Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Świąteczne szaleństwo czas zacząć -Wprowadź się w świąteczny nastrój rabatem 20% na odzież | KOD: PREZENT

Mavic

635 Produkty
Rowery Mavic
Mavic

Rowery Mavic

Za francuską marką Mavic stoi bogata historia związana z rowerami. Firma zaczęła swoją przygodę w 1889 roku od sprzedaży części zamiennych, a dziś jest znaną marką w branży rowerowej. Wieloletnie doświadczenie oraz duch przedsiębiorczości znajdują odzwierciedlenie w produkcji wysokiej jakości produktów Mavic. Z tego powodu tak wielu rowerzystów wybiera tę markę. Zarówno koła i felgi, jak i ubrania oraz buty marki Mavic są na równi popularne i cenione przez użytkowników. We wszystkich obszarach swej działalności, firma przekonuje imponującą jakością i wykorzystaniem najnowocześniejszych innowacji.

Sortuj
 
Strona 1 z
12

Marka Mavic w ofercie Bikester.pl

Wśród osób związanych z kolarstwem marka Mavic kojarzy się przede wszystkim z doskonałej jakości kołami i oponami, jednak francuski producent może zaoferować swoim klientom znacznie więcej nowoczesnych rozwiązań, zarówno części rowerowych, jak i akcesoriów dla rowerzystów, m.in. dobrze wykonanej odzieży rowerowej.

Co dostarcza marka Mavic?

Firma powstała około 1889 roku – obecna nazwa jest skrótem pochodzącym od pierwszych liter pełnej nazwy: Manufacture d'Articles Vélocipédiques Idoux et Chanel. Od 19070 roku marka jest także oficjalnym partnerem i sponsorem prestiżowego wyścigu Tour de France. W ofercie francuskiego producenta znaleźć można części rowerowe – koła, kasety, hamulce, korby, urządzenia do nawigacji i pomiarów, a jednym z jej najbardziej rozpoznawalnych produktów są doskonałej jakości, lekkie obręcze rowerowe ze stopu różnych metali.

Oferta producenta została poszerzona także o specjalne buty oraz odzież dla rowerzystów.

Nowoczesne części rowerowe

Mavic odzież rowerowa

Od lat siedemdziesiątych rozpoznawalne żółte samochody i motocykle towarzyszą kolarzom uczestniczącym w wyścigach szosowych, zapewniając serwis techniczny dla uczestników. Aby zapewnić rowerzystom lepsze osiągi producent Mavic zaprojektował między innymi specjalny sposób montażu szprych – zamocowanie ich przy wewnętrznej części obręczy, zamiast przy krawędzi opony, podnosi ich sztywność i trwałość. Dzięki wkręceniu nipli wprost w obręcz zużywa się mniej materiału, co pozwala obniżyć wagę koła – jest to szczególnie istotne właśnie w kolarstwie szosowym, gdzie niższa waga części przekłada się na większą szybkość rowerzysty. Koło jest także sztywniejsze i łatwiej pokonuje przeszkody.

Najpopularniejsze modele kół od Mavic to m.in.:

  • Aksium – doskonałe na trening, wysoka jakość i wytrzymałość idzie w parze z atrakcyjną ceną;
  • Ksyrium – bardzo lekkie i bardzo wytrzymałe. Model Ksyrium dzieli się jeszcze na szereg modeli dostosowanych do różnych warunków – długości tras, rodzajów nawierzchni, intensywności treningu, a nawet rodzaju hamulców;
  • R-Sys – wysoka sztywność zapobiega odkształceniom kół, niskie zużycie obręczy i bardzo niska waga;
  • Cosmic – wysoka wytrzymałość i doskonała aerodynamika, bardzo dobre warunki w czasie hamowania,

W sklepie Bikester.pl znaleźć można części rowerowe opracowane przez Mavic – szczególną popularnością cieszą się właśnie koła rowerowe oraz opony i piasty, a także hamulce rowerowe.

Wyposażenie dla rowerzystów

Marka Mavic to nie tylko części – producent zapewnia rowerzystom także odzież i liczne akcesoria, zaprojektowane zgodnie z nowoczesnymi standardami. Dzięki temu można zapewnić sobie wyższy komfort w czasie treningu, wybierając produkty przygotowane w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy.

Nowoczesna odzież rowerowa od Mavic

Elementy odzieży rowerowej prezentowane przez Mavic to połączenie funkcjonalności i oryginalnego designu. Żywe, intensywne barwy oraz atrakcyjne wzornictwo sprawiają, że rowerzysta prezentuje się świetnie, a przy tym – dzięki zastosowaniu starannie wyselekcjonowanych materiałów i rozwiązań – ma zapewniony komfort w czasie jazdy. Odzież rowerowa francuskiego producenta dopasowana jest do odmiennych potrzeb kobiet i mężczyzn.

Kurtki i bluzy Mavic zapewniają właściwy komfort cieplny – w chłodniejszych porach roku stanowią doskonałą warstwę dogrzewającą, chronią przed zimnem i wiatrem. Przeciwdeszczowe membrany zastosowane w kurtkach zapewniają skuteczną ochronę przed deszczem, dlatego stanowią istotny element wyposażenia rowerzysty planującego dłuższe wycieczki lub całoroczną aktywność outdoorową.

W sklepie Bikester.pl znaleźć można również liczne akcesoria odzieżowe, uzupełniające strój kolarza o dodatkowe funkcjonalności – istotna jest ochrona stóp i dłoni, podatnych na urazy i otarcia, dlatego producent Mavic przygotował skarpetki oraz rękawiczki dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych, zapewniających komfort i funkcjonalne użytkowanie.

Obuwie rowerowe

Dobrze dopasowane buty do jazdy rowerowej mają za zadanie nie tylko zapewnić rowerzyście wygodne ułożenie stopy, ale przede wszystkim odpowiadają za przełożenie energii mięśni nóg na prędkość jazdy. W tym celu producenci obuwia rowerowego oferują buty o różnym stopniu twardości i sztywności podeszwy – warto dopasować je do stylu jazdy, ponieważ w różnych dyscyplinach kolarskich istotne okazują się nieco odmienne parametry.

  • Buty do jazdy MTB – w tym stylu jazdy rowerzysta musi niekiedy zejść z roweru i podprowadzić jednoślad pod górę. Z tego powodu podeszwa nie powinna być całkiem sztywna – choć zapewniłoby to lepsze przełożenie energii mięśni na wydajne pedałowanie, utrudniałoby równocześnie podejście pod górkę. Z tego powodu buty do jazdy górskiej często mają zróżnicowany bieżnik lub specjalne wypustki (kolce), ułatwiające z jednej strony trzymanie się buta do pedałów (jeśli w rowerze nie zastosowano pedałów zatrzaskowych), a także wygodniejsze poruszanie się po trudniejszym terenie w jeździe offroadowej.
  • Marka Mavic dostarcza wyjątkowej klasy buty do jazdy górskiej, znane przede wszystkim w wersji Mavic Drift. Do jazdy górskiej przeznaczone są również modele Deemax, Crossmax, Crossride czy Echappee – znajdziecie je w ofercie sklepu Bikester.pl.
  • Buty szosowe – dostosowane do pedałów platformowych buty szosowe marki Mavic są stworzone