Bikester - sklep rowerowy online
Witamy rowerową jesień
Ritzel
Zębatki tylne do rowerów elektrycznych
Części w rowerach elektrycznych muszą wytrzymywać o wiele większe obciążenia, niż ich odpowiedniki w rowerach konwencjonalnych. Dlatego tak ważne jest, by e-rowery były wyposażone w trwałe i niezawodne komponenty. Mocne silniki rowerów elektrycznych w połączeniu z przerzutkami w piaście i innymi systemami przerzutek mogą narażać łańcuch i zębatki na działanie bardzo wysokich sił i naprężeń. Dlatego też zebatki tylne w rowerach elektrycznych muszą być bardzo wytrzymałe, by mogły znosić znaczne obciążenia. Dzięki stosowaniu specjalnych rozwiązań technicznych i powłok tylne zębatki produkowane specjalnie do e-rowerów będa nam dobrze służyć przez wiele lat.

Zębatki tylne do rowerów elektrycznych

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Przeznaczenie

  • Dojazdy do pracy 1
  • Miasto 1
  • Turystycznie  1

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
KMC Shimano Zębatka 3/32, czarny
KMC Shimano Zębatka 3/32, czarny czarny
KMC
Shimano Zębatka 3/32, czarny
MSRP 60,99 zł 49,00 zł
  • Warianty: 20T
- 19 %

Zębatki tylne do rowerów elektrycznych

Niezawodne komponenty w rowerach elektrycznych to podstawa. Bez nich bezawaryjna jazda jest praktycznie niemożliwa, gdyż tanie zamienniki bardzo często niszczą się i pękają pod wpływem siły i naprężenia w trakcie pedałowania. Trwałość części rowerowych ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku zębatek rowerowych w rowerach elektrycznych.

Dlaczego zębatki tylne w rowerach elektrycznych są ważne?

Układ napędowy w rowerach elektrycznych wymaga odpowiedniego wspomagania. Dzięki temu możliwa jest współpraca silnika z przerzutkami w piaście oraz systemami przerzutek, które znajdują się w innych miejscach roweru. Takie połączenie jednak wiąże się ze sporem naciskiem na zębatki i łańcuch, gdyż nacisk silna może je uszkodzić. Siła jaką potrzebuje silnik rowerowy do tego, aby poruszać się po trudnych terenach sprawia, że zębatki tylne w rowerze elektrycznym powinny być znacznie lepszej jakości niż tradycyjne elementy w zwykłych rowerach.

Zębatki tylne do rowerów elektrycznych są produkowane ze specjalnych tworzyw odpornych na odgniecenia i naprężenie, na jakie narażone są e-bike podczas zmiany biegów podczas jazdy w ekstremalnych warunkach.

Zębatki do rowerów elektrycznych dostępne w ofercie naszego sklepu Bikester z pewnością świetnie sprawdzą się podczas jazdy, a jednocześnie będą służyły przez wiele lat – bez konieczności ich częstej wymiany.

Jakie zębatki tylne do e-bike’ów wybrać?

Zębatki tylne do rowerów elektrycznych warto wybierać w oparciu o to, po jakich nawierzchniach najczęściej się poruszamy. Wyróżniamy zatem zębatki tylne do e-bike’ów turystycznych, miejskich oraz rowerów typu MTB.

Zestawy zębatek tylnych wraz z pierścieniem są niezbędnym elementem wyposażenia w przypadku rowerów turystycznych. Jazda po nierównej nawierzchni prowadzi do zwiększonego nacisku na zębatki podczas zmiany biegów. W przypadku jazdy po nawierzchni w przestrzeni miejskiej, ryzyko uszkodzenia zębatek zmniejsza się.

Inaczej jednak w przypadku zębatek do rowerów elektrycznych typu MTB. Jako rowery do ekstremalnej jazdy, wymają one dodatkowe wspomagania w trakcie jazdy, a co się z tym wiąże – najlepszych zębatek tylnych wykonanych z włókien odpornych na odkształcenia oraz pęknięcia.