzinnej jazdy.

Krótkie rękawiczki rowerowe w ofercie Bikester.pl

Marki takie jak wspomniane już Cube czy GripGrab, a także Giro, Bontrager czy Roeckl są w świecie kolarskim doskonale znane właśnie ze względu na produkowaną przez nie wytrzymałą i funkcjonalną odzież rowerową dla każdej dyscypliny w obrębie kolarstwa. W ofercie Bikester.pl można z powodzeniem znaleźć dziś rękawiczki rowerowe krótkie i długie, ocieplane i oddychające, przystosowane na każdą okazję i trasę. Dłonie to podczas jazdy naprawdę istotna część ciała – warto zadbać o nie w odpowiedni sposób.