Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Continental Contact

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Continental Contact – opony, na których możesz polegać

Continental to niemiecka firma założona w XIX wieku. Słynie z wysokiej jakości opon do różnego rodzaju pojazdów – od rowerów, przez motocykle, auta osobowe, po ciężarowe. Od wielu lat współpracuje z najważniejszymi koncernami motoryzacyjnymi, a jej logo zawsze oznacza jedno: niezawodną jakość. Marka Continental tworzy opony również do rowerów, a jej linia Contact należy do jednych z najbardziej uznanych przez fanów jednośladów. Co ciekawe, pierwsze opony Continental przeznaczone do rowerów powstały jeszcze pod koniec XIX wieku. Od tego czasu marka stale rozwija swój potencjał, jeśli chodzi o rozwiązania przeznaczone do jednośladów. 

Czym charakteryzują się opony Continental Contact ?

Odpowiedź jest prosta: funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Opony skonstruowano tak, by zapewniały optymalną przyczepność także na mokrej nawierzchni czy podczas pokonywania zakrętów. Dodatkowo wzbogacono je o systemy zabezpieczające przed przebiciem. Bezpieczeństwo zwiększają odblaskowe detale, dzięki którym rowerzysta jest znakomicie widoczny nawet po zmroku. Opony Continental Contact cechują się wysoką trwałością i wytrzymałością, dlatego sprawdzą się także podczas wielokilometrowych wycieczek. Twórcy opon rowerowych tej niemieckiej marki zastosowali w produktach linii Contact rozwiązania zaczerpnięte z opon samochodowych wspomagające ekologiczną jazdę. Dzięki lekkiemu toczeniu opona oszczędza energię – czy to rowerzysty, czy napędu elektrycznego. Efekt: możesz dojechać do celu szybciej przy mniejszym nakładzie energii. Ponadto dobra odporność na ścieranie sprawia, że opony rzadziej wymieniają wymiany. To z kolei przekłada się na większe oszczędności i lepsze wykorzystanie zasobów.

Dla kogo opony Continental Contact będą dobrym rozwiązaniem?

W ofercie linii Continental Contact można znaleźć opony dostosowane do różnych stylów jazdy – od jazdy po mieście po trekking. To idealne opony do jazdy po asfalcie. Miejskie modele posiadają gładką środkową część bieżnika, co sprawia, że opory toczenia na płaskim terenie są naprawdę minimalne. Opony Continental Contact docenią rowerzyści, którzy nie chcą rezygnować z jazdy ulubionym jednośladem nawet w deszczową aurę. Dlaczego? Ponieważ konstrukcję wzbogacono o dodatkowe żłobienia, które sprawnie odprowadzają wodę.  Opony Continental Contact to rozwiązania, które współpracują także z rowerami elektrycznymi.