Bikester - sklep rowerowy online
Witamy rowerową jesień
Foteliki dziecięce
Bezpieczne foteliki dziecięce, niezależnie od tego, czy są montowane z przodu czy z tyłu roweru, mają solidną twardą skorupę z wyściółką i przemyślanym systemem pasów, który utrzymuje malucha bezpiecznie na miejscu. Foteliki dziecięce umieszczone przed rowerzystą umożliwiają łatwą interakcję z dzieckiem podczas jazdy, ale mają większy wpływ na zachowanie kierownicy roweru. Najlepszą opcją są foteliki montowane na rurze podsiodłowej, które umieszcza się w śladzie roweru i które nie bez powodu są najpopularniejsze. Konstrukcja "pływająca" działa jak zawieszenie i odciąża dziecko od nierówności drogi.

Mocowania fotelików

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
MAC RIDE Fotelik dziecięcy do rury sterowej 1 1/8"
MAC RIDE Fotelik dziecięcy do rury sterowej 1 1/8"
MAC RIDE
Fotelik dziecięcy do rury sterowej 1 1/8"
1.119,00 zł
darmowa wysyłka

Mocowania fotelików rowerowych na Bikester.pl

Mocowania fotelików rowerowych pozwalają na instalację siodełka dla dziecka przy jednośladzie rodzica i umożliwiają aktywne spędzanie czasu całą rodziną. Wybór właściwego mocowania jest niezwykle istotny dla bezpieczeństwa dziecka w trakcie jazdy – musi być ono dopasowane do modelu fotelika, a ponadto być wykonane z mocnych i odpornych na uszkodzenia oraz negatywne skutki oddziaływania czynników zewnętrznych materiałów.

Typ mocowania fotelików rowerowych ze względu na umiejscowienie

Ze względu na umiejscowienie można wskazać dwa typy mocowania fotelików rowerowych. Są to mocowanie z tyłu roweru oraz mocowanie przednie.

  • Montaż fotelika rowerowego z tyłu roweru

Mocowania fotelika rowerowego z tyłu roweru pozwalają na przewóz dziecka o wyższej wadze. Są wyczuwane podczas jazdy jak każde dodatkowe obciążenie, stanowią jednak niewątpliwie najbardziej komfortowe rozwiązanie dla prowadzącej jednoślad osoby. Jedyną prawdziwą niedogodnością jest blokowanie ruchu nogi w trakcie wsiadania i zsiadania z roweru.

  • Mocowanie przednie fotelika rowerowego

Mocowania fotelika rowerowego z przodu roweru pozwalają na przewóz dziecka o wadze nieprzekraczającej 15 kilogramów. Ten typ mocowania ma wyraźną zaletę w postaci możliwości pozostawania w ciągłym kontakcie z dzieckiem, jednak negatywnie wpływa na komfort prowadzenia, wymagając dostosowania ułożenia ciała i stylu jazdy od osoby kierującej.

Rodzaj mocowania fotelików rowerowych

Wśród mocowań fotelików rowerowych można wyróżnić następujące rodzaje:

  • mocowanie do ramy roweru
  • mocowanie do rury podsiodłowej
  • mocowanie na bagażniku
  • mocowanie na mostku

Producenci fotelików i mocowań do fotelików rowerowych

Najpopularniejszymi producentami fotelików i mocowań do fotelików rowerowych są takie firmy działające na rynku akcesoriów do jednośladów, jak Thule, bobike, Hamax, Urban Iki oraz Shotgun. Wszystkie stosują wysokie standardy i dbają o to, by produkowane przez nie foteliki oraz mocowania gwarantowały dziecku pełnię bezpieczeństwa. Kupując fotelik i odpowiednie mocowania, należy jednak pamiętać, że są one dostosowane do wagi użytkownika, która nie powinna zostać przekroczona. Dostępne są modele wspierające wagę dziecka do 15, 22 oraz 35 kilogramów.

Wysokiej jakości mocowania do fotelików rowerowych wiodących producentów są dostępne w sprzedaży internetowej w sklepie z częściami i akcesoriami rowerowymi Bikester.