Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Zimowa Wyprzedaż - Najgorętsze oferty roku!

Kurtki przeciwwiatrowe

0 Produkty
W tej chwili nie ma dostępnych produktów na tej liście!
BIKESTER Najlepiej sprzedające się produkty

Skuteczna ochrona podczas jazdy – rowerowe kurtki przeciwwiatrowe

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami i na nieszczęście rowerzystów, większość ich sezonu obfituje w mniej lub bardziej przeszkadzający wiatr. Już sama prędkość rozwijana na rowerze powoduje, że powietrze stawia opór, a górne partie ciała narażone są na ciągły kontakt z delikatnymi podmuchami wiatru. Aby się przed nimi skutecznie zabezpieczyć, szczególnie gdy temperatura powietrza nie dopisuje, warto zainwestować w jedną z setek specjalnie zaprojektowanych kurtek przeciwwiatrowych na rower dostępnych w ofercie Bikester.pl. Jakie modele można tu spotkać i jak prawidłowo dobrać kurtkę do swoich potrzeb?

Kurtki przeciwwiatrowe

Rowerowe kurtki przeciwwiatrowe na każdą porę roku

Wiatr towarzyszy jeździe na rowerze bez względu na to, czy jest to wczesna wiosna, środek lata czy bardzo późna jesień. Zależnie jednak od pogody właściwości rowerowej kurtki przeciwwiatrowej będą nieco inne. Latem jej zadaniem będzie przede wszystkim ochrona przed chłodniejszymi podmuchami rano i wieczorem, jednak sama kurtka raczej nie pozostanie na plecach kolarza na bardzo długo. Kurtki na takie okazje są więc raczej lżejsze, często składają się do niewielkich rozmiarów i mogą być z powodzeniem przewożone w tylnej kieszeni koszulki rowerowej. Zupełnie inną kategorią będą natomiast kurtki przeciwwiatrowe na rower przystosowane do użytku wiosną, jesienią, a nawet zimą. Tu producenci tacy jak Sportful czy Bioracer niejednokrotnie stawiają na materiały grubsze, cieplejsze, często wykazujące także dobre właściwości przeciwdeszczowe. Opcji jest więc naprawdę wiele, a każdy zależnie od swoich potrzeb ma szansę znaleźć coś w sam raz dla siebie.

Kompaktowe rowerowe kurtki przeciwwiatrowe

Lekkie i szczelne kurtki kompaktowe to ciekawy dodatek odzieżowy do wyposażenia kolarzy pokonujących na swojej trasie wiele podjazdów i zjazdów, na których wraz ze wzrostem prędkości wzmaga się też opór powietrza i towarzyszący mu wiatr. Nawet latem podmuchy takie mają znacznie niższą temperaturę niż faktyczna temperatura powietrza, przez co przy mocno spoconym od wysiłku ciele potrafią dość szybko wychładzać organizm. Na trasach takich warto zabezpieczyć się choćby najlżejszą kurtką ze szczelną membraną przeciwwiatrową, która w żaden sposób nie zmniejszy poziomu wentylacji skóry, ale jednocześnie zabezpieczy ją przed bezpośrednim kontaktem z chłodnym wiatrem.

Ciepłe jesienne kurtki przeciwwiatrowe na rower

Kurtka przeciwwiatrowa może być też niezastąpioną warstwą zewnętrzną na okres pomiędzy sezonami, a nawet na cały okres jazdy jesiennej. Z odpowiednią bielizną termiczną i koszulką z długim rękawem pod spodem, kurtka przeciwwiatrowa typu softshell może z powodzeniem sprawdzić się podczas jazdy, szczególnie gdy zostanie dobrze dopasowana pod kątem kroju. Niezbędne elementy kurtek przeciwwiatrowych, na jakie warto zwrócić uwagę podczas zakupów to zdecydowanie wysoki kołnierz układający się dobrze wokół szyi, przedłużane rękawy z gumką w nadgarstkach, która zapobiegnie ich podwijaniu się podczas jazdy, a także przedłużony tył, który dodatkowo zabezpieczy dolną partię pleców przy jeździe w mocno pochylonej pozycji.

Kurtki przeciwwiatrowe na rower w ofercie Bikester.pl

Decydując się na zakup kurtki przeciwwiatrowej warto zastanowić się, czy będzie to kurtka używana wyłącznie w ciągu dnia, czy także podczas wieczornych wypraw. Wielu producentów posiada w swojej ofercie także kurtki odblaskowe, które zwiększają widoczność kolarza w ruchu drogowym i pozwalają poczuć się bezpiecznie na ulicy nawet we mgle czy w środku nocy. Rowerowe kurtki przeciwwiatrowe to bez wątpienia element sportowej garderoby, w który warto zainwestować jeśli jazda na rowerze jest czymś więcej, niż jednorazową, rekreacyjną przygodą.


Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi ekspertami: Pon. - Pt.: 10 - 17
22 481 05 01
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 50 zł zniżki na zakupy,
kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.