Bikester - sklep rowerowy online
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
Rowery turystyczne
Rowery turystyczne – gotowe na wielką wyprawę
Poczucie nieokiełznanej wolności, wyprawa rowerowa z sakwami i oderwanie się od rutyny dnia codziennego – właśnie do realizacji takich marzeń stworzone zostały rowery turystyczne wyposażone seryjnie. Skonstruowane pod kątem dodatkowego obciążenia i nawet po wielu godzinach w siodełku zapewniające bezpieczeństwo i komfort jazdy – sprawdzone rowery turystyczne królują na drogach utwardzonych i nieutwardzonych. Zamiast spełniać egzotyczne standardy posiadają 1000-krotnie sprawdzone komponenty, szerokie spektrum przerzutek i najczęściej kompletne wyposażenie ze stabilnym mocowaniem sakw i trwale zamontowanym oświetleniem na dynamo w piaście. Wybór kształtu kierownicy zależy już od indywidualnych upodobań. Każdy, kto dobrze czuje się na rowerze szosowym, będzie na długich dystansach zadowolony z kierownicy szosowej, którą można trzymać na różne sposoby. Niektórzy mogą też preferować na kierownicy dodatkowe rogi.

Rowery turystyczne

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Dla kogo są rowery turystyczne?

Wiele osób, które jeżdżą na rowerze w warunkach miejskich i dla przyjemności, decyduje się na zakup rowerów trekkingowych. Są one stosunkowo najlepiej dopasowane do jazdy w różnorodnym terenie. Taki rower sprawdzi się zarówno do jazdy miejskiej na długich trasach asfaltowych, jak i podczas jazdy turystycznej w trudniejszym terenie – po trawie czy żwirze. Jest to rodzaj roweru jaki często wymienia się obok rowerów górskich i szosowych. Jest on jednak przeznaczony do jazdy długodystansowej, w której nie tyle o prędkość jazdy idzie, a o długość trasy. Dlatego też rama jest stworzona w taki sposób, aby zapewnić rowerzyście wygodniejszą, bardziej wyprostowaną postawę, choć nie tak bardzo jak w przypadku rowerów miejskich. Rowery turystyczne powinny być budowane w sposób, który zapewni ich niską awaryjność – w przypadku długich tras ich naprawa mogłaby okazać się bardzo uciążliwa.

Rowerowe sklepy internetowe jak Bikester.pl zapewniają możliwość znalezienia roweru dopasowanego do indywidualnych potrzeb rowerzysty.

Rower-turystyczny

Rowery trekkingowe ze względu na ich specyfikę są modelami dobrze wyposażonymi. Kupując ten typ roweru możemy spodziewać się, że niejako „w zestawie” dostaniemy szereg sprzętów dodatkowych, które ułatwią nam poruszanie się w terenie. Będą to np. błotniki, bagażnik, lampka napędzana dynamo, czasem także bidon, a nawet pompka. Decydując się na zakup tego rodzaju roweru możemy z powodzeniem poruszać się w różnych warunkach i podczas różnej pogody.

Rodzaje rowerów trekkingowych

Wśród rowerów trekkingowych możemy wyróżnić różne ich rodzaje. Jednym z nich jest rower turystyczny, który doskonale sprawdzi się dla osób, które cenią sobie dłuższe amatorskie wycieczki poza miasto, a jednocześnie chcą mieć zapewnioną komfortową jazdę w terenie miejskim.

Rowery trekkingowe to także rowery wyprawowe, które są dopasowane do dłuższych tras – w ich wypadku powinny być one wykonane w taki sposób, by istniała możliwość mocowania dodatkowych sprzętów potrzebnych do wygodnej jazdy – obowiązkowe jest miejsce na bidon (a często nawet dwa), wytrzymały bagażnik rowerowy, który pozwoli na zabranie pełnych sakw, konieczne są lampki. Warto mieć na uwadze to, żeby rower dopasować do indywidualnych potrzeb kolarza. Inaczej wyposażony powinien być rower osoby jeżdżącej amatorsko, inaczej tej, której zależy na komfortowym przejechaniu wielu kilometrów.

Rower najbardziej uniwersalny

Kupując rower do amatorskiej jazdy często staje się w sytuacji dylematu – jaki rodzaj roweru wybrać? Często rozważa się opcję roweru miejskiego, jednak warto pamiętać że taki rower nie do końca sprawdza się podczas wycieczek poza miasto i na tereny podmiejskie.

Jeżeli zależy nam na tym, aby w komfortowych warunkach podróżować także po nieutwardzonej nawierzchni, rozważmy zakup roweru turystycznego.

W przypadku rowerów turystycznych możemy zdecydować się zarówno na te do turystyki amatorskiej jak i profesjonalnej. Jeżeli zależy nam na okazjonalnych wycieczkach podmiejskich warto wybrać rower turystyczny. Jeśli jednak zależy nam na jeździe głównie na dłuższych dystansach, powinniśmy rozważyć wybór roweru wyprawowego, który pozwoli na wygodną i bezpieczną jazdę na długich odcinkach samotnej trasy. Taki rower powinien być wytrzymały i dobrze wyposażony.

Rower trekkingowy

Budowa roweru

Rama

Rama w rowerze turystycznym wyróżnia się klasycznym kształtem. W rowerze turystycznym mogą być wykonane z różnych materiałów, warto jednak wiedzieć, że rama z włókna węglowego będzie bardzo wrażliwa na uszkodzenia, a ta ze stali ciężka, przez co jest praktycznie już nieprodukowana. Obecnie w rowerach turystycznych prym wiodą ramy aluminiowe, które są lekkie i wytrzymałe. W rowerach turystycznych, na których spędza się dużo czasu, istotne jest to, aby zapewnić sobie maksymalnie komfortową jazdę, rama jest zatem zbudowana w taki sposób, aby zapewnić cykliście wygodną pozycję, bardziej wyprostowaną niż na rowerach górskich czy szosowych.

Koła

Rowery turystyczne mają zwykle koła o średnicy 28 cali, co pozwala na wygodną i stosunkowo szybką jazdę w różnych warunkach. Taki rozmiar koła zapewnia większą przyczepność, dzięki czemu łatwiej pokonać przeszkody. W niektórych modelach znajdziemy koła o średnicy 26 cali, są one bardziej zbliżone do modeli górskich – charakteryzuje je wówczas większa łatwość w manewrowaniu. Warto wybrać koła dopasowane do rodzaju najczęściej pokonywanych tras.

Opony

Opony w rowerze turystycznym są szersze niż te spotykane w rowerach szosowych, ale węższe niż te montowane w rowerach górskich – są one także dopasowane do znoszenia dużych obciążeń. W rowerach turystycznych kolarze chętnie jeżdżą z dużymi bagażami, które często sporo ważą. Bieżnik takiej opony jest drobny – sprawdzi się zarówno na asfalcie, jak i do jazdy na drobnym żwirze.

Amortyzatory

Zależnie od naszych preferencji możemy wybrać rower z amortyzatorem lub taki ze sztywnym widelcem – to jest kwestia indywidualnych upodobań cyklisty. Warto pamiętać o tym, że amortyzator jest zwykle droższy i cięższy niż sztywny widelec, dlatego decydując się na tani amortyzator powinniśmy pamiętać o tym, że w krótkim czasie może on zacząć nas zawodzić. Aby uniknąć sytuacji, w której ciężki amortyzator zepsuje się i będzie utrudniał jazdę, dobrze jest zabezpieczyć się kupując ten osprzęt z lepszej firmy lub też zdecydować się na założenie sztywnego widelca. W przypadku jazdy na długich trasach dobrze jest rozważyć wybór roweru z dobrymi amortyzatorami, pomoże to w zapewnieniu komfortowej jazdy i odciąży nadgarstki kolarza.

Hamulce

W przypadku rowerów trekkingowych możemy spotkać się z różnymi rodzajami hamulców, najlepiej jest wybrać tarcze hamulcowe – są one absolutnie niezbędne w przypadku długich i wymagających tras. Tradycyjne hamulce typu V-brake nie zapewniają dostatecznej siły hamowania w przypadku dużych podjazdów i zjazdów górskich – przez to narażają rowerzystę na niebezpieczeństwo.

Siodełko

W rowerach turystycznych montuje się zwykle siodełka szersze niż w typowych sportowych modelach, ale węższe niż w rowerach miejskich. Takie siodełka są dość wygodne na długich trasach i jednocześnie nie powodują nieprzyjemnych otarć pośladków przy wielokilometrowej jeździe.

Czym kierować się podczas wyboru roweru turystycznego?

Warto mieć na uwadze to, w jakim celu kupujemy rower. Do spokojnej jazdy miejskiej dobrze wybrać wygodny, lżejszy rower. W przypadku gdy zależy nam głównie na jeździe wyprawowej, warto zwracać uwagę na dodatkowe wyposażenie roweru i mocny bagażnik oraz dobre hamulce.

Nie bez znaczenia jest cena roweru. Ceny rowerów trekkingowych zaczynają się już od 1500 zł, jednak w przypadku gdy zależy nam na bezpiecznej jedźcie na długich dystansach, szczególnie takich poza granicami Polski i Europy, warto wybrać rower droższy, od sprawdzonego producenta. Sprawdzone marki i wysokiej jakości osprzęt zapewni nam bezpieczne pokonywanie długich tras.

Bogaty wybór różnorodnych modeli znajdziesz na stronie sklepu Bikester.pl, oferujemy dla naszych klientów atrakcyjne ceny i znane marki.