Bikester - sklep rowerowy online
Wyprzedaż zapasów - rabaty do 80%1
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Kurbelarme
Ramiona korby
Mocowane do zębatek ramiona korby to części, do których mocuje się pedały rowerowe. Ambitni cykliści lubią starannie dobierać zębatki i ramiona korby do indywidualnych preferencji. Korby do rowerów elektrycznych projektuje się specjalnie pod kątem współpracy z silnikami do e-rowerów. Najważniejszą kwestią przy wyborze korby jest sprawdzenie, czy mocowanie osi jest kompatybilne z wkładem suportu. Aby uniknąć wątpliwości warto wybierać modele od tego samego producenta, wykonane zgodnie z tą samą technologią. Należy również zwrócić uwagę, z iloma kołami zębatymi współpracuje korba oraz w jaki standard otworu na śruby została wyposażona. Ważna jest również długość ramion korby, przy której należy uwzględnić długość nóg i styl jazdy danej osoby.

Ramiona korby do rowerów elektrycznych

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
SRAM EX1 ISIS Korba jednoczęściowa, czarny
SRAM EX1 ISIS Korba jednoczęściowa, czarny
SRAM
EX1 ISIS Korba jednoczęściowa, czarny
298,99 zł
  • Warianty: 175mm
SALE

Ramiona korby do rowerów elektrycznych

Dobry napęd w rowerze elektrycznym umożliwia jeżdżenie jednośladem w trudnych warunkach terenowych, przy jednoczesnym wykorzystaniu całego potencjału, jaki daje e-bike. Pomimo tego, że w większości jednośladów z napędem elektrycznym, układ napędowy jest w znacznie lepszej kondycji niż w przypadku tradycyjnych rowerów, wielu miłośników tego typu kolarstwa decyduje się na jego podrasowanie.

Ramiona korby do rowerów elektrycznych – do czego służą?

Ramiona korby w każdego typu rowerach to element, do którego bezpośrednio montowane są pedały. Z racji tego, że pedały rowerowe są niezbędne do tego, aby poruszać się na jednośladzie w jakichkolwiek warunkach, warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich ramion korbowych. W przypadku bardziej zaawansowanych kolarzy, aby jeszcze bardziej usprawnić swoją jazdę, stawiają oni na indywidualny dobór każdego elementu napędu. W efekcie wybierają tylko najlepsze ramiona i inne komponenty korby do rowerów elektrycznych.

Ramiona korby do roweru elektrycznego produkuje się z aluminium, aby jeszcze bardziej wzmocnić całą konstrukcję oraz uniknąć odkształceń podczas jazdy w trudnych warunkach terenowych. Ramiona do korby powinny być zatem solidne i wytrzymałe, umożliwiając tym samym swobodną jazdę.

Na jakiej podstawie wybrać ramię do korby do roweru elektrycznego?

Teoretycznie ramiona korby do roweru elektrycznego należy dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji w trakcie jazdy. Nie można jednak zapominać, że korby w przypadku e-rowerów są projektowane tak, aby mogły bez zarzutu współpracować z silnikami i całym napędem. Dlatego też korba mocowana na osi musi być kompatybilna z wkładem suportu. W efekcie zachęcamy do zakupu ramiona korby tych samych producentów, gdyż tylko wtedy każdy kolarz zyskuje pewność, iż w każdym z komponentów została zastosowana ta sama technologia.

Jako specjaliści w sprzedaży elementów i części do rowerów elektrycznych zachęcamy do tego, aby przed zakupem zwrócić uwagę na długość ramion korby, którą planujemy kupić. Jest to istotne ze względu na indywidualna budowę ciała osoby jeżdżącej na rowerze, a także stylu oraz terenu, który najczęściej wybiera do podróżowania.