Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Rowery składane
Rowery składane, by żyć jeszcze bardziej elastycznie
Gdyby rowery nie były tak duże, wówczas można by je zabrać ze sobą niemal wszędzie. To jest możliwe. Nowoczesne rowery składane można kilkoma ruchami przeistoczyć z pełnowartościowego pojazdu do przemieszczania się na co dzień w kompaktową sztukę bagażu. W ten sposób zmieszczą się nie tylko w bagażniku samochodowym, ale też przyczynią się do zaoszczędzenia solidnej porcji czasu przez wszystkich, którzy regularnie korzystają z publicznych środków transportu. Po prostu: na dworzec na rowerze, złożyć rower do pociągu, a po dotarciu do celu z powrotem zasiąść w siodełku. Dzięki przekładni łańcuchowej w piaście, nowoczesnym hamulcom i kołom o średnicy od 20" do 24" każdy znajdzie wśród nich właściwy model, spełniający jego oczekiwania co do rozmiarów i komfortu jazdy.

Rowery składane

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Popularne rowery składane w sklepie online Bikester.pl

Rowery składane, czyli popularne „składaki”, to pojazdy wyróżniające się małymi rozmiarami oraz tym, że ich konstrukcja umożliwia łatwe złożenie. Takie rowery powstały z myślą o osobach, które dużo podróżują i zależy im na łatwym przewożeniu jednośladów.

Budowa roweru składanego

Ponieważ pierwotnie najważniejszym parametrem rowerów tego typu była ich mobilność, tradycyjne rowery składane były dostosowane do jazdy miejskiej w niewymagającym terenie.

  Rower składany
 • Rama – krótsza niż w tradycyjnych rowerach, w niektórych modelach składaków ma także możliwość złożenia. Tuż przy kasecie rama ma zawias, który umożliwia przekręcenie części przedniej roweru w taki sposób, aby kierownica znalazła się przy tylnym kole. Koło przednie i tylne w złożonym rowerze pokrywają się. Geometria ramy pozwala na przybranie wygodnej, wyprostowanej pozycji. W wielu modelach spotyka się ramy wykonane z solidnego aluminium.
 • Koła – w „składakach” montowane są koła o niewielkich rozmiarach: 14-24 cale. Ten rozmiar kół ma wpływ na kompaktowy rozmiar złożonego roweru. Najczęściej montuje się koła o średnicy 20 cali.
 • Opony – w rowerach składanych montowane są różnego rodzaju koła, dopasowane do stylu jazdy. Typowe składaki to rowery miejskie, do takiego przeznaczenia wystarczą opony o delikatnym bieżniku, który zapewni przyczepność i pozwoli na osiąganie największej prędkości na małych kołach.
 • Kierownica – w rowerach składanych najczęściej montowana jest krótka, prosta kierownica. Taka budowa pozwala na wygodne złożenie roweru, a jednoczenie na przyjęcie wygodnej pozycji na rowerze.
 • Amortyzatory – w rowerach składanych nie spotyka się amortyzatorów. Montuje się sztywne widelce, które dobrze sprawdzają się w jeździe miejskiej i podczas krótkich wycieczek drogami szutrowymi.
 • Z powodu możliwości składania rowerów ich konstrukcja musi być solidna. Przekłada się to na stosunkowo dużą wagę rowerów, 12-15 kg to średnia waga składaka, jednak z uwagi na możliwość jego złożenia przenoszenie ich jest dużo wygodniejsze niż tradycyjnych rowerów o tej samej wadze.

  Najlepsze modele rowerów składanych znajdziesz na Bikester.pl.

  Typy składaków

  Rowery składane pierwotnie były stworzone do jazdy w terenie mało wymagającym, jednak obecnie na świecie produkowane są składane rowery miejskie, szosowe, a nawet górskie. Rowery takie dzięki możliwości złożenia pozwalają na wygodne i kompaktowe ich użytkowanie. Każdy typ roweru powstaje z uwzględnieniem wygody kolarza podczas uprawiania danego rodzaju kolarstwa– np. rowery miejskie do wygodnej jazdy w miastach, rowery trekkingowe jako ekologiczne pojazdy na długie wycieczki. W przypadku składaków najważniejszym ich wyznacznikiem jest kompaktowość. Z tego względu użytkownicy tego typu rowerów korzystają z nich w określonych sytuacjach.

  Dla kogo rowery składane są idealne?

 • 1. Dla osób mieszkających w małych mieszkaniach. Ludzie którzy nie mają możliwości bezpiecznego przechowywania roweru w innym miejscu i jednocześnie nie chcą zagracać powierzchni mieszkania. Składany rower zajmie nawet ponad połowę mniej miejsca niż tradycyjne modele, dzięki czemu może być przechowywany w szafie, pod łóżkiem itd.
 • 2. Dla osób, dla których znoszenie tradycyjnych modeli jest zbyt trudne. W mieszkaniach bez wind niejednokrotnie schodzenie z czwartego piętra z rowerem jest nieporęczne. Decydując się model roweru składanego oszczędzamy sobie tego problemu. Wystarczy znieść złożony rower trzymając go za siodełko, jak za uchwyt. W sprzedaży znajdziemy także pokrowce na rowery, które zabezpieczą nasz pojazd przed zabrudzeniami i dodatkowo ułatwią transport.
 • 3. Osoby z chorobami nóg, dla których dłuższe samodzielne poruszanie się jest uciążliwe, chętnie skorzystają z możliwości jazdy na rowerze. Takie rozwiązanie oszczędza nie tylko nogi, ale i czas, podczas jazdy na rowerze nawet osoby o lekkiej niepełnosprawności mogą poruszać się szybko i bezpiecznie.
 • 4. Rowerzyści, którzy chętnie spędzają urlopy na kempingach lub jachtach, z pewnością docenią możliwość oszczędzenia potrzebnego do przechowywania rowerów miejsca. Wybierając składak, możemy złożony pojazd przechowywać w namiocie lub na pokładzie jachtu bez obaw, że zajmie on dużą powierzchnię użytkową. Rowerzysta w szybki sposób może rozłożyć rower i wybrać się na wygodną wycieczkę rowerową.
 • 5. Osoby, które chętnie podróżują samolotem na pewno docenią możliwość złożenia składaka, zapakowania w pokrowiec i nadania jako bagaż. Dzięki temu możemy zabrać ze sobą nasz ulubiony rower w bardzo komfortowy i bezproblemowy sposób. Nie da się ukryć, że tradycyjny rower jest wyjątkowo nieporęczny jeżeli chodzi o jego nadawanie w bagażu. Wiele osób nie decyduje się na takie rozwiązanie i świadomie rezygnuje z zabrania ze sobą dwukołowca ze względu na obawę uszkodzenia roweru. W przypadku dobrze zapakowanego składaka nie ma takich obaw.
 • 6. Osoby podróżujące samochodem, podobnie jak te które preferują podróże samolotowe, na pewno zdają sobie sprawę z faktu, że podróż z tradycyjnym rowerem wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Rowery przewożone na bagażnikach dachowych zmuszają kierowców do wolniejszej, mniej ekonomicznej jazdy. Bagażniki tylne utrudniają korzystanie z rzeczy znajdujących się w bagażniku samochodu. Dla osób, które podróżują samochodem w celu odkrywania coraz to nowych tras do turystyki rowerowej lub zjazdów górskich takie utrudnienia nie będą stanowiły elementu decydującego, jednak w przypadku gdy zabiera się rower na wakacje jedynie po to, aby jeździć rekreacyjnie na krótkich trasach, możliwość zapakowania złożonego roweru do bagażnika będzie wyjątkowym ułatwieniem w podróży.
 • 7. Piloci awionetek potwierdzają, że składak jest bardzo wygodnym sposobem podróżowania między lotniskiem a samolotem. Mała objętość złożonego pojazdu, sprawia że bez problemu rower zmieści się w kabinie pilota.
 • 8. Mieszkańcy wielkich, zatłoczonych miast również chętnie sięgają po składaki. Z uwagi na niewielki rozmiar tych rowerów i możliwość wygodnego transportu jednośladów w środkach komunikacji miejskiej składaki są niezwykle popularne w największych metropoliach świata – w Tokio, Nowym Jorku, Berlinie ludzie chętnie korzystają z rowerów składanych, które pozwalają na skrócenie czasu potrzebnego do podróży między stacją metra a pracą, przystankiem a uczelnią itp.
 • Osób, które docenią plusy korzystania z rowerów składanych jest znacznie więcej. Ze względu na parametry rowerów składanych są one bardzo komfortowym środkiem transportu dla wielu osób.

  Rowery składane to bardzo uniwersalne jednoślady. Świetnie spiszą się jako podstawowy rower w użytku miejskim albo jako drugi kompaktowy rower na wycieczki i podczas wakacji. Jeżeli szukasz komfortowego pojazdu na krótkie podróże rowerowe, to rowery składane są doskonałą propozycją. Dodatkowo większość rowerów składanych to modele unisex, dzięki czemu nie musisz martwić się o niewygodną jazdę na rowerze swojej drugiej połowy.

  Na Bikester.pl znajdziesz bogaty wybór rowerów składanych znanych producentów. W naszym sklepie znajdziesz składaki Tern, Otler oraz wiele innych znanych modeli. W naszym sklepie oferujemy także części i akcesoria rowerowe, które pozwolą ci usprawnić każdy model roweru i dokonać szybkich, bezproblemowych napraw.