Bikester - sklep rowerowy online
Sezonowa wyprzedaż - nawet 60% rabatu

ELEKTRYZUJĄCO!

Cicho suną po ulicach. A piesi oglądają się za siebie. E-hulajnogi to rozkwitający trend. Ale to coś więcej niż tylko chwilowa moda. W czasach skandali związanych z olejem napędowym, zanieczyszczeniem powietrza i zatłoczonymi drogami nadszedł najwyższy czas na ponowne przemyślenie mobilności. Pojazdy elektryczne są przyszłością - zwłaszcza jeśli dają tyle frajdy, jak elektryczne hulajnogi!


W ZGODZIE ZE ŚRODOWISKIEM NATURALNYM

Świadomy ekologicznie styl życia jest dziś ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Zmiany klimatyczne i rosnące zanieczyszczenie środowiska stawiają przed ludźmi zupełnie nowe wyzwania. Szczególnie w naszych, szybko rozwijających się miastach nowe rozwiązania są koniecznością.

Ale jest nadzieja. Oprócz rowerów – klasycznych i tych z napędem elektrycznym - na rynek wchodzi coraz więcej inteligentnych alternatyw, które wpasowują się w ducha rosnącej świadomości ekologicznej.

E-hulajnogi są tutaj bardzo dobrym przykładem. Rzadko zdarza się, aby jazda przez miasto w sposób zrównoważony i elastyczny sprawiała tyle radości.

NA LUZIE PRZEZ MIASTO

Serio - hulajnogi rządzą! Codziennie możesz sunąć płynnie przez miasto - bez irytujących korków ulicznych, duszących spalin czy przepoconych T-shirtów. W zależności od pojemności baterii, mogą przewieźć Cię na odległość do 20 km; idealne w drodze do pracy lub na spontaniczne odwiedziny u przyjaciół. I można ją naładować w każdym gniazdku elektrycznym.

Te pojazdy można zazwyczaj złożyć za naciśnięciem przycisku - to idealne rozwiązanie dla osób dojeżdżających do pracy, które chcą zabrać hulajnogę do autobusu lub pociągu. Jest to również świetna alternatywa na wakacje - można ją wziąć i zwiedzać w tej sposób nowe okolice. A złożone znajdą miejsce nawet w najmniejszym bagażniku.


TAK TO DZIAŁA:

Nie ma nic łatwiejszego. Wskakuj, odepchnij się, aktywuj silnik i w drogę! Czy kiedykolwiek próbowałeś jazdy na klasycznej hulajnodze? Jeśli tak, to nie będziesz miał żadnych problemów. Jeśli nie - nie martw się! Dzięki przemyślanej obsłudze szybko złapiesz wyczucie.

Z prędkością do 20 km/h, hulajnogi elektryczne niczym nie ustępują rowerom. Także tym elektrycznym. Przyspieszenie jest również przyzwoite i na pewno wywoła uśmiech na twarzy. Jedno jest pewne: wolna jazda z czasem Ci się znudzi i niedługo przerzucisz na wyższy bieg!

KTO HAMUJE, TEN WYGRYWA

Przy tak dużej przyjemności z jazdy, dobre hamulce są oczywiście koniecznością. Istnieją różne rozwiązania w zależności od producenta. Modele zatwierdzone do użytku drogowego muszą posiadać dwa niezależne układy hamulcowe. Zazwyczaj jest to dźwignia hamulca na kierownicy w połączeniu z hamulcem nożnym nad tylnym kołem.

Poza standardowymi rozwiązaniami, istnieje również kilka innowacji, które można są warte uwagi. Na przykład producent CITYBUG oparł się na nowym systemie Push & Pull: tutaj można przyspieszyć, popychając kierownicę lekko do przodu i hamując, ciągnąc ją do tyłu.

Dla relaksującej i bezpiecznej jazdy polecamy skutery z tempomatem i hamulcami przeciwblokującymi. Niektóre modele są również wyposażone w inteligentne detale, takie jak światło, wskaźniki, klakson, amortyzatory, system odzyskiwania energii, kompatybilność z aplikacjami lub wymienny akumulator.


JAK Z „POWROTU DO PRZYSZŁOŚCI”

Inne pojazdy z napędem elektrycznym również cieszą się coraz większą popularnością. Od dłuższego czasu na widok deskorolek elektrycznych oczy dzieci błyszczą, ale to dopiero początek. Obecnie producenci tacy jak Segway wywracają rynek do góry nogami. Futurystyczne środki transportu, takie jak e-rolki , w imponujący sposób pokazują, jakie możliwości ma dzisiejsza technologia - powrót do przyszłości przesyła pozdrowienia.


JEDŹ Z GŁOWĄ

Bez względu na to, jak bardzo, ile radości przysparzają te elektryczne cudeńka, ostrożność i szacunek na drodze to pierwsze przykazanie. Połowa sukcesu, jak uważasz na siebie. Jeśli masz na uwadze następujące punkty, nic nie stoi na przeszkodzie beztroskiemu podróżowaniu!

Kask
Obowiązkowy czy nie: kask należy do wyposażenia! Ci, którzy są na drodze bez niego dosłownie ryzykują złamanie karku

Podłoże
Staraj się jeździć tylko po asfaltowych, gładkich nawierzchniach. E-hulajnogi niestety nie nadają się (jeszcze) do jazdy w nieutwardzonym terenie.

Dopuszczenie do ruchu
Upewnij się, czy Twój pojazd jest dopuszczony do ruchu drogowego. Jeśli nie, nie możesz jeździć po drogach publicznych. Ale na prywatnym terenie jazda daje tak samo dużo radości.

Ubezpieczenie
Zdecydowanie zalecamy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Bez niego nawet małe nieszczęścia mogą być naprawdę drogie!


DLATEGO KOCHAMY E-HULAJNOGI

  • Bezstresowość i bezemisyjność
  • Czysta alternatywa dla samochodu
  • Dobra zabawa
  • Łatwa obsługa
  • Łatwy transport
  • Cicha jazda
  • Brak problemu z miejscami parkingowymi