Bikester - sklep rowerowy online
Rowerowe przygody w weekend
Rowery cruiser i retro
Rowery cruiser i retro – stylowo przez miasto
Rowery cruiser są przeciwieństwem rowerów sportowych. W ich przypadku nie chodzi o „robienie trasy”, lecz o poruszanie się po miejskich drogach w wielkim stylu. Tutaj każdy może swobodnie powiedzieć: liczy się wygląd. A jeśli chodzi o wygląd, to modele firm Electra i Hawk maja tu naprawdę wiele do powiedzenia. Pozycja siedząca jak na motocyklu jest przy tym bardzo wygodna. W wielu modelach dodatkową amortyzację wszelkich nierówności jezdni zapewniają wyjątkowo szerokie opony z niewielkim bieżnikiem. Decyzja o wyborze przekładni w piaście albo wersji jednobiegowej czy też hamulców na kontrę, typu V-brake albo w ogóle tarczowych zależy w takim samym stopniu od indywidualnych upodobań co kształt ramy i kolor.

Rowery cruiser

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Najpiękniejsze modele rowerów cruiser

Decydując się na zakup roweru warto dopasować go do indywidualnych potrzeb. Zależnie od tego w jakim celu potrzebujemy roweru i po jakim terenie planujemy jeździć, warto zdecydować się na odpowiednio dobrany model. Osoby uprawiające sporty rowerowe na pewno zainteresują się modelami górskimi, szosowymi, BMX czy trekkingowymi. Jeżeli zaś rower stanowi dla nas pojazd, który ma zapewnić szybkie i ekologiczne poruszanie się po mieście i możliwość omijania korków na drogach, wówczas najlepszym wyborem będzie rower miejski lub jego elegantsza wersja, czyli rower cruiser.

Rower Cruiser

Historia modelu

Historia modeli cruiser zaczyna się w Stanach Zjednoczonych w latach 30. XX wieku. Z uwagi na kryzys ekonomiczny, ludziom brakowało pieniędzy i rowery nie były powszechnie kupowane. Chcąc na nowo zainteresować ludzi kupnem rowerów, szczególnie tych młodych, Frank. W. Schwinn stworzył pierwszy model jednośladu, którego solidna elegancka konstrukcja miała służyć wiele lat. Rower wyróżniał się szeroką ramą, solidnym wygodnym siodełkiem i oponami balonowymi. Z uwagi na jego konstrukcję rower był ciężki, niektóre modele ważyły nawet 25 kg! Jednak cruisery świetnie sprawdzały się podczas jazdy po płaskim terenie, zapewniając rowerzyście możliwość przybrania wygodnej, wyprostowanej pozycji za kierownicą.

Moda na te stawiające przede wszystkim na estetykę modele powróciła w latach 80. XX wieku. Fani starych modeli odrestaurowywali je, zaś rosnąca popularność cruiserów sprawiła, że coraz to nowe firmy rowerowe zaczynały specjalizować się w budowie takich rowerów. Z czasem moda na rowery cruiser doszła również do Polski. Obecnie możemy kupić zarówno modele polskiej, jak i zagranicznej produkcji.

Znane marki rowerów cruiser znajdziesz na Bikester.pl

Czym wyróżniają się rowery cruiser?

Cruisery powstały po to, aby zainteresować nimi młodzież i z tego właśnie powodu ich najważniejszym parametrem stał się elegancki, niespotykany dizajn. Z uwagi na planowany sposób użytkowania rowerów cruiser są one budowane na bardzo solidnych konstrukcjach, co do dnia dzisiejszego przekłada się na ich bardzo dużą wagę.

Rama

To ona stanowi podstawę każdego roweru, a roweru typu cruiser szczególnie. We współczesnych modelach spotykamy bardzo fantazyjnie gięte ramy – górna rura często wygięta jest w stronę siodełka, spotyka się także rowery z dodatkowym wsparciem między dolną i górną rurą ramy. Modele cruiser bardzo często stylizowane są na motory – górna rura ramy jest spłaszczana, tak by jej szeroki przekrój nawiązywał do przedniej części motoru. Geometria ramy pozwala na przyjęcie pozycji wyprostowanej, znanej z tradycyjnych modeli miejskich. Ramy wielu modeli wykonywane są z proszkowanej stali – wpływa to na stosunkowo dużą wagę całego roweru, ale gwarantuje jego odporność na zarysowania czy wgniecenia.

Kierownica

Stanowi bardzo wyrazisty element cruiserów. Kierownica w rowerach tego typu jest długa, wygięta do rowerzysty, pozwala na wygodne trzymanie kierownicy w pozycji wyprostowanej. Często wyposażona jest w eleganckie, wygodne chwyty, także udekorowane wstążkami. Takie dodatki wpływają bardzo pozytywnie na całościową estetykę roweru.

Siodełko

Tradycyjnie w cruiserach montowane są wygodne, szerokie siodełka, znane z modeli miejskich. Oprócz komfortu jazdy rowerzysty, liczą się eleganckie rozwiązania, nie dziwią nikogo siodełka dekorowane przeszyciami w części przy tylnym kole, spotkać można modele z wstążkami i innymi elementami dekoracyjnymi.

Wyposażenie

Aby zapewnić użytkownikowi komfortową jazdę w miejskiej dżungli modele rowerów cruiser są w bardzo często w pełni wyposażone w akcesoria uprzyjemniające jazdę:

  • Lampa – często spotykamy się z eleganckimi lampkami, stylizowanymi lampami rowerowymi. Dzięki nim jazda nawet po zmroku jest bezpieczna i przyjemna.
  • Błotniki - obowiązkowy element w pojeździe stylowego rowerzysty, który chce nawet w czasie niepogody dojechać do celu bez błota na plecach. Dzięki fabrycznie montowanym błotnikom mamy pewność, że będą one nie tylko użyteczne, ale i piękne, dopasowane do stylistyki konkretnego modelu curisera.
  • Bagażnik – wiele modeli cruiserów wyposażonych jest w fabryczny bagażnik. Solidny i elegancki, zapewnia możliwość wygodnego przewożenia bagażu.
  • Osłona łańcucha – dzięki osłonie łańcucha nie jest on narażony na bezpośrednie działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, ma to duże znaczenie dla żywotności tej części roweru. Dodatkowo osłona pozwala na jazdę na rowerze nawet w luźnych spodniach bez obawy wkręcenia się materiału spodni w łańcuch. Osłony oczywiście są dopasowane stylistyką do całego roweru.
  • Koszyk – montowany w niektórych modelach na kierownicy wiklinowy kosz podnosi estetykę roweru i dodatkowo pozwala na wygodną jazdę z niewielkim bagażem.
  • Pedały – w cruiserach montuje się platformowe pedały, z uwagi na styl jazdy, pedały zatrzaskowe utrudniałyby przyjemną miejską przejażdżkę.
Wszystkie niezbędne akcesoria i części rowerowe do rowerów cruiser znajdziesz na Bikester.pl.
Moto 1 Rower Cruiser

Najważniejsza estetyka

Zależnie od konkretnego modelu i jego przeznaczenia dla pań lub panów modele rowerów cruiser charakteryzują się odmienną stylistyką. Z uwagi na bardzo istotny w modelach cruiser parametr estetyczny, trudno wyobrazić sobie by modele dla panów były używane przez panie i na odwrót. W przypadku rowerów cruiser istotne jest dodanie szyku rowerzyście i eleganckie, ekologiczne poruszanie się po mieście. Z tego powodu osoby, które cenią sobie stylowe przemieszczanie się po mieście chętnie wybierają przepiękne modele rowerów cruiser.

Istotą rowerów cruiser jest ich dizajn. Rowery są budowane w taki sposób, by cieszyć oczy, zarówno swojego właściciela jak i osób obserwujących jazdę. Z tego powodu modele cruiser są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Modele damskie bardzo często są udekorowane delikatnymi wzorkami kwiatków lub estetycznymi arabeskami – takie drobiazgi wpływają na całościową stylistykę roweru i dodają przyjemności kolarstwu miejskiemu. Zaś modele męskie bardzo często malowane są na ciemne kolory i całą stylistyką nawiązują do starych, klasycznych modeli motocykli. Jazda na takim rowerze to prawdziwa przyjemność, pozwalająca poczuć się jak kierowca najbardziej pożądanego modelu motocyklu.

Rowery cruiser doskonale pasują do nowego trendu cycle chic - jego istotą jest zwracanie uwagi na elegancki strój i ładną prezencję roweru podczas jazdy. Modele cruiser z filozofią ich powstawania, ukierunkowaną na piękny wygląd, doskonale wpisują się w ten trend. Osoby, które chcą „zadać szyku” podczas jazdy do pracy czy na uczelnię lub do szkoły na pewno docenią możliwości jakie dają niezwykle piękne w swojej konstrukcji modele cruiser.

Modele rowerów cruiser na Bikester.pl

W sklepie Bikester.pl zebraliśmy damskie i męskie modele rowerów cruiser znanych i cenionych na świecie producentów. Jeżeli chcesz zakupić estetycznie wykonany i elegancki rower, wówczas na pewno docenisz możliwości jakie oferuje ci nasz sklep. Oprócz pięknych modeli cruiserów, dla naszych klientów przygotowaliśmy bogaty wybór akcesoriów i części rowerowych, które zapewnią bezpieczną i komfortową jazdę.