Bikester - sklep rowerowy online
Witamy rowerową jesień
Rowery szosowe damskie
Rowery szosowe damskie – dla kobiet kochających prędkość
W przypadku rowerów szosowych damskich mamy do czynienia z prawdziwą emancypacją. Dawno już minęły czasy, w których producenci rowerów pod hasłem model damski rozumieli ramę typu mixte. Fascynacja kolarstwem szosowym jest wśród kobiet rozpowszechniona tak samo jak wśród mężczyzn, a ich wymagania nie są wcale mniejsze. W wielu przypadkach dobrym wyborem jest odpowiednio dopasowany model męski, ale teraz także niższe panie, które do tej pory miały problem ze znalezieniem odpowiedniego modelu, mają powody do zadowolenia. Coraz większa rzesza producentów oferuje sprawdzone damskie modele szosowe z wyraźnie bogatszą ofertą mniejszych ram. Bez rezygnacji z wysokiej klasy wyposażenia i właściwości większość rowerów o lekko dopasowanych geometrii i kokpicie zapewnia optymalną pozycję siedzącą. Ma się rozumieć, że sportowe siodełko do roweru szosowego dla pań jest z reguły w pakiecie.

Rowery szosowe damskie

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Rowery szosowe damskie - idealnie dopasowane do kobiecej anatomii!

Rowery damskie do niedawna kojarzyły się wyłącznie z zagiętą ramą, obniżoną geometrią i szeroką kierownicą idealną do prowadzenia roweru w mieście. W przeciągu kilkunastu ostatnich lat rynek rowerowy zmienił się jednak diametralnie oferując znacznie większą różnorodność rowerów dla różnych dyscyplin w obrębie kolarstwa, w tym także rowerów damskich. Rowery szosowe są jedną z tych kategorii, w której trudno byłoby zmienić typową dla męskich kolarzówek geometrię ramy i jak pokazuje doświadczenie, zmiany takie wcale nie były konieczne – fascynacja rowerami szosowymi damskimi jest ogromna, a na szybkich trasach asfaltowych nie trudno dziś spotkać kobietę z powodzeniem rywalizującą z mężczyznami.

Rowery szosowe damskie – kolarzówki nie tylko dla panów

Wymagania pań w stosunku do profesjonalnych rowerów szosowych są nie mniejsze, jak w przypadku panów, dlatego początkowo wiele kobiet poszukujących wysokiej klasy kolarzówek sięgało po prostu po nieco mniejszy, dobrze dopasowany model męski. Producenci szybko dostrzegli zapotrzebowanie na rowery szosowe damskie – dla nieco niższych pań nawet najmniejsze modele kolarzówek męskich były stosunkowo niewygodne, a już kilka poprawek po stronie producenta umożliwiło stworzenie zupełnie nowej linii rowerów szosowych damskich idealnie dopasowanych do anatomii kobiecego ciała.

Najważniejsze cechy roweru szosowego

Wybierając kolarzówkę dla pań uwagę zwracamy na te same aspekty, co w przypadku rowerów szosowych męskich. Ważną rolę odegra tu przede wszystkim aerodynamika roweru – zarówno amatorzy jak i profesjonaliści zdają sobie sprawę z tego, że lżejszy i minimalistycznie wyposażony rower gwarantuje lepsze wyniki na trasie i fakt, czy za kierownicą roweru siedzi kobieta czy mężczyzna nie ma tu większego znaczenia. Dobry rower szosowy damski wyróżnia się na tle innych specyficznym kształtem, który tym razem nie został zmieniony znacząco w stosunku do modeli kolarzówek męskich – rama oparta jest w dalszym ciągu o klasyczny trójkąt i jedynie jej proporcje zostały częściowo zmienione, by lepiej dopasować rozmiar roweru do kobiecej anatomii.

Kolarzówki damskie posiadają tę samą, charakterystycznie zagiętą kierownicę umieszczoną poniżej linii siodełka. Przyjęta dzięki temu aerodynamiczna pozycja umożliwia nabranie prędkości na trasie i zmniejszenie oporu powietrza do minimum zarówno przy zjazdach, jak i podjazdach. Panie, które trenują na kolarzówkach na co dzień są często w stanie poruszać się w tempie zbliżonym do swoich kolegów z szosy, a w świecie profesjonalnego kolarstwa ich wyniki często nie odbiegają od tych osiąganych przez doświadczonych szosowców.

Wymiary ramy damskiej kolarzówki są odgórnie ustalane przez UCI – Międzynarodową Unię Kolarską. Dostosowane do proporcji kobiecego ciała w dalszym ciągu pojawiają się jednak w różnych rozmiarach, dając paniom szansę na dostosowanie roweru szosowego do swojego wzrostu. Wybierając damski rower szosowy kieruj się przede wszystkim zaleceniami producenta – rama kolarzówki jest zwykle dłuższa i wymusza mocno pochyloną pozycję za kierownicą i do takiego układu trzeba się przyzwyczaić.

Rowery szosowe damskie w Bikester.pl

Liderem w kategorii rowerów szosowych dla pań jest zdecydowanie marka Cube, która już od kilku lat regularnie rozwija oferowane przez siebie modele damskich kolarzówek. Propozycje dostępne w Bikester.pl łączą w sobie charakterystyczną budowę roweru szosowego z estetyką i jakością wykonania docenianą przez panie w innych, typowo damskich rowerach. Dziś producenci rowerów nie ograniczają się już do tworzenia modeli dla pań wyłącznie do użytku miejskiego – profesjonalne rowery szosowe damskie z powodzeniem rywalizują klasą i jakością z najlepszymi modelami dla mężczyzn.