Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Park Tool
Park Tool Company
Park Tool, z siedzibą w St. Paul w stanie Minnesota, produkuje od 1963 r. specjalistyczne narzędzia rowerowe i jest obecnie ich największym producentem na świecie. Twórcy firmy – Howard i Art – nigdy by nie pomyśleli, że Park Tool stanie się kiedyś tym, czym dzisiaj jest, lecz oni nadal nie spoczywają na laurach. Misja firmy na przyszłość: tworzyć najlepsze narzędzia.

Park Tool

4 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • niebieski
  • czarny
  • srebrny

Cena

do

Opinie klientów

  • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Park Tool SBS-1.2 Zestaw końcówek nasadowych i bitów 3/8"
Park Tool SBS-1.2 Zestaw końcówek nasadowych i bitów 3/8"
Park Tool
SBS-1.2 Zestaw końcówek nasadowych i bitów 3/8"
MSRP 359,99 zł 329,00 zł
SALE
Park Tool RP-1 Szczypce do pierścieni blokujących 0,9mm Inside
Park Tool RP-1 Szczypce do pierścieni blokujących 0,9mm Inside
Park Tool
RP-1 Szczypce do pierścieni blokujących 0,9mm Inside
MSRP 166,99 zł 99,00 zł
- 40 %
SALE
Park Tool PH-2,5 klucz sześciokątny 2,5mm
Park Tool PH-2,5 klucz sześciokątny 2,5mm
Park Tool
PH-2,5 klucz sześciokątny 2,5mm
MSRP 63,99 zł 49,00 zł
- 23 %
SALE
Park Tool PH-T10 Torx Klucz typu L z uchwytem typu P
Park Tool PH-T10 Torx Klucz typu L z uchwytem typu P
Park Tool
PH-T10 Torx Klucz typu L z uchwytem typu P
65,99 zł
SALE

Park Tool – jak wygodnie naprawić rower?

Do lat 60. XX wieku rowery były znacznie prostsze w swojej budowie, dlatego również ich naprawa nie nastręczała większych trudności. Jednak wraz z nowymi układami hamulcowymi, skomplikowanymi komponentami i nowymi napędami zaczęły pojawiać się problemy. Brakowało wówczas odpowiednich narzędzi, które umożliwiłyby skuteczną i sprawną naprawę. Howard Hawkins wraz z partnerem biznesowym Artem Engstromem byli osobami, którym zależało na rozwiązywaniu zaistniałych problemów. Dlatego też gdy pojawiła się konieczność stworzenia narzędzi, które umożliwią naprawę nowoczesnych rowerów – zajęli się tym zadaniem od podstaw.

Park Tool stojaki

Pierwszym z wynalazków jaki powstał w kuźni Park Tool był stojak na rower, który umożliwiał utrzymanie go wysoko nad ziemią, aby ułatwić dostęp do wszystkich części rowerowych. Oryginalny stojak zbudowany został z nóg stołu jadalnego oraz pustej obudowy i osi ciężarówki marki Ford. Wiele firm po zobaczeniu tego stojaka zaczęło zamawiać podobne modele. Wtedy powstała się firma Park Tool.

Linia produktów szybko powiększyła się o stojak na kółka, kolejne stanowiska naprawcze, wskaźniki do kluczy, oprawy i narzędzia konsumenckie. Przez lata działalności firma skupiała się na rozwiązywaniu możliwych problemów związanych z naprawianiem rowerów oraz uzupełnieniem braków sprzętowych na rynku. Do dzisiaj praktykowana jest filozofia tworzenia, testowania i produkowania takich elementów, których do tej pory nie ma i umożliwianie fanom rowerów wygodne działania serwisowe. Marka Park Tool szczyci się budowaniem najlepszych na świecie narzędzi, z jej produktów korzystają zarówno sklepy, jak i indywidualne osoby. Obecnie w ofercie Park Tool dostępnych jest 400 różnych przedmiotów.

W kwietniu 2013 roku firma świętowała 50. rocznicę i przeniosła się do nowej lokalizacji o powierzchni 80 tysięcy stóp kwadratowych. Dzięki rozszerzeniu swojej działalności produkcyjnej marka ma możliwość tworzenia nowych produktów, jak również kręcenia filmów instruktażowych oraz wykonywania zdjęć reklamowych.

Stojaki rowerowe Park Tool

Działalność marki Park Tool została zapoczątkowana dzięki stojakowi. Obecnie w ofercie znajduje się wiele różnych stojaków, umożliwiających bezpieczne naprawianie rowerów, bez obawy o ich spadnięcie i uszkodzenie. Współcześnie stojaki wykonane są z aluminium lub stali – dzięki temu zapewniają one bardzo silne podparcie nawet w przypadku ciężkich modeli rowerów. Stojaki rowerowe umożliwiają przyczepienie roweru za ramę i wymianę lub naprawę wszystkich elementów konstrukcyjnych. Łapak stojaka na rower jest wykonany w taki sposób, aby nie uszkodzić ramy. Osoby, które nie posiadają stojaka rowerowego często decydują się wymieniać pojedyncze elementy kładąc rower do góry nogami na kierownicy – takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdza, ponieważ utrudniony zostaje dostęp np. do siodełka. Cały stojak rowerowy jest możliwy do złożenia, dzięki czemu może być przechowywany w wygodny sposób, zajmując naprawdę niewiele miejsca.

Oprócz modeli wolnostojących marka Park Tool proponuje również możliwość zakupu stojaków przyczepianych do ściany – umocowany w wygodnym miejscu pozwala na naprawę roweru w warsztacie lub garażu. Modele wymagające przykręcenia do powierzchni stałej mogą być mocowane zarówno do ściany, jak i do stołu – wybór odpowiedniego stojaka powinien podyktowany być indywidualnymi potrzebami oraz wagą roweru.

Oprócz stojaków służących do mocowania rowerów w ofercie marki znajdują się również stojaki do narzędzi, które umożliwiają bardzo wygodne korzystanie ze sprzętów oraz szybki dostęp do potrzebnych akcesoriów.

Narzędzia i akcesoria

W ofercie marki dostępny jest bogaty wybór narzędzi typu multitool. Te wielofunkcyjne akcesoria pozwalają na szybką naprawdę roweru w każdej sytuacji. Dzięki wygodnej składanej formie z powodzeniem zmieszczą się w każdym bagażu, bez względu na jego wielkość. Duży wybór takich akcesoriów pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb.

W ofercie Park Tool znaleźć można skuteczne produkty do naprawy dętek oraz zestawy pozwalające na ich szybką wymianę. Wśród akcesoriów marki dostępne są również takie, które potrzebne są w użytku profesjonalnym, np. centrownica, służąca do odpowiedniego wypozycjonowania kół czy zestaw mierzący właściwy poziom ciśnienia w oponach.

Dla osób, które lubią samodzielnie dbać o swój rower Park Tool przygotował duży wybór narzędzi, pozwalających na wygodne naprawienie roweru. Wśród narzędzi marki znajdują się takie produkty jak: klucze do szprych i pedałów, ściągacze do kaset, klucz do korb czy szczypce do pierścieni. Narzędzia wykonane z wysokiej jakości materiałów pozwalają na długie i satysfakcjonujące użytkowanie. Większość produktów marki wyróżnia się na tle innych marek niebieskim kolorem elementów wykończeniowych – ta barwa stała się synonimem wysokiej jakości i pewności długiego użytkowania.

Dodatkowo w ofercie znajdują się również produkty służące do czyszczenia i konserwacji roweru. Duży wybór szczotek do roweru pozwala na zadbanie o czystość kół, łańcucha, ramy i całego jednośladu, dzięki czemu wygodniej się na nim jeździ, nawet jeżeli rower ma już kilka lat i wiele przejechanych kilometrów.

Produkty Park Tool w Bikester.pl

Sklep internetowy Bikester.pl proponuje wielbicielom kolarstwa najwyższej jakości produkty uznanych marek. Oferta Park Tool kierowana jest przede wszystkim do osób świadomie korzystających z dwukołowców i dążących do tego, aby móc samodzielnie naprawiać i ulepszać swój rower. Produkty Park Tools są również chętnie wybierane przez profesjonalistów, ponieważ wszystkie powstają z najwyższej jakości materiałów, które pozwalają na długie i satysfakcjonujące użytkowanie w każdych warunkach. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami marki, jakie znaleźć można w Bikester.pl.