Bikester - sklep rowerowy online
Rowerowe przygody w weekend
Rowery elektryczne crossowe
Rowery elektryczne crossowe – jeszcze większa prędkość w terenie
Rowery te realizują ulubioną koncepcję szybkich i wszechstronnych rowerów crossowych, w połączeniu z nowoczesną i lekką technologią napędu elektrycznego. Na wąskich kołach 28" z dodatkowym napędem można jeszcze sprawniej poruszać się zarówno na drogach utwardzonych, jak i w terenie. Jako wersja sportowa roweru elektrycznego na co dzień lub jako szybkie rowery wyścigowe – to idealne modele zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i wyczynowej. Ze względu na większe prędkości osiągane dzięki napędowi elektrycznemu, podczas zakupu należy koniecznie zwrócić uwagę na hydrauliczne hamulce tarczowe.

Rowery elektryczne crossowe

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Min. zasięg w km

km
km

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Lapierre eShaper 3.2, szary
Lapierre eShaper 3.2, szary szary
Lapierre
eShaper 3.2, szary
MSRP 14.399,00 zł 13.499,00 zł
  • Warianty: S | 42cm (29")M | 46cm (29")L | 50cm (29")

Elektryczne rowery crossowe

Wzrastająca popularność rowerów elektrycznych nie powinna nikogo dziwić. Rowery tego typu mają wiele zalet, które są istotne dla różnych grup społecznych. Silnik elektryczny jest ekologiczny dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem osób, które mają na uwadze dobro planety. Dodatkowo te osoby, które ze względów zdrowotnych mają ograniczone możliwości jazdy na tradycyjnym rowerze, chętnie skorzystają z rowerów elektrycznych. Silnik roweru elektrycznego wspiera rowerzystę w jeździe podczas pedałowania - taki układ sprawia, że zawsze rowerzysta musi włożyć wysiłek w jazdę, jednak nie jest to wysiłek tak duży, jak w przypadku zwykłego roweru napędzanego jedynie siłą mięśni.

Elektryczne rowery crossowe

Rowery elektryczne crossowe to specyficzne modele przeznaczone do jazdy w zróżnicowanym terenie. Jazda terenowa wymaga od roweru większej przyczepności oraz większej wytrzymałości niż ta, jaką zapewniają modele miejskie. Niewprawni rowerzyści uważają często, że modele crossowe są rowerami dla osób, które uprawiają kolarstwo wyczynowe. Jednak nie jest to prawdą, modelom crossowym najbliżej jest do tych turystycznych. Rowery nie są ukierunkowane na konkretny styl, dzięki czemu nadają się zarówno do jazdy miejskiej, jak i podczas wycieczek turystycznych.

Wygląd elektrycznego roweru crossowego

Rama roweru crossowego jest wyprofilowana w taki sposób, aby siodełko znajdowało się niżej od kierownicy. Taki układ umożliwia bardzo wygodną jazdę, nawet podczas wielogodzinnych wycieczek rowerowych. Zwykle w rowerach crossowych montowane są duże 28 calowe koła i opony o średnim bieżniku, które zapewniają dobrą przyczepność na różnych typach podłoża. Rowery crossowe elektryczne są dobrą alternatywą dla powszechnie uważanych za wszechstronne modeli górskich. Dzięki silnikowi elektrycznemu poruszanie się jednośladem w każdych warunkach będzie łatwiejsza, a poszczególne części roweru crossowego zapewniają duży komfort jazdy.

Dlaczego rower elektryczny?

Silnik w rowerze elektrycznym wspiera rowerzystę w jeździe. Napędy mocowane w jednośladach nie stanowią samodzielnego źródła mocy, a jedynie wspierają rowerzystę. Dlatego takie modele są doskonałe dla osób, które mają problemy zdrowotne uniemożlwiające im długie wycieczki rowerowe lub po prostu szukają sposobu na bardzo łagodne wydłużenie tras wycieczek rowerowych, bez konieczności wkładania dużego wysiłku w jazdę.

Rowery elektryczne są rozwiązaniem ekologicznym – ilość prądu jaka potrzebna jest do załadowania akumulatora jest znacznie mniejsza niż ta potrzebna do jazdy innymi środkami transportu. Rowery elektryczne są dobrym pomysłem dla osób, które codziennie dojeżdżają do pracy czy szkoły, a ze względu na odległości lub ukształtowanie terenu mają ten zwyczaj utrudniony. Wsparcie jakie zostaje zapewnione mięśniom dzięki silnikowi elektrycznemu pozwala przejechać znacznie więcej kilometrów niż na tradycyjnym rowerze, nie wymaga przy tym tak dużo energii.

Dla kogo rower crossowy elektryczny?

Modele rowerów crossowych elektrycznych to dobry wybór nie tylko dla młodych osób, które cenią sobie wysoką funkcjonalność jednośladów, ale również dla wszystkich tych, który nie lubią się ograniczać i szukają takiego roweru, który pozwoli im na komfortową jazdę bez względu na ukształtowanie terenu. Jeżeli lubisz jeździć na weekendowe wyprawy rowerowe poza miasto, a w tygodniu dojeżdżasz do pracy czy na uczelnię na rowerze to modele elektrycznych rowerów crossowych powinny być dobrym wyborem.

Rowery crossowe elektryczne w Bikester.pl

Na stronie internetowej sklepu Bikester.pl dostępne są modele rowerów elektrycznych wiodących producentów: RockShox czy Suntour. Duży wybór jednośladów pozwala dopasować rower do swoich indywidulanych potrzeb oraz możliwości. Rowery elektryczne crossowe dostępne są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – zapraszamy do obejrzenia oferty Bikester.pl.