Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
SKS
SKS – beztroska jazda na rowerze
Swoją przygodę firma SKS rozpoczynała z pompkami rowerowymi. Założona została w 1921 r. przez Karla Scheffera Klute. Nazwa marki powstała od pierwszych liter Scheffer Klute z Sundern, ponieważ w tej miejscowości firma została powołana do życia. Rozwój technologii w dziedzinie pompek rowerowych został w dużej mierze ukształtowany przez SKS. Obecnie dla różnych zastosowań dostępne są różne pompki. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z minipompkami czy standardowymi modelami SKS, szybko, łatwo i bez wysiłku można napompować opony rowerowe. Z biegiem lat w asortymencie firmy pojawiły się również inne produkty, które są konsekwentnie rozwijane, by stale zapewniać jak najwyższą jakość. Błotniki nasadowe do rowerów górskich firmy SKS wyznaczają nowe standardy w swojej dziedzinie.

SKS

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • czarny

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
SKS Compit Cover iPhone 6/7/8
SKS Compit Cover iPhone 6/7/8
SKS
Compit Cover iPhone 6/7/8
MSRP 71,99 zł 59,00 zł
- 18 %
SALE

Akcesoria rowerowe SKS w Bikester.pl

Działająca od 1921 roku firma SKS początkowo znana była przede wszystkim z produkcji nowatorskich pompek rowerowych. Nazwa marki pochodzi od nazwiska założyciela oraz miejscowości, w której powstała firma – Scheffer Klute z Sundern . Osiągnięcia firmy i innowacyjne rozwiązania stosowane w pompkach zrewolucjonizowały branżę, kształtując nowe trendy przez wiele lat. Z czasem firma SKS rozszerzyła produkcję także na inne akcesoria oraz części rowerowe. Jednym z lepiej rozpoznawalnych produktów – obok wspomnianych pompek – są błotniki SKS, cieszące się ogromną popularnością wśród rowerzystów ceniących sobie wysoką jakość i wytrzymałość części rowerowych.

Błotniki SKS
Do początku lat 90. XX wieku firma zyskała status jednego z wiodących producentów dostarczających wysokiej jakości części rowerowe i akcesoria do ponad 90 krajów na całym świecie.

Marka SKS wyróżnia się na globalnym rynku tym, że od początku swojej działalności działa nieustannie na terenie Niemiec – nie przeniosłą produkcji za granicę, daje za to zatrudnienie wielu osobom w regionie, w którym działa. SKS wspiera ponadto wiele klubów sportowych i młodych zawodników, a także regionalne wydarzenia sportowe. Po niemal stu latach działalności SKS ciągle poszukuje nowych rozwiązań, dostosowanych do rosnących oczekiwań zawodników – współpracując z profesjonalnymi kolarzami firma dostarcza im akcesoria i części, dzięki którym pokonywanie kolejnych wyzwań staje się możliwe.

Od pompek rowerowych do szerokiej gamy produktów

Pierwsze lata działalności firmy to okres, w którym twórcy marki skupili się na wypracowaniu wysokich standardów produkcji. Zięć założyciela marki, Wilhelm Blome, kierujący firmą od 1932 roku, przejął lokalną firmę zajmującą się pompowaniem opon rowerowych i łącząc obie działalności zaczął przygotowywać metalowe pompki. Już pierwsze modele przygotowane przez SKS spotkały się z pozytywnym odzewem. Firma rozpoczęła więc masową produkcję, przenosząc działalność do Hubertushalle, gdzie do dziś znajduje się jej siedziba.

Przełomem okazało się wykorzystanie części z plastiku, co pozwoliło na przyspieszenie produkcji. Obecnie SKS dostarcza pompki rowerowe podłogowe oraz w wersji mini, do wygodnego przewożenia. W Bikester.pl znajdziecie również pompki do amortyzatorów oraz liczne akcesoria do pompek: wielofunkcyjne głowice, cyfrowe wskaźniki ciśnienia w oponach, wężyki z wielozaworem czy wygodne uchwyty do zamontowania mini pompek przy ramie.

W latach 80. firma rozpoczęła produkcję błotników – w 1999 roku wypuściła na rynek łatwe w montażu błotniki do rowerów górskich. Ten produkt oraz kolejne ulepszenia wprowadzane w produkcji błotników pozwoliły SKS stać się liderem coraz intensywniej rozwijającego się segmentu akcesoriów rowerowych, zwłaszcza przeznaczonych do jazdy MTB.

Kolejnym etapem w rozszerzaniu produkcji było przygotowanie zestawu narzędzi, pozwalających dokonać niezbędnych napraw w trasie. Wkrótce potem SKS zaczęło produkcję nowatorskich toreb podsiodłowych, umożliwiających wygodne przewożenie potrzebnych, drobnych przedmiotów.

Akcesoria producenta SKS

W sklepie Bikester.pl znajdziecie wiele akcesoriów przygotowanych przez SKS – są to m.in.:

  • Torby i kosze rowerowe – wygodne torby do montaży pod siodełkiem, na sztycę lub przy ramie, umożliwiające przewożenie przydatnych przedmiotów,
  • Akcesoria – oświetlenie rowerowe czy wygodne futerały na smartfon, do zamontowania przy kierownicy,
  • Bidony i uchwyty – niezbędne do zapewnienia rowerzyście możliwości zadbania o odpowiednie nawodnienie organizmu,
  • Pompki rowerowe – zarówno podłogowe, do wykorzystania w serwisie czy podczas prac konserwacyjnych, jak i mini pompki do wygodnego transportu oraz pompki na naboje CO2 umożliwiające szybkie dopompowanie koła,
  • Błotniki – modele zróżnicowane pod względem rodzaju zastosowanego materiału, kształtu oraz sposobu montażu pozwolą każdemu rowerzyście dopasować błotnik do potrzeb trasy.

Błotniki rowerowe SKS

Dopasowanie błotnika powinno być uzależnione przede wszystkim od tego, jaki typ roweru posiadamy, w jakich warunkach jeździmy oraz jaki styl jazdy uprawiamy najczęściej.

Rodzaj błotnika Materiał Sposób montażu Cechy
Błotniki do rowerów miejskich i turystycznych (zestaw błotników: przedni i tylny) Tworzywo sztuczne (tańsze, mniej wytrzymałe) lub stal nierdzewna (droższa, trwalsza) Mocowanie do widełek przy kołach (do widelca z przodu) oraz do zacisków koła Lekkie, chroniące przed zachlapaniem pleców czy bagażnika. Niektóre modele posiadają szersze chlapacze na końcach.
Błotnik przedni Tworzywo sztuczne (lekkie i solidne), np. polipropylen Montaż pod koronę widelca – można go łatwo zdemontować i zakładać tylko wtedy, gdy jest potrzebny. Przed montażem trzeba sprawdzić, czy jest kompatybilny z danym rodzajem widelca. Ten rodzaj błotnika sprawdzi się dla osób uprawiających aktywny styl jazdy (MTB, trail, trekking) - możliwość demontażu i niska waga sprawiają, że nawet na trudnej technicznie trasie rowerzysta jest osłonięty przed odpryskami wody i błota.
Błotnik przedni Tworzywo sztuczne Mocowany do widelca, ale bez wzmocnień przy zaciskach koła Ze względu na sposób montażu niepolecany do bardzo intensywnej jazdy – sprawdzi się na trasach średniej trudności.
Błotnik na ramę Tworzywo sztuczne, guma Montaż do ramy za pomocą gumowych obejm Dobra ochrona przed odpryskami błota, wody i kamieni, jednak chroni jedynie twarz i korpus, nie nogi. Dobry wybór na zawody przełajowe.
Błotnik tylny Dwukomponentowe tworzywo sztuczne Montaż przy wsporniku siodełka Dobry zakres ochrony przed zachlapaniem, sprawdza się w rowerach z tylną amortyzacją.
Błotnik tylny Dwukomponentowe tworzywo sztuczne Montaż na widełki przy tylnym kole i zaczep do ramy Wysoka jakość ochrony przed odpryskami i wodą dzięki umiejscowieniu blisko koła.

Wielu rowerzystów uprawiających wyczynową jazdę MTB, enduro czy trail rezygnuje z błotników, chcąc zmniejszyć wagę roweru i ograniczyć możliwość zgubienia części na trudnych trasach – jednak w trudnych warunkach pogodowych jazda bez błotnika staje się uciążliwa, dlatego producent SKS przygotowuje błotniki, które sprawdzą się także w przypadku rowerów górskich. Możliwość szybkiego demontażu tych elementów bez konieczności użycia skomplikowanych narzędzi sprawia, że rowerzysta może sam zdecydować, kiedy błotniki są mu potrzebne, a kiedy zbędne.

W rowerach do jazdy miejskiej lepiej nie rezygnować z błotników – jeśli nie są zamontowane fabrycznie, warto znaleźć odpowiedni model. Tego rodzaju jazda rowerem często wiąże się z dojazdami do pracy czy na uczelnię – w razie deszczu rowerzysta chce ochronić przed zabłoceniem nie tylko swoje ubrania, ale także rzeczy przewożone w bagażniku przy kierownicy czy za siodełkiem. Błotnik z szerokim chlapaczem sprawdzi się do tego idealnie.

Dopasowanie błotników SKS

SKS przygotowuje błotniki do różnych stylów jazdy – na asfalt, do jazdy turystycznej, miejskiej i rekreacyjnej, a także do rowerów szosowych i górskich. Dobierając błotnik nie można zapomnieć o tym, by jego rozmiar pasował do danego rozmiaru kół. Szerokość chlapaczy pozwala na zapewnienie sobie komfortu ochrony przed wodą i błotem – im dłuższy błotnik (sięgający nawet do wysokości piasty) i szerszy chlapacz, tym większa pewność, że przejedziemy trasę bez ubrudzenia się.

W sklepie internetowym Bikester.pl znajdziecie liczne akcesoria SKS, w tym błotniki do jazdy górskiej, szosowej czy do jazdy o charakterze rekreacyjnym. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką gamą produktów.