Bikester - sklep rowerowy online
Witamy rowerową jesień

Pedały do rowerów elektrycznych

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Seria

  • Race Face Chester 1

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Race Face Chester Pedały, czarny
Race Face Chester Pedały, czarny czarny
Race Face
Chester Pedały, czarny
MSRP 324,99 zł 289,00 zł
- 11 %
Marwi Trekking PP Sandblock Pedały E-Bike
Marwi Trekking PP Sandblock Pedały E-Bike
Marwi
Trekking PP Sandblock Pedały E-Bike
MSRP 110,99 zł 99,00 zł
- 10 %

Pedały do rowerów elektrycznych

Trudno wyobrazić sobie jazdę na rowerze bez pedałów – również na rowerze elektrycznym. Rower ze wspomaganiem ze strony napędu, w dużej mierze dalej potrzebuje pomocy rowerzysty, aby jechać do przodu. Dlatego też wybór odpowiednich pedałów do roweru elektrycznego jest tak istotne.

Pedały do rowerów elektrycznych – jakie wybrać?

Wybór idealnych pedałów do roweru elektrycznego w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb rowerzysty. Podczas jazdy na elektrycznym rowerze, to właśnie na pedałach spoczywa ponad połowa ciężaru. Dobór odpowiednich pedałów zwłaszcza w przypadku rowerów do jazdy trekkingowej i górskiej wpływa na komfort i efektywność jazdy. Nic zatem dziwnego, że nawet w przypadku rowerów elektrycznych, których silnik odpowiada za wspomaganie w trakcie jazdy w trudnych warunkach, to właśnie wybór pedałów ma ogromne znaczenie.

Decydując się na zakup nowych pedałów do roweru elektrycznego, wybierać można spośród dwóch rodzajów: tradycyjne platformy oraz pedały z systemem wpinania się.

Pedały z zatrzaskami czy bez do roweru elektrycznego

Pedały z zatrzaskami doskonale sprawdzą się do rowerów trekkingowych, górskich oraz szosowych. Pokonywanie dużych odległości, nierzadko w trudnych warunkach, będzie o wiele łatwiejsze z pedałami ze specjalnym system wpinania się. Dzięki temu rowerzysta będzie mógł zaczepić swoje obuwie o pedały w rowerze elektrycznym i maksymalnie wykorzystać potencjał swojego pojazdu.

Pedały platformowe to najbezpieczniejsza opcja do jazdy w warunkach miejskich. Umożliwiają swobodne poruszanie się na rowerze elektrycznym po prostych drogach, manewrując pomiędzy samochodami w godzinach szczytu. Zaletą pedałów platformowych jest fakt, że nie trzeba ubierać specjalnego obuwia do kolarstwa, dlatego jeśli rower elektryczny służy tylko do jazdy miejskiej – jest to najlepszy wybór.

Najlepsze pedały do rowerów elektrycznych w sklepie Bikester

W sklepie Bikester proponujemy szeroki wybór pedałów do rowerów elektrycznych z system zatrzaskiwania, jak i tradycyjnych platform. W ofercie posiadamy pedały do e-bike’ów najlepszych producentów, takich jak: HT, Race Face, Reverse czy Marwi. Każde z pedałów służą do jazdy wyczynowej lub do poruszania się w warunkach miejskich.