Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Foteliki rowerowe dla dzieci
Foteliki rowerowe dla dzieci
Alternatywę dla przyczepek dziecięcych stanowią foteliki rowerowe jako znakomite rozwiązanie dla osób podróżujących wraz ze swoją pociechą. Warunkiem koniecznym jest w tym wypadku wcześniejsze opanowanie przez dziecko umiejętności samodzielnego i stabilnego siedzenia. Bez względu na to, czy foteliki przystosowane są do montażu z przodu czy z tyłu, wszystkie zbudowane są z solidnego i twardego tworzywa, z wyściółką i wyposażeniem w zmyślny system pasów bezpieczeństwa, gwarantujących pewne zapięcie małego pasażera. Należy zwracać uwagę na oznaczenie zgodności z normą DIN EN 14344. Foteliki montowane z przodu umożliwiają łatwą interakcję z dzieckiem w czasie jazdy, w znacznym stopniu wpływają jednak negatywnie na kierowanie rowerem. Do montażu z tyłu należy wybierać przede wszystkim takie foteliki, których nie mocuje się bezpośrednio na bagażniku, ale na rurze podsiodłowej.

Foteliki dziecięce

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
bobike One Mini siodełko dla dziecka, szary
bobike One Mini siodełko dla dziecka, szary
bobike
One Mini siodełko dla dziecka, szary
373,99 zł
SALE

Fotelik rowerowy dla dziecka – o czym warto wiedzieć

Jazda rowerem i opieka nad małym dzieckiem się nie wykluczają. Dość szybko można zacząć przyzwyczajać dziecko do jazdy, wożąc je w foteliku. To zresztą wygodne rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba rodziców – dowożenie dziecka do przedszkola w ciepłe, wiosenne i letnie dni jest przyjemniejsze niż stanie w korkach, a planowanie wspólnych rodzinnych wyjazdów zostaje wreszcie pozbawione trudnego dylematu, kto zaopiekuje się dzieckiem pod nieobecność rodziców.

Bezpieczny fotelik rowerowy

Można zabrać ze sobą dziecko na krótki wypad za miasto, na zakupy czy w czasie załatwiania spraw w mieście. Poruszając się z maluchem w foteliku należy jednak pamiętać o pewnych zasadach, których przestrzeganie zapewni bezpieczeństwo dziecku.

Przede wszystkim warto wiedzieć, jak dzielą się foteliki rowerowe. Wyróżnia się trzy podstawowe kategorie fotelików dla dzieci:

Kategoria Waga dziecka Opis
A15 do 15 kg Fotelik montowany za siodełkiem dorosłego, przeznaczony dla dzieci o wadze do 15 kg; nie może być wysunięty dalej niż 15 cm w tył od osi tylnego koła.
C15 do 15 kg Fotelik montowany miedzy dorosłym a kierownicą, przodem do kierunku jazdy, przeznaczony dla dzieci o wadze do 15 kg; nie może być wysunięty dalej niż 15 cm w tył od osi tylnego koła.
A22 do 22 kg Fotelik montowany za siodełkiem dorosłego, przeznaczony dla dzieci o wadze do 22 kg; nie może być wysunięty dalej niż 10 cm w tył od osi tylnego koła.

Aby wybrać bezpieczny fotelik rowerowy dla dziecka warto szukać producentów, których produkty spełniają normy wyznaczane przez ETRA (European Twowheel Retailers Association). Dla fotelików obowiązuje Europejska Norma 14344 – fotelik posiadający zapis o spełnianiu tej normy jest bezpieczniejszy. Przed dopuszczeniem do sprzedaży przeszedł pozytywnie testy potwierdzający jego bezpieczeństwo do przewozu dzieci w wieku 9 miesięcy do 5 lat (o wadze do 22 kg).

Innym certyfikatem potwierdzającym jakość wykonania fotelika i jego bezpieczeństwo dla dziecka jest oznaczenie TUV/GS – jeśli kupujesz fotelik spełniający zarówno unijne normy, jak i wskazania tego certyfikatu, możesz być pewny, że przy prawidłowym montażu i właściwym użytkowaniu fotelik ten jest bezpieczny dla twojego dziecka.

Fotelik rowerowy montowany z tylu daje większą wygodę rodzicowi – w przypadku fotelików kategorii C dorosły musi w czasie pedałowania nieco inaczej układać nogi, ponieważ fotelik utrudnia mu swobodę ruchów. Kategoria C zapewnia jednak lepszy kontakt z dzieckiem i dodatkową ochronę w postaci ramion dorosłego. Jest to także bezpieczniejsze rozwiązanie w czasie wsiadania i zsiadania z roweru, kiedy nie istnieje ryzyko przypadkowego uderzenia dziecka nogą. Dodatkowy ciężar jest także lepiej rozłożony niż gdy fotelik zamontowany jest nad tylnym kołem.

Przewożenie dzieci z przodu jest wskazane zwłaszcza w przypadku małych dzieci, które lepiej mieć w zasięgu wzroku. Zwłaszcza pierwsze wyprawy z rocznym dzieckiem warto odbywać z fotelikami kategorii C. Większe, kilkuletnie dzieci mogą jechać już z tyłu.

Zabezpieczenia i akcesoria w foteliku rowerowym

Jak zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo w czasie jazdy? Trzeba zwrócić uwagę na jakość zastosowanych zabezpieczeń i jakość ich wykonania. Nie bez znaczenia jest także układ poszczególnych elementów tworzących fotelik, które zapewniają dziecku wygodną pozycję.

  • Siedzisko i oparcie – wygoda dziecka jest bardzo istotna, dlatego warto wybrać fotelik zapewniający mu możliwość komfortowej jazdy. Kluczowa jest więc wysokość oparcia oraz szerokość siedziska, tak by dziecko nie męczyło się w czasie jazdy. Profilowane oparcia wspomagają zachowanie prawidłowej postawy. Ważne jest także zabezpieczenia dziecka z obu stron, dlatego fotelik powinien mieć częściowo zabudowane boki.
  • Szelki – absolutna konieczność, o której nie można zapomnieć. Dziecko w czasie jazdy bezwzględnie musi być zapięte – nawet jeśli ma już 5 lat. Najlepsze są zapięcia co najmniej trzypunktowe, czyli trzymające w minimum trzech miejscach, np. na klatce piersiowej, w kroku i na biodrach. Lepiej jest wybrać zapięcie nieco bardziej skomplikowane niż zwykły zatrzask, tak by dziecko nie rozpięło go przypadkiem lub nawet specjalnie w czasie jazdy.
  • Podnóżki – nie tylko poprawiają wygodę dziecka i pozwalają mu zachować właściwą pozycję, ale również zapobiegają włożeniu nogi w szprychy koła. Warto wybrać model z regulowaną długością podnóżków, tak by fotelik dłużej posłużył dziecku.

 

Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe akcesoria zapewniające większe bezpieczeństwo w czasie jazdy – odblaski przydadzą się w czasie jazdy wieczorem. Dla bezpieczeństwa lepiej jednak unikać jazdy po zmroku z małym dzieckiem w foteliku. Niezbędny jest natomiast kask dla dziecka – nawet solidny i zabudowany fotelik rowerowy spełniający wszystkie normy nie zapewni takiej ochrony głowy w razie upadku, jak dopasowany kask.

Wybierając fotelik dla małego dziecka, montowany z przodu, można zdecydować się na model ze specjalną ramką. Chroni ona dziecko przed zbytnim pochyleniem się do przodu czy skutkami zderzenia. Nawet mimo zapiętych szelek dobrej jakości – warto wybrać każde dodatkowe zabezpieczenie, gwarantujące dziecku lepszą ochronę. Takie foteliki mają często także zapięcia na nogi – malutkie dzieci nie będą dzięki temu machać nóżkami, co mogłoby przeszkadzać dorosłemu, a także stwarzać dla nich zagrożenie.

Wśród dodatkowych elementów wyposażenia do jazdy rowerem razem z dzieckiem warto mieć także pokrowiec przeciwdeszczowy na fotelik. Kiedy nie przewozisz dziecka nie musisz odpinać fotelika, warto jednak osłonić go przed działaniem wilgoci, by zapobiec jego niszczeniu się i by zawsze był gotowy do użycia.

Wspólna jazda rowerem

W sklepie Bikester.pl oferujemy szeroki wybór fotelików dziecięcych, przeznaczonych do mocowania z tyłu, za siodełkiem dorosłego, lub z przodu, przed kierownicą. Spełniają one atesty i normy bezpieczeństwa, zapewniają dziecku wygodę dzięki systemom szelek i miękkim wyściółkom na siedziskach.

Nasz sklep dostarcza osobom, które pasjonują się jazdą rowerową doskonałe produkty, dostosowane do ich potrzeb oraz do rozmaitych warunków, jakie można napotkać na trasie. Dzięki dobrej jakości wyposażeniu, przygotowanemu przez wiodących producentów, zarówno ty, jak i twoje dziecko, możecie cieszyć się przyjemną jazdą.

W Bikester.pl znajdziesz foteliki rowerowe przygotowane przez liderów branży, takich jak Hamax czy bobike. Ich foteliki zdobywają laury uznania konsumentów i są polecane nawet na nieco dłuższe wycieczki. Małe dziecko może towarzyszyć swoim rodzicom w aktywnym trybie życia – nie musisz rezygnować z jazdy rowerem. Wystarczy dobrze dobrany fotelik rowerowy dla dziecka od Bikester.pl, byście razem mogli korzystać z przyjemności jazdy, cieszyć się świeżym powietrzem, pędem i pięknymi krajobrazami. Maluch od dziecka przyzwyczajony do jazdy chętniej przesiądzie się na własny rower, tak że z czasem będziecie kontynuować wycieczki razem.