Bikester - sklep rowerowy online
Rowerowe przygody w weekend

SixSixOne

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Kaski rowerowe SixSixOne

Marka 661, nazywana również SixSixOne, to brand powstały 1999 roku w południowej Kalifornii, dostarczający fanom jednośladów profesjonalne wyposażenie ochronne. W sklepie Bikester.pl wśród licznych akcesoriów SixSixOne znajdziecie także niezwykle wytrzymałe kaski rowerowe, które stanowią szczególnie popularny produkt amerykańskiego producenta.

Celem marki jest zapewnienie rowerzystom i motocyklistom sprzętu, który pozwoli na bezpieczne przekraczanie własnych ograniczeń – niezależnie od tego, czy uprawiany styl jazdy wiąże się z poruszaniem się po mieście, czy po technicznych trasach offroadowych, kaski rowerowe SixSixOne zapewniają bezpieczeństwo ich użytkownikom na całym świecie.

Sixsixone kaski rowerowe

Bezpieczna technologia dająca ochronę

Ochrona głowy przed urazami ma kluczowe znaczeniu w większości sportów – stąd popularność kasków. Niezależnie od tego, czy uprawiasz sport wyczynowo, czy rekreacyjnie, kask rowerowy zapewni ci bezpieczniejszą jazdę nawet w trudnych warunkach. SixSixOne korzysta z licznych, opatentowanych technologii, gwarantujących jeszcze lepszą ochronę twojego zdrowia. Wybierając produkty marki, wybierasz między innymi następujące rozwiązania:

  • Zapięcia BOA – zapięcie kasku powinno zapewniać doskonałe dopasowanie – kask nie powinien przesuwać się w czasie jazdy, bo mogłoby to spowodować albo ograniczenie jakości widzenia, albo ostatecznie doprowadzić nawet do zgubienia kasku i braku ochrony głowy. Zapięcie BOA umożliwia bardzo dokładne dopasowanie i wygodną regulację.
  • Fidlock – inny rodzaj zapięcia, umożliwiający komfortowe dopasowanie paska oraz wygodne użytkowanie nawet bez konieczności zdejmowania rękawiczek.
  • MIPS – to technologia znana większości osób zainteresowanych zapewnieniem sobie bezpieczeństwa w czasie uprawiania sportów. Kaski rowerowe SixSixOne wyposażone są w specjalistyczny system ochronny, który zapobiega groźnym urazom, będącym skutkami sił działających na głowę i mózg w czasie uderzenia czy upadku. W przeciwieństwie do innych systemów, MIPS zapewnia ochronę w sytuacji uderzenia w przeszkodę czy podłoże pod kątem, co w rzeczywistości ma miejsce w przypadku większości upadków i uderzeń.

Kaski rowerowe SixSixOne korzystają nie tylko z tych technologii – autorskie rozwiązania producenta oraz zastosowane w produkcji materiały zapewniają wysoką wytrzymałość. W sklepie Bikester.pl znajdziecie kaski rowerowe dopasowane do potrzeb osób uprawiających różne style jazdy.

Jak dopasować kask rowerowy

Kask do jazdy rowerem, czy to wyczynowej, czy rekreacyjnej, powinien być odpowiednio dopasowany – i to nie tylko pod względem rozmiaru, choć jest to oczywiście niezmiernie istotne, ale także pod względem dopasowania do warunków, w jakich ma być użytkowany, i do zagrożeń, jakim ma sprostać.

Jeśli chodzi o rozmiar, kaski rowerowe SixSixOne dostępne są w rozmiarach podzielonych według obwodu głowy – to podstawowy parametr doboru kasku. Dopasowanie ścisłe zależy od rodzaju zapięcia – na szczęście amerykański producent zapewnia zapięcia umożliwiające bardzo dokładne dopięcie kasku i wygodną obsługę.

Dostosowanie kasku do rodzaju jazdy pozwala zapewnić sobie lepszą, skuteczniejszą ochronę. Im bardziej wyczynowa jazda, tym bardziej zabudowany staje się kask – do zjazdów w jeździe DH polecane są kaski typu full face, chroniące nie tylko skalp, ale także skronie, potylicę, dolną żuchwę. Taka ochrona jest niezbędna przy szybkiej jeździe pełnej przeszkód.

Do jazdy górskiej, w której rowerzyście zależy na szybkości, warto wybrać kask o aerodynamicznym kształcie, a także umożliwiający dobre odprowadzanie potu i zapobiegający przegrzaniu się. W jeździe BMX czy dirt istotne jest także ochronienie większej powierzchni głowy oraz bardzo wysoka odporność na uderzenia. W jeździe o bardziej rekreacyjnym charakterze można postawić na stylowy wygląd i komfort, oczywiście bez kompromisu na rzecz funkcjonalności i zakresu ochrony.

Kaski rowerowe SixSixOne dedykowane są przede wszystkim osobom uprawiającym sportową, wyczynową jazdę – i do takich warunków, wymagających bardzo wysokiej ochrony przed urazami i doskonałej funkcjonalności, są przystosowane.