Bikester - sklep rowerowy online
Witamy rowerową jesień
MLECZKA USZCZELNIAJĄCE
Opony bezdętkowe wypełnia sie mleczkiem uszczelniającym. Wszelkie nierówności między oponą a obręczą są w ten sposób uszczelniane, a mniejsze przecięcia na oponie są natychmiast naprawiane. Ponieważ mleko do uszczelniania wysycha z biegiem czasu, należy napełniać je w regularnych odstępach czasu. Ale bądź ostrożny, mleko pozostawia brzydkie plamy na ubraniu, które są bardzo trudne do usunięcia.

Uszczelniacze

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Joe's No-Flats Super Uszczelniacz 125ml
Joe's No-Flats Super Uszczelniacz 125ml
Joe's No-Flats
Super Uszczelniacz 125ml
41,99 zł

Mleczka uszczelniające do opon i dętek i płyny uszczelniające do opon

Systemy bezdętkowe to rozwiązanie coraz częściej stosowane w rowerach szosowych, górskich, a nawet modelach rekreacyjnych. Rezygnacja z dętki to nie tylko szansa na uniknięcie jazdy „na kapciu”, gdy na trasie przebije się dętka, ale i brak konieczności naprawy koła podczas jazdy – wypełniające oponę mleczko samodzielnie wypełnia drobne uszkodzenia opony i pozwala na kontynuowanie podróży bez postoju. Jak działa płyn uszczelniający do opon i jak go stosować?

Mleczka uszczelniające do opon i dętek – jak to działa?

Opony bezdętkowe stosowane w rowerach wypełniane są mleczkiem uszczelniającym, które uszczelnia nierówności między oponą a obręczą i naprawia drobne pęknięcia opony powstające podczas jazdy czy wraz ze zużyciem opony. W przeciwieństwie do dętki, którą po przebiciu trzeba wyjąć i załatać lub wymienić, mleczko uszczelniające wypełnia szczeliny i zabezpiecza oponę przed utratą ciśnienia, co pozwala na kontynuowanie jazdy np. podczas wyścigu, treningu czy długiej rekreacyjnej przejażdżki. Rozwiązania tubeless są droższe niż dętki właśnie ze względu na niezbędne mleczko, ale wygoda korzystania z opon bezdętkowych jest o wiele wyższa niż w standardowych, dętkowych kołach rowerowych.

Ilość mleczka uszczelniającego, jaką należy wlać do opony tubeless zależy od rozmiaru i szerokości opony. Producenci polecają zwykle ok. 80-100 ml dla standardowych opon szerokości 2,4-2,6” – im więcej mleczka, tym większa szansa na wypełnienie ewentualnych dziurek w oponie i brak konieczności uzupełniania płynu uszczelniającego podczas jazdy. Mleczko uszczelniające do opon i dętek wlewa się zawsze przed/w trakcie pierwszego zakładania opony, a później gdy zauważymy że skuteczność systemu uszczelniania spadła i ciśnienie z opon ucieka lub gdy mleczko wyschnie i opona będzie wymagała ponownego napełnienia.

Technik wlewania mleczek uszczelniających do opony jest kilka – jedni wypełniają je przed pompowaniem, inni zalecają tzw. uszczelnianie na sucho, bez mleczka, a jeszcze inni korzystają z zamocowanych w oponach tubeless wentyli, które sprawdzają się przy uzupełnianiu niewielkich ilości płynu uszczelniającego podczas użytkowania roweru. Mleczko należy dokładnie rozprowadzić na całej wewnętrznej części opony przez obracanie całego koła w powietrzu i trzepanie nim przed finalnym założeniem koła na rower. Skutecznie sprawdza się też przejażdżka, najlepiej po nierównej nawierzchni, pozwalająca na to by mleczko uszczelniające dotarło we wszystkie nieuszczelnione punkty opony.

Zalety stosowania mleczek uszczelniających

Płyny uszczelniające do opon rowerowych pozwalają wyeliminować trudne i czasochłonne naprawy dętki w trakcie przejażdżki i gwarantują dłuższą przyjemność z jazdy bez obaw o uszkodzenie opony na wertepach, kamieniach czy w trudnym terenie. Wybierając opony tubeless trzeba liczyć się z wyższymi kosztami ich utrzymania, ale czas poświęcony na konserwację roweru i bezpieczeństwo jazdy na długich dystansach zdecydowanie przemawiają na korzyść systemów tubeless. Wystarczy dobrej jakości mleczko uszczelniające do opon i dętek oraz wypracowana z czasem umiejętność szybkiego uzupełniania poziomu płynu, by z czasem zupełnie zapomnieć o dyskomforcie przebitej na trasie dętki.

Płyn uszczelniający do opon w Bikester.pl

System tubeless został stworzony z myślą o tych, którym zależy na bezawaryjnej jeździe. W sprzedaży posiadamy płyny uszczelniające do opon producentów takich jak Continental, Finish Line, Joe's No-Flats, Mavic, milKit, Muc-Off, NoTubes, Peaty's, Shimano, SKS, oraz Tune. Dopasuj mleczko do stosowanego przez siebie wariantu opon tubeless i przygotuj swój rower na setki kilometrów bezawaryjnej jazdy nawet w najtrudniejszym terenie.