Bikester - sklep rowerowy online
Zaoszczędź do 70%1

Zegarki triathlonowe

3 Artykuł
Filtr
Resetuj

Przeznaczenie

  • Activity Tracker 3
  • nawigacja 1
  • puls 3
  • zegarek 3

Seria

  • Garmin fenix 1

Kolor

  • szary
  • czarny
  • srebrny

Cena

do

Opinie klientów

  • 2
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Garmin Venu 2 Smartwatch with Quick Change Silicone Watch Band 22mm, szary/srebrny
Garmin Venu 2 Smartwatch with Quick Change Silicone Watch Band 22mm, szary/srebrny szary/srebrny
Garmin
Venu 2 Smartwatch with Quick Change Silicone Watch Band 22mm, szary/srebrny
MSRP 1.879,00 zł 1.539,00 zł
darmowa wysyłka
- 18 %
SALE DEAL
Garmin Fenix 6 Pro Solar Smartwatch GPS, czarny/szary
Garmin Fenix 6 Pro Solar Smartwatch GPS, czarny/szary czarny/szary
Garmin
Fenix 6 Pro Solar Smartwatch GPS, czarny/szary
MSRP 3.759,00 zł 3.079,00 zł
darmowa wysyłka
- 18 %
SALE DEAL
Garmin Venu 2 Smartwatch with Quick Change Silicone Watch Band 22mm, czarny
Garmin Venu 2 Smartwatch with Quick Change Silicone Watch Band 22mm, czarny czarny
Garmin
Venu 2 Smartwatch with Quick Change Silicone Watch Band 22mm, czarny
MSRP 1.879,00 zł 1.539,00 zł
darmowa wysyłka
- 18 %
SALE DEAL

Zegarki thriathlonowe

Triathlon to dyscyplina sportu wymagająca niezwykłej wytrzymałości oraz myślenia taktycznego i opracowania odpowiedniej strategii działania. Osoba uprawiająca triathlon musi być wielozadaniowa, dlatego wielozadaniowy musi być również jej zegarek.

Zegarki triathlonowe

Cechy zegarka triathlonowego

Zegarki triathlonowe cechują się przede wszystkim pojemną baterią oraz ergonomicznym kształtem i niewielką wagą. Profesjonalne czasomierze dla osób uprawiających tę dyscyplinę sportu posiadają wiele funkcji, które mogą pomóc zarówno w trakcie zawodów, jak i przygotowujących do nich treningów. Zegarek do triathlonu jest wodoszczelny, wykazuje również szczególną odporność na zabrudzenia, uszkodzenia i wstrząsy. Bransoleta czasomierza pozwala na stabilne mocowanie do nadgarstka, nie dopuszczając przy tym do powstawania otarć i podrażnień skóry.

Tryby zegarków do triathlonu

Zegarek do triathlonu zapewnia odczyty obejmujące wszystkie trzy dyscypliny wchodzące w skład zawodów triathlonowych, czyli pływanie, jazdę na rowerze i bieganie, pozwalając na płynne przechodzenie między odpowiednimi trybami. Tryb pływania oznacza możliwość otrzymywania pomiarów dystansu i prędkości wyrażonych w metrach i metrach na minutę. W trybie jazdy na rowerze zegarek triathlonowy informuje użytkownika o prędkości wyrażonej w kilometrach na godzinę, mierzy również tętno. Tryb biegu to z kolei wskazywanie tempa wyrażonego w kilometrach na godzinę oraz dystansu wyrażonego w kilometrach.

Funkcje oferowane przez zegarki triathlonowe

Zegarki triathlonowe np. od Garmin posiadają funkcję monitorowania efektywności treningu, a także mierzenia czasu powrotu do pełnej sprawności fizycznej po wysiłku. Zaawansowane modele pozwalają także na zaplanowanie trasy, mierzenie poziomu energii organizmu, a czasami także monitorowanie cyklu menstruacyjnego. Większość współczesnych zegarków to triathlonu jest kompatybilna z różnorodnymi aplikacjami treningowymi rejestrującymi przebieg treningów i umożliwiającymi dzielenie się danymi z innymi użytkownikami. Wiele czasomierzy posiada system inteligentnych powiadomień pozwalający na bieżące sprawdzanie wiadomości po sparowaniu ze smartfonem. Przydatną funkcją dostępną dla posiadaczy nowoczesnych zegarków triathlonowych jest funkcja bezpieczeństwa, która polega na przesłaniu pozycji użytkownika do kontaktów alarmowych w obliczu nagłego wypadku.

Producenci zegarków triathlonowych

W sklepie internetowym Bikester dostępne są zegarki triathlonowe renomowanych producentów, takich jak Garmin, Sigma Sport oraz Suunto.