Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
X-Socks
X-Socks – skarpety rowerowe z naukowymi ambicjami
Siostrzana marka X-Bionics rozszerza wysokie wymagania funkcjonalne względem odzieży dla sportowców na stopy. X- Bionics i X-Socks korzystają z tego samego działu rozwojowego, skupiającego specjalistów z dziedziny nauk o sporcie i medycyny oraz z tych samych włoskich procesów produkcyjnych zgodnych z najnowocześniejszymi standardami przemysłu tekstylnego. Wraz ze starannie wykonanymi skarpetami X-Socks dąży się do tego, by również w przypadku stóp sportowców wyczynowych przyczynić się do uzyskania możliwie najlepszych wyników. W tym celu X-Socks stawia na materiały kompresyjne i dzieli skarpety na szereg stref, w których stosowane są różnorodne włókna i materiały.

X-Socks

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

X-socks – skarpety rowerowe dla pełnego komfortu jazdy

Choć wydawać by się mogło, że skarpety to najmniej istotny element garderoby sportowca, na rynku pojawia się wiele marek oferujących specjalistyczne skarpety przeznaczone do konkretnych sportów. Wśród nich X-Socks – siostrzana marka doskonale znanego producenta odzieży rowerowej X-Bionic. Korzystając z pomocy specjalistów i lekarzy sportowych, X-Socks tworzą dziesiątki różnych modeli skarpet rowerowych, narciarskich i biegowych, przystosowanych do wspierania stopy sportowca i pozwalających osiągać mu jeszcze lepsze wyniki na trasie.

Skarpety X-socks

Dlaczego potrzebujesz specjalnych skarpet rowerowych?

O ile w przypadku narciarzy wybór specjalistycznych skarpet nie powinien nikogo dziwić, o tyle w przypadku rowerzystów często wydaje się zwyczajnie zbędny. W rzeczywistości jednak specjalistyczne skarpety rowerowe wykonane zazwyczaj z wysokiej jakości włókien poliestrowych to gwarancja lekkiego, oddychającego materiału, skutecznego odprowadzania potu, a także odpowiedniego ucisku i komfortu, którego mogą nie zapewnić żadne „zwyczajne” skarpety codzienne. W przypadku produktów X-Socks mamy do czynienia z jeszcze bardziej dopracowanym włóknem – Mythlanem. To właśnie lekkie, samowystarczalne mikrowłókno zapobiega rozwijaniu się bakterii na skarpecie, pozwalając na swobodną pracę stopy i utrzymanie jej zrównoważonego pH niezależnie od etapu trasy i poziomu przepocenia stopy. Mythlan daje swobodę przepływu powietrza, regulując temperaturę stóp i gwarantując suchą, komfortową jazdę w nawet najtrudniejszych warunkach.

Skarpety rowerowe X-Socks posiadają również precyzyjnie rozmieszczone panele o różnorodnym splocie włókien, tworzące optymalne warunki gwarantujące oddychanie stopy, ale też chroniące ją przed otarciami czy drganiami odczuwanymi podczas jazdy. Grubsze elementy umieszczane są zwykle na śródstopiu, pięcie i zewnętrznej części podeszwy stopy, a także w miejscu zapięcia butów. Wszystko po to, by komfort jazdy utrzymywał się od startu aż do linii mety, a stopa nie krwawiła od odcisków po zakończonej trasie.

X-socks – skarpety sportowe

X-Socks to nie tylko skarpety dla rowerzystów, ale wszystkich sportowców, którzy chcą poczuć się dobrze w każdym możliwym miejscu i zadbać o nawet najmniejszy fragment swojego ciała podczas aktywności fizycznej. Wytrzymałe, zwiększające wydajność pracy stopy, przygotowane z myślą o każdym poziomie wysiłku – skarpety sportowe X-Socks to coś więcej, niż zwyczajna ochrona stóp. Porównując je do innych akcesoriów rowerzysty, skarpety X-Socks są odpowiednikiem ultralekkiego i niezwykle zaawansowanego technicznie roweru górskiego. Choć cienkie i lekkie, nie niszczą się już po kilku przejażdżkach.

Dodatkowym atutem jest też specjalna wkładka Skin Nodor, która aktywuje się podczas jazdy i stopniowo wydziela jony kontrolujące rozwój bakterii. Dzięki niej można zapomnieć o nieprzyjemnym zapachu, spoconej stopie czy podrażnieniach wywołanych często wkładami całkowicie hamującymi rozwój mikroorganizmów na powierzchni skóry. Zachowanie właściwego pH to podstawa komfortu dla stopy.

System X-Cross Bandage to wbudowane w skarpetę wsparcie dla kostek w postaci bandażu wykonanego z elastycznego materiału. Stabilizacja kostki gwarantująca optymalne wspieranie więzadeł, ścięgien, stawów i mięśni wokół niej pozwala na swobodną jazdę bez ograniczenia ruchów stopy, jednocześnie chroniąc ją przed kontuzjami mogącymi wykluczyć z wyścigu nie tylko rowerzystę, ale i całą jego drużynę.

X-socks skarpety rowerowe w sklepie Bikester.pl

Optymalne samopoczucie podczas jazdy i komfort dla stopy, która podczas jazdy na rowerze wykonuje naprawdę dużą pracę wymaga odpowiednio dobranych akcesoriów. Sprawdź ofertę marki X-Socks i przekonaj się, jaką różnicę mogą zrobić profesjonalne, przygotowane z myślą o osobach aktywnych fizycznie skarpetki sportowe.