Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Pompki do amortyzatorów
Rowerzyści górscy z amortyzowanymi widelcami lub tylnymi amortyzatorami mają dobrze: amortyzatory z tyłu i z przodu można precyzyjnie dostosować do wagi rowerzysty i stylu jazdy bez konieczności wymiany części - wystarczy odpowiednia pompka. Z drugiej strony, aby w pełni wykorzystać możliwości tych elementów, trzeba je precyzyjnie ustawić. Dlatego specjalna pompka tego typu powinna być częścią zestawu narzędzi każdego poważnego rowerzysty górskiego. Podobnie jak elementy zawieszenia, pompki amortyzatorów pracują z niewielką ilością powietrza i dużym ciśnieniem. Ważne: zalecane są: dokładny manometr na pompce, głowica zaworu, którą można założyć i zdjąć bez ucieczki powietrza oraz elastyczny przewód, aby łatwo dostać się do zaworu.

Pompki do amortyzatorów

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Pompki do amortyzatorów rowerowych

Znajdujące się w rowerach górskich amortyzatory, zarówno przednie, jak i tylne, można precyzyjnie dostosować do wagi rowerzysty i stylu jazdy przy pomocy odpowiedniej pompki. Pozwala ona na indywidualne dopasowanie tych elementów i sprawia, że użytkownik jednośladu może w pełni wykorzystać oferowane przez nie możliwości. Pompki do amortyzatorów rowerowych pracują z niewielką ilością powietrza i dużym ciśnieniem. Ze względu na pełnioną funkcję ten element wyposażenia powinien stanowić nieodłączną część zestawu narzędzi każdego poważnego rowerzysty górskiego. W ofercie sklepu internetowego Bikester dostępne są wysokiej jakości pompki do amortyzatorów rowerowych takich producentów, jak RockShox, Red Cycling Products, Cube RFR czy też BBB Cycling.

Cechy pompek do amortyzatorów rowerowych

Wśród cech pompek do amortyzatorów rowerowych, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem, należą przede wszystkim kompatybilność z zaworami, materiał wykonania oraz rodzaj manometru.

Kompatybilność z zaworami

Pompki do amortyzatorów różnią się pod względem kompatybilności z zaworami. W zależności od modelu mogą być one kompatybilne z:

  • zaworami Dunlop (DV),
  • zaworami francuskimi (SV),
  • zaworami samochodowymi (AV).

Niektóre pompki do amortyzatorów rowerowych wykazują kompatybilność z dwoma lub nawet trzeba rodzajami zaworów równocześnie.

Materiał wykonania

Dostępne na rynku pompki do amortyzatorów rowerowych posiadają najczęściej obudowę z tworzywa sztucznego lub aluminium. Modele z tworzywa sztucznego są z reguły tańsze, jednak te wykonane z aluminium cechują się większą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Rodzaj manometru

Manometr w pompkach do amortyzatorów rowerowych musi być dokładny i czytelny. Współcześnie dostępne są zarówno modele wyposażone w manometry klasyczne, jak i cyfrowe. Oba rodzaje pozwalają na uzyskanie wiernego odczytu, wybór sprowadza się więc głównie do osobistych preferencji użytkownika.

Wybierając pompkę do amortyzatorów rowerowych, warto również zwrócić uwagę na zawór redukcyjny, którego rolą jest stabilizowanie i dokładna regulacja ciśnienia. Nie bez znaczenia jest także wygoda użytkowania, dlatego należy uwzględnić budowę rączki pompki. Nowoczesne modele wyposażone są w rączki ergonomiczne, idealnie leżące w dłoni. Pompka do amortyzatora rowerowego powinna również posiadać przyciski umożliwiające spuszczanie powietrza oraz elastyczny wąż.