Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6

Chwyty do rowerów elektrycznych

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Chwyty do rowerów elektrycznych

Na obecność chwytów rowerowych mało kto zwraca uwagę, a jak wiemy mają one znaczący wpływ na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo prowadzącego jednoślad. To dzięki nim nasz chwyt na kierownicy jest pewniejszy, a w momencie wystąpienia opadów deszczu – dłonie nie ślizgają się po aluminiowych rączkach. W sklepie Bikester proponujemy chwyty rowerowe do każdego typu e-bike’a oraz dopasowane do poziomu zaawansowania jazdy kolarza.

Chwyty do rowerów elektrycznych – jakie rodzaje wyróżniamy?

Chwyty, a właściwie gripy rowerowe, montuje się na dwóch końcach kierownicy w miejscu, w którym w trakcie jazdy spoczywają dłonie. Pomimo tego, że zazwyczaj producenci rowerów elektrycznych wstawiają ten element do każdego jednośladu, wato rozważyć ich wymianę na bardziej funkcjonalne. To właśnie chwyty rowerowe bezwzględnie wpływają na komfort jazdy oraz sprawiają, że jest ona znacznie przyjemniejsza.

Wielogodzinna jazda na rowerze wymaga odpowiedniego podparcia, dlatego też chwyty rowerowe muszą być dopasowane do użytkownika roweru elektrycznego. Oznacza to, że im bardziej strukturalne chwyty rowerowe, tym mniejsze ryzyko wypuszczenia kierownicy z rąk. Mocne podparcie, a także przyleganie palców na chwytach rowerowych jest ważne, gdyż odpowiednio dobrane chwyty tłumią, a nawet pochłania drgania.

Jakie chwyty do rowerów elektrycznych wybrać?

Chwyty do rowerów elektrycznych dostępne w naszym sklepie są produkowane z takich materiałów jak pianka, silikon, guma oraz żel. Rodzaj tworzywa jest tutaj istotny, gdyż każdy z nich pełni różną funkcję, a jednocześnie konieczne jest dopasowanie chwytu do rodzaju roweru.

Chwyty do e-bike’ów muszą być również lekkie, a jeśli pokonujemy na rowerze spore odległości, warto zainwestować w specjalne gripy z dodatkowym zabezpieczeniem na końcu – chwyty typu stuby.

Szeroki wybór chwytów do e-rowerów w sklepie Bikester

Dostępne w naszym sklepie chwyty do rowerów elektrycznych poprawią aerodynamikę jazdy w każdych warunkach terenowych. Dodatkowo chwyty takich producentów jak Sqlab oraz Race Face doskonale sprawdzą się w trakcie jazdy pod górę. Oprócz tego proponujemy gripy do rowerów elektrycznych od marek Ritchey i Reverse.