Bikester - sklep rowerowy online
Najnowsze modele już u nas
XLAB
XLAB – aerodynamiczne akcesoria dla sportowców triathlonowych
San Diego ma szczególne znaczenie dla fanów triathlonu. Uznawane jest za mekkę multisportowców, gdzie w zatoce Mission Bay/San Diego upatruje się ich początków. Właśnie tam ma swoją siedzibę XLAB. W sercu amerykańskiej sceny triathlonowej rozpoczęto projektowanie akcesoriów dla sportowców triathlonowych, by zapewnić mniejsze opory powietrza i większy komfort picia. Firma rodzinna szybko się zorientowała, że w triathlonie i jeździe na czas o wszystkim decyduje aerodynamika. Systemy uchwytów na bidony XLAB przeznaczone do montażu na aerodynamicznych kierownicach i za siodełkiem są zoptymalizowane w najmniejszym szczególe, by nie powodować dodatkowego oporu powietrza dla rowerzysty i jego sprzętu, a przy tym zachować pełną funkcjonalność.

XLAB

13 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • czerwony
  • czarny
  • przezroczysty

Cena

do

Opinie klientów

  • 6
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Kategorie
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
XLAB Stealth 200 XP Plecak z wkładką
XLAB Stealth 200 XP Plecak z wkładką
XLAB
Stealth 200 XP Plecak z wkładką
188,99 zł
XLAB Rocket Pocket Plus Torba na ramę XL, czarny
XLAB Rocket Pocket Plus Torba na ramę XL, czarny czarny
XLAB
Rocket Pocket Plus Torba na ramę XL, czarny
179,99 zł
XLAB Stealth 400 Plecak Carbon
XLAB Stealth 400 Plecak Carbon
XLAB
Stealth 400 Plecak Carbon
238,99 zł
XLAB Stealth 100 Plecak Carbon
XLAB Stealth 100 Plecak Carbon
XLAB
Stealth 100 Plecak Carbon
179,99 zł
XLAB Rocket Pocket Torba na ramę XL, czarny
XLAB Rocket Pocket Torba na ramę XL, czarny czarny
XLAB
Rocket Pocket Torba na ramę XL, czarny
166,99 zł
XLAB Speed Chuck CO2 Inflator, czerwony
XLAB Speed Chuck CO2 Inflator, czerwony czerwony
XLAB
Speed Chuck CO2 Inflator, czerwony
104,99 zł
XLAB Side Kick Uchwyt prawe, czarny
XLAB Side Kick Uchwyt prawe, czarny czarny
XLAB
Side Kick Uchwyt prawe, czarny
Bylo 328,99 zł 279,00 zł
- 15 %
XLAB Torpedo Zatyczka
XLAB Torpedo Zatyczka
XLAB
Torpedo Zatyczka
Bylo 22,99 zł 19,00 zł
- 17 %
XLAB Gorilla Cage Uchwyt na bidon, czerwony/czarny
XLAB Gorilla Cage Uchwyt na bidon, czerwony/czarny czerwony/czarny
XLAB
Gorilla Cage Uchwyt na bidon, czerwony/czarny
Bylo 337,99 zł 289,00 zł
- 14 %
XLAB Torpedo Dolphin Tail
XLAB Torpedo Dolphin Tail
XLAB
Torpedo Dolphin Tail
22,99 zł
XLAB Torpedo Versa Mount, czarny
XLAB Torpedo Versa Mount, czarny czarny
XLAB
Torpedo Versa Mount, czarny
Bylo 202,99 zł 129,00 zł
- 36 %
XLAB Torpedo Zatyczki do rurki
XLAB Torpedo Zatyczki do rurki
XLAB
Torpedo Zatyczki do rurki
Bylo 22,99 zł 19,00 zł
- 17 %
XLAB Side Kick Uchwyt na bidon prawy carbonowy, czarny
XLAB Side Kick Uchwyt na bidon prawy carbonowy, czarny czarny
XLAB
Side Kick Uchwyt na bidon prawy carbonowy, czarny
Bylo 328,99 zł 249,00 zł
- 24 %

Xlab: Z miłości do prędkości

Gdyby poznać założyciela marki Xlab, Craiga Turnera 30 lat temu, nikt nie spodziewałby się że stworzy on markę rozpoznawaną przez triathlonistów na całym świecie. Ot, projektant samolotów wojskowych i komercyjnych odnoszący w swojej branży znaczące sukcesy. Jego serce należało jednak zawsze do prędkości, którą szczególnie pokochał spędzając wolne chwile na rowerze. Gdy tylko zdecydował się na całkowite porzucenie swojego korporacyjnego stanowiska, jego uwaga powędrowała w stronę własnego biznesu. I tak, w 1993 roku narodził się Xlab – marka, dla której triathlon to coś więcej, niż mordercza dyscyplina sportu.

Craig Turner od zawsze marzył, by projektowane przez niego maszyny osiągały jeszcze lepsze prędkości. W karierze zawodowej nie zawsze jednak było mu dane realizowanie przewrotnych pomysłów, dlatego też w ramach hobby lubił udoskonalać swój ulubiony środek transportu, którym był oczywiście rower. Ścigając się ze znajomymi potrzebował sprzętu lżejszego i szybszego, niż kiedykolwiek, a jednocześnie trwałego i zdolnego wytrzymać na trasach triathlonowych. Gdy w końcu zrezygnował z pracy, przeniósł się do stolicy triathlonistów – San Diego. To tu narodziła się popularność marki, która już od 25 lat zajmuje w tym sporcie honorowe miejsce.

Akcesoria Xlab

Xlab – triathlon w zasięgu ręki

Idea działalności marki jest prosta i z punktu widzenia triathlonistów jest tym, za co szanuje się dziś Xlab. Akcesoria triathlonowe sygnowane ich nazwą nie są bowiem byle jakimi dodatkami, które jeśli nie neutralnie, to wręcz negatywnie wpływają na aerodynamikę triathlonisty. Akcesoria Xlab to w pełni przemyślane, precyzyjnie zaprojektowane i doskonale wykończone sprzęty, które jedynie wzmocnią twoją jazdę na rowerze. Jedną z najważniejszych cech, jakimi szczyci się Xlab, to produkowanie wszystkich akcesoriów w głównej siedzibie firmy w San Diego, co w skali rynku triathlonowego jest dziś niestety wyjątkiem, a nie regułą.

Co znalazło się w ofercie marki? Przede wszystkim cała seria niezwykle aerodynamicznych, lekkich akcesoriów triathlonowych przygotowanych z myślą o profesjonalnych przedstawicielach sportu. Nie ma tu miejsca na niedociągnięcia i zbędne opory powietrza. Od rowerowych toreb i tradycyjnych bidonów, przez uchwyty na butelki i pompki rowerowe, aż po unikalne systemy hydratacyjne zapewniające wygodne przewożenie niezbędnego podczas jazdy picia i łatwy dostęp do napoju.

Uchwyty na bidony

Systemy uchwytów na bidony Xlab, opracowane zarówno do montowania na kierownicy, jak i za siodełkiem zostały stworzone tak, by zminimalizować opory powietrza i zachować pełną funkcjonalność systemu. Sięgając po bidon nie trzeba już szarpać się, schylać czy wyginać pod nienaturalnym kątem – butelka jest nieustannie w zasięgu ręki.

Systemy hydratacyjne

Na szczególnie duże uznanie społeczności triathlonistów zasłużyła też seria akcesoriów Torpedo, czyli systemów hydratacyjnych montowanych do roweru w sposób pozwalający na picie przez słomkę, bez konieczności odrywania wzroku od drogi i zaburzania własnego rytmu pracy na rowerze. Ich opływowe kształty i stosunkowo niewielkie w stosunku do pojemności rozmiary pozwalają zachować optymalną prędkość i lekkość roweru, a jednocześnie zmaksymalizować jego funkcjonalność na trasie.

Xlab – akcesoria triathlonowe dla najwytrwalszych

Triathlon to zdecydowanie jedna z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych na świecie, jednak z roku na rok zaskarbia sobie coraz większą rzeszę fanów. W stolicy triathlonu, za którą uważa się kalifornijskie San Diego nie ma mowy o tym, by ktoś nie znał marki Xlab. Triathlon i jego wszystkie aspekty są dla marki czymś więcej, niż tylko sposobem na zarobek. Dla jej założyciela, marka była sposobem na wyrażenie swojego uwielbienia prędkości. Filozofię tę kontynuują po dziś dzień. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Xlab w sklepie Bikester.pl.