Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Sattel
Siodełka do rowerów elektrycznych
Szybsza jazda na rowerze powoduje większe drgania, wstrząsy i wibracje. Rowery elektryczne to fantastyczne wynalazki, ale nie zrekompensują bólu i zmęczenia, jakie będziemy odczuwać podczas długiej jazdy na kiepskim siodełku. Dlatego warto wybrać wysokiej klasy tradycyjne siodełko lub też zdecydować się na specjalną wersję siodełka do roweru elektrycznego. Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujemy, zadbajmy o nasz komfort i weźmy pod uwagę doskonale wyprofilowane siodełka z gwarantującymi wygodę właściwościami, takimi jak ergonomiczny kształt, pochłaniający drgania system zawieszenia oraz piankowe lub żelowe wstawki.

Siodełka do rowerów elektrycznych

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Siodełka do rowerów elektrycznych - komfort nawet przy dłuższej jeździe

Wygodna jazda na rowerze zależy w dużym stopniu od zamontowanego siodełka i pozycji, w jakiej siedzimy na nim w trakcie jazdy. Im trudniejszy, bardziej wyboisty teren, tym większa szansa na wstrząsy i drgania, które dobre siodełko powinno bez problemu amortyzować. Wybór właściwego siodełka komplikuje się jednak, gdy sięgamy po rower elektryczny osiągający znacznie większe prędkości i to nie tylko na prostej drodze, ale też właśnie na nieco trudniejszych trasach i choć same e-bike to wspaniały wynalazek, ich wygoda zależy od tych samych czynników, co w rowerach tradycyjnych. Jak wybrać siodełko do e-roweru?

Jak wybrać siodełka do e-rowerów?

Nawet fabrycznie montowane siodełka do rowerów elektrycznych nie należą do najlepszych jakościowo, a kwestia ta wynika z prostej przyczyny – producenci skupiają się na wydajności i wytrzymałości roweru, pozostawiając kwestię komfortu w rękach użytkownika. Wybór siodełka do e-roweru nie jest wbrew pozorom tak prosty, bo choć warto postawić tu na bardziej ergonomiczny kształt siedziska czy odpowiednią amortyzację sztycy podsiodłowej, każdy użytkownik ma co do siodełka nieco inne preferencje i bez testowania trudno jednoznacznie postawić na jeden, idealny model.

Dobierając nowe siodełko do roweru elektrycznego w sklepie internetowym czy nawet stacjonarnym trudno liczyć jednak na szansę przetestowania go na dłuższej trasie, a to przecież tam dyskomfort zaczyna dokuczać najbardziej. Producenci i specjaliści rowerowi stworzyli więc metody łatwiejszego doboru siodełek, które zarówno w przypadku rowerów tradycyjnych jak i siodełek do e-rowerów sprawdzają się naprawdę skutecznie.

Siodełka do rowerów elektrycznych – najważniejsze cechy

Najważniejszym elementem, na który warto zwrócić uwagę wybierając siodełka do rowerów elektrycznych jest, podobnie jak w przypadku tradycyjnych jednośladów, przeznaczenie roweru. Każda pozycja za kierownicą i styl jazdy będą wymagały nieco innego siodełka, a rowery elektryczne przecież również występują w wersji sportowej (szosowej), miejskiej (z pozycją wyprostowaną) czy rekreacyjnej, do jazdy terenowej czy górskiej. Przy siodełku do e-roweru ważna będzie jednak ergonomia i dobra miękkość siodełka – nawet w siodle sportowym można nieźle się poobijać, jadąc kilkadziesiąt kilometrów.

Siodełka rowerowe projektowane są na podstawie odległości pomiędzy kośćmi kulszowymi, które określają rozmiary siodełka i gwarantują wybranie najbardziej wygodnego rozwiązania. Jeśli siodełko będzie zbyt wąskie, istnieje zbyt duże ryzyko bólu kości ogonowej i kręgosłupa, jeśli zbyt szerokie - będziemy obcierać uda o zbędny materiał siodła. Tego typu pomiarem warto kierować się zarówno przy wyborze siodełka do roweru elektrycznego, jak i tradycyjnego, pamiętając że wygodna pozycja na rowerze to podstawa dobrej jazdy. Wśród sprawdzonych marek, można u nas znaleźć siodełka do rowerów elektrycznych Selle Italia, Ergon, czy SQlab

Siodełka do e-rowerów muszą być ostatecznie dobrze amortyzowane. Choć zaleca się tu oczywiście jazdę w spodenkach ze specjalną wkładką dodatkowo ochraniającą kości ogonowe i kręgosłup, właściwie zamontowane, ergonomiczne i grube siodełko gwarantuje wygodę siedzenia i mniejsze odczuwanie wybojów, które przy dużej prędkości potrafią być dla dolnych partii kręgosłupa naprawdę bolesne. Wielu producentów oznacza więc swoje siodełka jako kompatybilne z rowerami elektrycznymi – wszystko dla ułatwienia wyboru użytkownikom nie do końca znającym zasady wyboru siodełek.

Ruszaj w trasę wygodnie z odpowiednim siodełkiem do e-roweru

E-rowery to wygodna alternatywa dla tradycyjnych jednośladów, z której coraz częściej korzystają nie tylko osoby sięgające po rower rekreacyjnie, ale i sportowcy chcący popracować nad swoją dynamiką jazdy na podjazdach czy dłuższych trasach. Dobre siodełko do e-roweru to konieczność dla każdej z tych grup – poobijana kość ogonowa to na pewno nie efekt, na który liczymy po dłuższej przejażdżce.